Плата відеозахоплення для відеоспостереження

Рекламний блок


Сьогодні ми поговоримо про платами відеозахоплення. Точніше ми зупинимося на конкретній плати відеозахоплення для відеоспостереження. Ця стаття буде органічно доповнювати попередню, в якій ми говорили про DVR відеореєстраторах.

Отже, плати відеозахвату часто використовуються для систем відеоспостереження, що складаються з самої плати і спеціального програмного забезпечення, яке виводить на монітор зображення з камер. Такі системи називаються «PC-based DVR», рідше - DVR-карти. З назви зрозуміло, що важливим елементом такої системи відеоспостереження є PC (персональний комп'ютер) і без нього відеоспостереження функціонувати не буде.

Одна з систем відеоспостереження в нашій організації побудована саме з використанням подібної плати відеозахоплення для відеоспостереження. У нашому випадку це модель «ILDVR 3000H4C4». Ось як вона виглядає:


Плата видеозахвата для видеонаблюдения

Як бачите, це - PCI плата відеоспостереження, яка вставляється у відповідний слот розширення материнської плати комп'ютера. У нас вона має відеоінтерфейс DVI, на який за допомогою спеціального відеокабелю (йде в комплекті з платою відеозахвату) подається зображення з чотирьох камер.

Чотири камери - максимально можлива для неї навантаження.

Ось як у нашому випадку виглядає, їх підключення наших аналогових камер до відеоплати:


Разъем платы видеозахвата

Згоден, трохи неакуратно, зате працює :)

Отже, що ми бачимо на фото вище? Шість потрапили в кадр перехідників для підключення BNC конекторів (з боку відеокабелю плати відеозахоплення) і самі кабелі камер відеоспостереження, виходять з пластикового кабельного каналу. Металеві з'єднувачі, якими вони закінчуються, і є BNC конектори.

Наша плата відеозахоплення для відеоспостереження має чотири відео входи і чотири аудіо входу, відповідно. Від кожної камери, в такому випадку йде за два кабелі (по одному передається відеосигнал, з іншого - звук). Плата відеозахоплення вони оцифровуються, синхронізуються і виводяться в одному вікні подання. У нас підключено поки дві камери.

Метод компресії відео в пристрої або MPEG-4 (застарілий стандарт) або ж H. 264 (стандарт сучасний). Швидкість запису 25 кадрів в секунду, максимальна роздільна здатність 704x576 інтерфейс підключення (як ми вже згадували) роз'єм PCI v2.2 на материнській платі.

Давайте трохи поговоримо про те, що "вміє" і як виглядає програмне забезпечення, що постачається з такими платами відеозахоплення для організації відеоспостереження. Виглядає воно приблизно так:


Программа видеонаблюдения

Бачите, тут до плати відеозахоплення підключено чотири камери. За допомогою цього програмного забезпечення (наприклад від фірми «Hikvision») можна переглядати з них зображення в режимі реального часу, зберігати відеопотік на окремий носій або в мережеву папку, здійснювати швидкий пошук і відтворення видеопоследовательности для потрібного часового інтервалу, робити статичні скріншоти (фотографії) з відзнятого матеріалу і т. д.

Як бачите - виходить повноцінний сервер відеоспостереження. Природно, Ви повинні розуміти, що подібні PC-based DVR рішення "прив'язані" до комп'ютера і без нього працювати не будуть. Також Вам буде потрібно провести настройку програмного забезпечення системи відеоспостереження. Зате і ціна такого рішення (плат відеозахоплення для відеоспостереження) не дуже висока - приблизно 300 доларів.

Є ще один клас пристроїв, які ми повинні з Вами розглянути. Це - USB плати відеоспостереження. Ось як виглядає подібний пристрій під назвою «EasyCAP USB 2.0».


USB плата видеонаблюдения

Зрозуміло, що його язик не повертається назвати повноцінною платою відеозахвату для системи відеоспостереження, але все ж таки одну камеру до нього можна підключити і воно з успіхом працює (правда відчутно при цьому нагрівається) :)

До переваг пристроїв такого класу можна віднести, мабуть, тільки їх невеликі розміри і невимогливість до харчування (EasyCAP харчується прямо від USB-роз'єму комп'ютера).

Плата має вбудований звуковий кодек, тому може кодувати звуковий сигнал незалежно від комп'ютера. Її також можна використовувати для оцифровування відеокасет VHS.Рекламний блок