Як встановити (додати) оперативну пам'ять в комп'ютер

Рекламний блок

У минулій статті я трошки писав про те, що таке оперативна пам'ять комп'ютера, тепер давайте детальніше розберемо, як встановити планку оперативної пам'яті безпосередньо на материнську плату вашого системного блоку.

Спершу, декілька нюансів, які необхідно знати перед початком установки.

1. На материнську плати ви зможете встановити лінійку оперативної пам'яті тільки такого типу, який підтримує сама материнська плата (DDR, DDR2, DDR3). Дізнатися, який тип підтримує ваша материнська плата можна в паспорті, який йшов разом з нею. Так і вставити не той тип оперативної пам'яті у вас навряд чи вийде.

2. Подивіться в паспорті, яку максимальну частоту передачі даних оперативної пам'яті (частота шини) підтримує ваша материнська плата. Якщо ваша материнська плата підтримує максимальну частоту шини, наприклад, 533 МГц, а встановлюється лінійка пам'яті має 800 МГц, то працювати вона буде все одно на частоті шини материнської плати (533 МГц). А якщо навпаки частота шини материнської плати більше ніж частота оперативної пам'яті, то тут вже оперативна пам'ять буде працювати на своїй частоті.

3. Якщо у вас вже встановлена одна лінійка оперативної пам'яті, і ви зібралися додати ще одну для прискорення роботи комп'ютера, то краще, щоб частоти в обох модулів були однакові для злагодженої роботи. Вони і так будуть працювати, але на меншій частоті.

4. Не рекомендується поки ставити оперативної пам'яті більше 4 Гб. Може бути такий варіант, що ви вставите 8 Гб, а працювати буде тільки 4. Більше 4 Гб оперативної пам'яті підтримують комп'ютери з 64 бітними процесорами в сукупності з 64 бітної операційною системою. А це вже великі труднощі, оскільки крім процесора і windows, необхідно буде ставити ще і 64 бітні драйвера і програми.

Для того щоб встановити нову лінійку оперативної пам'яті необхідно знеструмити системний блок, зняти бічну кришку і на материнській платі знайти слоти під оперативну пам'ять. Де вони розташовані так само показано в паспорті на материнку.

Как установить оперативную память

Беремо руками плату оперативної пам'яті і вставляємо у гніздо:

Дивіться, щоб розріз на лінійці пам'яті збігся з виступом на слоті материнської плати. Після чого необхідно встановити фіксатори з боків.

Після цього нічого робити не потрібно, можете встановлювати інші комплектуючі, якщо треба, закривати кришку і перевіряти.

Дивимося відео. Стане у нагоді, якщо не хочеться купувати оперативну пам'ять терміново, а комп гальмує:І ще дивимося відео по темі:

Рекламний блок