Ekrn.exeщо це за процес?

Рекламний блок

ekrn-exe-chto-eto-za-protsess

Якщо ви загляньте в диспетчер завдань, то можете побачити там велику кількість невідомих процесів. А якщо натиснути на кнопочку «Відображати процеси все користувачів», то можете сильно здивуватися - так багато там буде процесів. Втім, це нормально, оскільки процеси належать певним програмам і системі. Але є серед них і такі, які не дають спокою деяким користувачам. Наприклад, процес ekrn.exe. Що він означає?

Процес ekrn.exe є частиною антивірусного продукту від компанії ESET (NOD32). Він запускається в момент старту операційної системи без відома користувача і постійно знаходиться в пам'яті операційної системи, як, втім, і будь-який інший антивірус. Сам антивірус відповідає за перевірку та сканування файлів, у тому числі в режимі реального часу.

Деякі користувачі скаржаться, що ekrn.exe досить серйозно вантажить систему. Для окремих випадків це - нормальне явище, оскільки дійсно потрібні ресурси для сканування і перевірки файлів. Але це стосується тих випадків, коли використовується відверто слабке «залізо». Якщо у вас досить потужний комп'ютер, а система, як і раніше, «гальмує», тоді необхідно зайти в налаштування антивіруса і, можливо, прибрати деякі галочки з окремих пунктів (наприклад, на вкладці «Захист в режимі реального часу» залиште галочки тільки навпаки жорстких дисків, знімних носіїв, відкриття файлу, виконання файлу і вимикання комп'ютера).

Теоретично можливо, що під виглядом ekrn.exe запущена шкідлива утиліта, на що варто звернути особливу увагу, якщо сам антивірус або інше від компанії ESET у вас не встановлено. В цьому випадку потрібно позбутися від процесу. Як? Найпростіше скористатися безкоштовною утилітою від відомих виробників антивірусного ПЗ. Я раджу скачати Dr.Web Cureit! (розповсюджується безкоштовно) і запустити утиліту перевірки - вона повинна знайти шкідливу програму і видалити її.

Рекламний блок