Як в Ексель порахувати суму

Рекламний блок

Якщо Ви працюєте в програмі Excel: будуєте графіки, складаєте таблиці, різні звіти та інше, то для розрахунку суми даних Вам не потрібно шукати калькулятор. Сума чисел в Excel розраховується в пару кліків мишкою, і зробити це можна різними способами.

Найпростіший – дозволить порахувати суму комірок, виділіть їх і подивіться на рядок стану. Тут буде зазначено «Середнє» для всіх значень, записаних у виділених клітинках, «Кількість» виділених комірок і «Сума значень. Виділяти також можете порожні комірки та комірки з текстом, підсумовуються тільки числа.

Якщо в таблиці є рядок «Підсумки» – такий спосіб не підійде. Звичайно, можна вписати число, але якщо дані для таблиці зміняться, потрібно не забути змінити і значення у клітинці «Підсумки». Це не зовсім зручно, так і в Ексель можна використовувати інші способи, які будуть автоматично перераховувати суму в стовпці.

Как в Экселе посчитать сумму

Порахувати суму в стовпці можна використовуючи кнопку «Автосума». Для цього виділіть останню комірку стовпця, під значеннями. Потім перейдіть на вкладку «Формули» і натисніть «Автосума». Ексель автоматично виділить верхні клітинки, до першої порожній. Натисніть «Enter», щоб обчислити суму.

Також можете спочатку виділити комірки в стовпці, враховуючи і порожні, і з текстом – вони просто не будуть враховані при розрахунку, а потім натиснути «Автосума». Результат з'явиться в першій порожній комірці виділеного стовпця.

Підрахувати суму в Excel можна використовуючи формулу суми. Поставте «=» в потрібній клітинці, потім мишкою виділяйте по одній клітинці, натисніть «Enter».

Самий зручний спосіб для розрахунку суми в Ексель – це використання функції СУМ. Поставте «=» у клітинці, потім наберіть «СУМ», відкрийте дужку «(» і виділіть потрібний діапазон клітинок. Поставте «)» і натисніть «Enter».

Також прописати функцію можна прямо в рядку формул.

Використовуючи СУМ можна порахувати числа несуміжних клітинок. При цьому розділяти діапазони у формулі потрібно, використовуючи «;».

Якщо в якості аргументу для СУМ вказати діапазон комірок, в якому міститися комірки з текстом або порожні – функція поверне правильний результат. Так як для розрахунку будуть враховуватися тільки клітинки з числами.

Як бачите, порахувати суму в Ексель зовсім не складно. Використовуйте будь-який з описаних у статті способів.Рекламний блок