Не заходить у Вконтакте. Що робити?

Рекламний блок

ne-zahodit-v-kontakt-chto-delat

У 2006 році була запущена одна з перших російських соціальних мереж "ВКонтакте". Вона була створена на той момент пітерським студентом Павлом Дуровом і принесла йому не тільки світову славу, але й величезну прибуток. Проект є одним з найбільш популярних і відвідуваних ресурсів на території Росії (попереду лише Яндекс) та постійно розвивається. Разом з тим, дуже часто користувачі скаржаться на сайт - мовляв, неможливо зайти, просить відправити СМС (валідація акаунту), з'єднання закрито віддаленим сервером і т. д. Як правило, проблема криється зовсім не в ВК, як думає більшість учасників соц.мережі, а в їх комп'ютері. Сьогодні ми докладно поговоримо про дуже поширену проблему, а так само допоможемо вам вирішити її.

Причини

• Головна причина того, що ви не можете потрапити на свою сторінку, це елементарний вірус. Причому він настільки простий, що його легко розпізнає навіть самий простенький антивірус. А ось ті користувачі, які не використовують тощо ЗА для захисту свого ПК з мережі, можуть про це сильно пошкодувати...

Коли ви відкриваєте сторінку, перед вашими очима з'являється повідомлення, в якому вас дуже нав'язливо намагаються змусити відправити СМС-повідомлення на короткий номер (в інших випадках - ввести номер свого мобільного телефону у віконце) нібито для того, щоб впевнитись у тому, що ви реальна людина, а не бот або робот. Або, наприклад, для того, що б розблокувати сторінку, якщо вона «заблокована». Запам'ятайте раз і назавжди, ВК працюють фахівці найвищого класу і створена ними система на раз визначає, робот ви або людина, тому ніяке підтвердження у вигляді СМС їй не потрібно.

Що буде, якщо ви відправите повідомлення? В залежності від ситуації, з вашого особового рахунку буде списана пристойна сума грошових коштів, або гроші будуть списуватися потихеньку, деколи навіть непомітно для вас, рублів по 10-20 в день - це так звані підписки, з якими ви напевно вже стикалися, намагаючись скачати якусь програму або мелодію для свого телефону. При цьому ви завжди можете звернутися до свого оператора і попросити повернути гроші на особовий рахунок, так як стали жертвами шахраїв. Вони, як правило, йдуть на зустріч в подібних ситуаціях.

Ще раз нагадуємо - як би вас не просили відправити повідомлення, не погоджуйтеся на це, адже ВКонтакте ніколи не попросить вас цього зробити, хіба що за винятком реєстрації - в цьому випадку дійсно потрібно буде вписати свій номер, що б отримати секретний код для активації облікового запису. Але при цьому ніяких списань грошових не проводиться.

Звідки взагалі з'являється така табличка? Як ми згадували вище, мова йде про вірус. Сам вірус теоретично не представляє небезпеки для системи, однак він вміє модифікувати файл hosts, тобто прописує в ньому необхідні зміни для того, що б перенаправити користувача на потрібний шахраєві ресурс. Іншими словами, коли ви заходите за адресою http://vk.com/, ви потрапляєте не справжній ВК, а на його точний клон. Якщо при цьому ви подивіться в адресну стоку, то побачите там той же самий адреса http://vk.com/ але не вірте своїм очам - з допомогою того ж хостса можна і не такі речі робити. При цьому, як правило, користувач не може потрапити на інші популярні ресурси, такі як Однокласники, Мій Світ, Facebook, а часто навіть на Google або Яндекс. До речі, якщо ви потрапляєте на порожню сторінку, то це, можливо, теж витівки все того ж файлу - шахрай вже встиг видалити клон ВК, тому ви бачите порожню сторінку.

• Наступна можлива причина - сайт був заблокований вашим провайдером. З введенням антипіратського закону це може стати цілком звичною практикою, правда, адміністрація моментально видаляє файли, до яких пред'являють претензії правовласники.

• Іноді провайдери блокують популярні сайти з-за підвищеного навантаження, проте в такому випадку рекомендую вам змінити свого постачальника інтернету як можна швидше.

• ВК не працює. Для роботи проекту використовується величезна кількість серверів, однак це зовсім не означає, що ВК не може «лягти». Іноді трапляються форс-мажорні обставини, за яких сайт може бути недоступний деякий час. Як правило, про це практично відразу можна прочитати на якому-небудь новинному ресурсі. Недоступність в більшості випадків триває не більше декількох десятків хвилин.

• Ваш аккаунт заморожений, наприклад, у зв'язку з дуже активною діяльністю (зловмисник отримав доступ до вашого профілю і з нього розсилав спам або шкідливі посилання). Про те, як розморозити сторінку, я вже писав на сторінках блогу раніше.

• Аккаунт був зламаний, пароль до нього було змінено. У цьому випадку необхідно відновити доступ за допомогою пошти або мобільного телефону.

Що робити, якщо не заходить в контакт?

