Ергономічне використання ПК

Рекламний блок

У гонитві за мегагерцами, гігабайтами оперативної і террабайтами постійної пам'яті багато хто забуває, що для комфортного використання необхідно правильно облаштувати робоче місце.


Адже неправильне розташування монітора, не комфортна висота крісла або стола здатні на корені занапастити радість використання навіть самого сучасного комп'ютера. А в багатьох випадках ще й зіпсувати зір і/або поставу.
Найчастіше від неправильного положення пристрою страждають користувачі ноутбуків, адже розташувавши ноутбук на звичайному столі користувач змушений постійно тримати голову під нахилом. Адже незважаючи на всі свої позитивні сторони, ноутбук не розрахований на безперервне використання протягом тривалого часу.

Це можна виправити, якщо встановити ноутбук на рівні очей і використати зовнішню клавіатуру і мишу. Тоді можна нівелювати шкідливий вплив неправильної пози на поставу.
При використанні комп'ютера також необхідно слідкувати за правильною поставою, це допоможе зберегти повноцінну працездатність більш тривалий час. Відстань до монітора повинна бути не менше 50 сантиметрів, це зменшить напругу очей, що в свою чергу дозволить зберегти зір повноцінним.


Також варто згадати про частою неприємності чатує на всіх працівників миші і клавіатури – кистьовому тунельному синдромі. На жаль, еволюція не підготувала людське зап'ястя до постійної напруги, а тривала робота з мишею і клавіатурою його викликає.


Для профілактики варто використовувати спеціальну клавіатуру, у неї характерна форма з поділом клавіш для лівої і правої руки. А для миші буде корисно придбати спеціальний килимок з гелевою подушкою під зап'ястя. Таким чином ви зможете захистити зап'ястя від перенапруги.

Рекламний блок