Як роздавати Wi Fi ноутбука

Рекламний блок

З розповсюдженням мобільних пристроїв бездротового інтернет стає все востребование. Нам вже цілком звично бачити Wi Fi роутер в квартирі. До нього підключаються смартфони, ноутбуки, планшети, а іноді навіть і ПК, якщо немає можливості або бажання тягнути дріт від роутера до ПК.


Якщо ж у нас немає Wi-Fi роутера, то його функції спокійно може взяти на себе ноутбук, адже роутер це просто вузькоспеціалізований комп'ютер і практично будь-який, навіть не самий потужний ноутбук оснащений Wi Fi модулем зможе спокійно впоратися з його роботою.

Отже, якщо нам потрібно роздати Wi Fi з ноутбука, у нас є два шляхи. Ми можемо скористатися штатними можливостями Windows 7/8/10 або використовувати для цього стороннє програмне забезпечення.


Зміст статті

 • 1 Роздаємо Wi Fi штатними засобами Windows 7
 • 2 Роздача WiFi засобами командного рядка і netsh
 • 3 MyPublicWiFi

 • Роздаємо Wi Fi штатними засобами Windows 7

 • Спочатку заходимо в «Центр управління мережами і загальним доступом». Цей пункт можна знайти в панелі керування.
 • Далі йдемо в розділ «Настройка нового подключения». Запускаємо «Налаштування бездротової мережі комп'ютер-комп'ютер» («Створення та налагодження нової мережі» в Windows 8/8.1) а після «далі-далі».
 • Тепер потрібно задати параметри нової бездротової мережі, а саме ім'я мережі або ж SSID, тип безпеки (залишаємо за замовчуванням WPA2). «Ключ безпеки» - це пароль. Пароль повинен бути не коротше 8 символів. По завершенню ставимо галочку навпроти пункту «Зберегти параметри цієї мережі» і натискаємо «далі».
 • Всі! Тепер можна підключати смартфон або планшет до Wi-Fi. Додатково можна налаштувати загальний доступ. Натискаємо «Включити загальний доступ до підключення до Інтернету». Тепер загальний доступ включений. Закриваємо вікно. Тепер залишається тільки налаштувати його.
 • Знову йдемо в пункт «Центр управління мережами і загальним доступом».
  Тут знаходимо рядки «Змінити додаткові параметри спільного доступу».
 • Якщо вам потрібно, щоб ті пристрої, з яких ви будете підключатися до новоствореної мережі бачили мережеві принтери і расшаренные папки, ставте галочки навпроти «Увімкнути пошук» і «Увімкнути спільний доступ до файлів і принтерів». На цьому встановлення завершено.
 • Роздача WiFi засобами командного рядка і netsh

  Для тих, кому попередній метод з якихось причин не подобається, є альтернатива у вигляді консольної команди netsh. Порядок дій у цьому варіанті такий:

 • Відкриваємо блокнот і прописуємо в ньому:netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid="Имя_вашей_сети" key="пароль" keyUsage=persistent

 • У полі ssid замість «Имя_вашей_сети» вкажіть назву мережі, а в полі key пароль доступу до WiFi. Збережіть текстовий файл.
 • Тепер поміняйте його розширення .txt .bat. Для цього натисніть правою кнопкою миші на файл і виберіть пункт «перейменувати».

  Отриманий .bat файл потрібно запускати з правами адміністратора. Для цього клікніть на отриманий .bat файл і виберіть в контекстному меню пункт «запуск від імені адміністратора». Виконавши ці дії, ви запустите автоматичну установку драйвера Virtual Wi-Fi Adapter і створите в мережевих підключеннях нове бездротове підключення.

 • Далі потрібно дозволити створеної мережі доступ в інтернет. Для цього клікніть правою кнопкою миші на тому з'єднанні, через яке ви виходите в інтернет (його можна знайти в центрі управління мережами і загальним доступом) і виберіть властивості вкладку Доступ. Тут потрібно поставити галочку навпроти пункту «Дозволити іншим користувачам мережі використовувати підключення до Інтернету даного комп'ютера» і в меню «Підключення домашньої мережі» вказати створене нове бездротове з'єднання. Тиснемо ОК.
 • Тепер потрібно лише запустити створену бездротову мережу. Для цього використовується команда:

  netsh wlan start hostednetwork

  Зупинити мережу можна командою:

  netsh wlan stop hostednetwork

  Переглянути статус мережі netsh:


  wlan show hostednetwork

 • Можна вводити ці команди через командую рядок, а можна створити для кожної окремий .bat файл, що значно зручніше, адже .bat файли можна покласти в автозавантаження і починати роздавати бездротовий інтернет при завантаженні системи автоматично.
 • MyPublicWiFi


  Якщо все вище описане здається вам складним, то можна вирішити поставлене нами завдання ще простіше, використовуючи одну з сторонніх утиліт, наприклад MyPublicWiFi. Ви можете завантажити програму безкоштовно з oneprog.ru. Утиліта безкоштовна, володіє малим розміром, але достатнім функціоналом для створення бездротової точки доступу на базі ноутбука, підключеного до інтернету. Єдиний мінус – відсутність русифікації. Благо в програмі все зрозуміло і так, бо це не стане для вас проблемою.

  Рекламний блок