• В першу чергу ми повинні перевірити файл hosts. Зробити це досить просто. Зазвичай файлик знаходиться за адресою C:\Windows\System32\drivers\etc відкрити його можна будь-яким текстовим документом, наприклад, тим же блокнотом. Якщо в хостсе виявляться зайві рядки, як на скріншоті, їх необхідно видалити до запису 127.0.0.1 localhost (тільки її не здумайте видаляти!) і зберегти зміни. Для Windows XP зміни зберігаються в будь-якому випадку, однак якщо у вас Windows 7, то спочатку файл необхідно відкривати від імені адміністратора. Про це я вже писав трохи раніше.

Hosts порожній? Уе поспішайте радіти. Справа в тому, що це може бути абсолютно «лівий» файл, який не має відношення до вашої системи, а справжній прихований від людських очей. Його необхідно зробити видимим і заново відкрити блокнотом... Після чого потрібно сканувати комп'ютер на предмет шкідливих файлів. Якщо цього не зробити, то hosts буде постійно змінюватися.

Якщо ви не в змозі самостійно впоратися з цією процедурою, рекомендую вам скористатися прекрасною антивірусної утилітою Dr. Web Cureit, яку ви можете завантажити абсолютно безкоштовно на офіційному сайті розробника. Вона хороша тим, що містить останні віруси у своїй базі, тому легко знаходить шкідливі програми та файли. Більш того, Dr. Web Cureit з вашого дозволу змінює вміст hosts на дефолтний, так що вам не доведеться переписувати його самостійно.

• Якщо це не допомогло, то ви можете спробувати скинути кеш DNS. Для цього натисніть на кнопку «Пуск», в віконце, введіть cmd і натисніть клавішу Enter. Перед собою ви побачите командний рядок. В ній потрібно ввести два слова ipconfig /flushdns і натиснути Enter. Інтернет, швидше за все, працювати не буде, тому необхідно перезавантажити роутер або комп'ютер.

• Ще ви можете відновити систему на більш ранній термін, коли ВКонтакте для вас ще відкривався. Це можна зробити за допомогою точки відновлення, або скористатися спеціальними утилітами. Однією з них є чудова програма AVZ, розроблена російським фахівцем. Крім відновлення системи, вона дозволяє шукати шкідливі програми на комп'ютері і навіть клавіатурних шпигунів! Поширюється абсолютно безкоштовно.

Перевіряємо працездатність ВК за допомогою анонімайзера

Незважаючи на цілком просту інструкцію, багато користувачів не знають, як запустити перевірку антивірусом, не кажучи вже про щось більш складне. Крім того, бувають випадки, коли неможливо знайти шкідливий файл - як ніби його й не було. У такому випадку ви завжди можете дізнатися, чи дійсно справа в хостсе або в чомусь ще.

Анонімайзер - це засіб, який дозволяє приховати інформацію про користувача або комп'ютера в мережі. Може використовуватися спеціальне ПО, або спеціальний сайт, який дозволяє відвідувати сайти, залишаючись непоміченим. Це нам цілком підходить.

Вибираємо будь-який з доступних анонімайзерів (особисто я раджу http://cameleo.ru/ - працює швидко, завжди доступний, а реклама на ньому відсутній) і вбиваємо адреса http://vk.com/ вводимо логін і пароль. Якщо вам вдалося потрапити на свою сторінку за допомогою даної процедури, тоді вас можна «привітати» - hosts все ж змінено, тому його треба правити до початкового стану. Якщо цього ви зробити не можете, то як один з варіантів - перевстановлення системи, однак навіть у цьому випадку ви не захищені від того, що в недалекому майбутньому хостс буде відредагований ще раз, необхідно встановлювати антивірус на комп'ютер.

А ось наскільки безпечно вводити свої дані на інші сайти типу того ж http://cameleo.ru/, я сказати не можу. Знаю, що вся введена інформація шифрується, однак адміністратори ресурсу при бажанні напевно можуть переглянути її. Втім, це лише моє припущення і я напевно помиляюся.

Як захистити себе?

Насправді максимально захистити себе від різних шкідливих файлів, троянів і вірусів звичайному користувачеві досить проблематично, тому що потрібно перелопатити безліч налаштувань. Однак більшість антивірусів дозволяють непогано захистити систему, хоча деякі віруси можуть пропускати. Тим не менш, це краще, ніж нічого.

Крім іншого, дотримуйте кілька простих правил, які допоможуть вам уникнути проблем, описаних у цій статті:

• Намагайтеся не відвідувати невідомі та підозрілі ресурси.

• Уважно стежте за поштою - якщо на неї приходить багато спаму, то відкривайте тільки ті листи, що надсилають вам друзі. Та й це слід робити обережно, тому що отримати доступ до поштової скриньки вашого знайомого могли зловмисники.

• Якщо ви використовуєте месенджер для спілкування типу QIP або ICQ, то ніколи і ні при яких умовах не приймайте файли від невідомих людей, а також не переходьте за посиланнями, які вам надсилають незрозумілі юзери. Вони напевно шкідливі.

• Завжди оновлюйте браузер до останньої версії, встановіть в налаштуваннях автоматичне оновлення.

• Ніколи не відключайте антивірус. Це може призвести до великих проблем.

Рекламний блок