Як видалити віруси з комп'ютера

Рекламний блок

Зараження комп'ютера вірусами – це не нова тема для кожного комп'ютерного користувача. При завантаженні операційної системи з'являються різні інформаційні вікна, деякі програми працюють некоректно, змінюється стартова сторінка браузера, встановлюються різні доповнення. Буває і так, що комп'ютер взагалі не вмикається, або завантажується дуже довго, потім при роботі гальмує.

Якщо у Вас є хоч один з перерахованих вище ознак, то, безумовно, Ви підхопили вірус. Тому давайте розбиратися, якими способами можна видалити вірус самостійно з комп'ютера.

Використання антивірусів

Перше, що необхідно зробити – це перевірити комп'ютер за допомогою встановленої антивірусної програми. У мене встановлений Аваст, тому показую на ньому. В треї знайдіть відповідну піктограму і клацніть по ньому мишкою.

Как удалить вирусы с компьютера

Відкриється основне вікно програми. Тепер переконайтеся, що у Вас встановлена остання версія визначення вірусів: в «Налаштуваннях» зайдіть на вкладку «Оновлення». Подивіться, коли було отримано останнє оновлення, при необхідності натисніть на кнопку «Оновити».

Далі в розділі «Сканування» виберете «Сканування на віруси».

З випадаючого списку виберіть «Повне сканування» і натисніть «Пуск». Якщо у Вас встановлений інший антивирусник, знайдіть у ньому такий же пункт і включіть повне сканування комп'ютера.

Таким чином, ми виконаємо повне сканування комп'ютера на віруси. Часу цей процес займе багато – годин 11, втім, все залежить від того, скільки інформації зберігатися на комп'ютері – чим більше її обсяг, тим довше виконується перевірка.

Коли процес повністю завершитися, спробуйте вилікувати знайдені загрози. Якщо цього зробити не виходить, то їх краще видалити.

Буде краще, якщо ми виконаємо перевірку комп'ютера на віруси ще однією антивірусною програмою: наприклад, Dr.Web CureIt або AVP Tool. Використовувати вдома, але не для комерційних цілей, ці програми можна абсолютно безкоштовно. До того ж, вони не вимагають установки на комп'ютер – не виникне конфлікту з встановленим антивірусом.

Скачати Dr.Web CureIt можна з офіційного сайту, перейшовши за посиланням:
https://free.drweb.ru/download cureit free/

AVP Tool – утиліта від лабораторії Касперського, яка лікує вже заражений комп'ютер користувача. Скачайте її з офіційного сайту за посиланням:
http://www.kaspersky.ru/antivirus-removal-tool

Скачувати програми краще саме з офіційного сайту, щоб у ній були встановлені останні оновлення вірусної бази даних.

Щоб виконати перевірку комп'ютера однієї з обраних Вами утиліт, переходимо в безпечний режим: при завантаженні операційної системи натисніть кнопку F8. Тепер запустіть програму і запустити повну перевірку.

По завершенні процесу спробуйте вилікувати або видалити знайдені загрози. Зверніть увагу: після видалення певних файлів може бути порушена робота деяких піратських програм.

Лікування комп'ютера від вірусів за допомогою антивірусних програм, не дає нам 100% гарантії, що тепер він чистий. Для цього потрібно зробити ще кілька дій.

Прибираємо незрозумілі програми з автозавантаження

У цьому пункті потрібно відключити в автозавантаженні всі підозрілі програми, або ті, якими Ви користуєтеся вкрай рідко. Натисніть комбінацію Win R і в рядку «Виконати» напишіть команду msconfig і натисніть «ОК».

Відкриється вікно «Конфігурація системи», перейдіть на вкладку «Автозавантаження». Тут галочками відзначені програми, які запускаються разом з операційною системою. Вимкніть запуск непотрібних Вам програм: зніміть галочки навпроти них. Подивіться на наявність у списку незрозумілих програм, з неясним розташуванням або виробником.

Коли закінчите, натисніть «Застосувати» і «ОК».

Якщо сумніваєтеся, чи варто відключати зі списку певний пункт, наведіть на нього мишкою в розділі «Команда» і подивіться розташування файлу. Потім знайдіть його через провідник і зверніть увагу на дату, коли він був завантажений. Якщо це було в ті дні, коли був заражений комп'ютер, то можете сміливо знімати галочку.

Відео по темі:Перевіряємо недавно встановлені програми

Для цього заходимо «Пуск» – «Панель управління» – «Програми та компоненти».

У наступному вікні натискаємо по стовпцю «Встановлено» і дивимося останні встановлені програми. Якщо серед них є такі, які Ви не встановлювали (незрозуміле, невідоме назва і зміст) – клацніть по ній мишкою та натисніть «Видалити».

Відео по темі:Перевіряємо процеси в диспетчері завдань

Із-за завантаженості центрального процесора швидкодію комп'ютера може значно знизитися. Якщо раніше проблем і зависань не було, а тепер Ви стикаєтеся з цим, то, можливо, це результат роботи шкідливої програми.

Натисніть кнопку «Пуск» і в рядку пошуку введіть «Диспетчер завдань», потім натисніть «Enter».

Тут перейдіть на вкладку «Процеси» і подивіться, щоб у колонці «ЦП» не було дуже великих значень. Якщо ви помітили щось підозріле, кликніть по цьому рядку правою кнопкою миші і виберіть з контекстного меню «Відкрити місце зберігання файлу».

Через провідник відкриється місце розташування файлу. Подивіться на Дату зміни файлу. Якщо вона збігається з тим числом, коли Ви імовірно зловили вірус, то видаліть файл і поверніться назад в «Диспетчер завдань», позначте мишкою потрібний рядок і натисніть «Завершити процес».

Видаляємо тимчасові файли

У цьому пункті ми очистимо папку Temp, в якій зберігаються всі тимчасові файли. Спочатку необхідно включити видимість файлів і папок. Заходимо «Пуск» – «Панель управління» – «Параметри папок».

У наступному вікні переходимо на вкладку «Вид» і ставимо маркер напроти пункту «Показувати приховані файли, папки і диски». Тиснемо «Застосувати» і «ОК».

Далі знаходимо папку Temp: C: – Windows – Temp, і видаляємо всі файли, які в ній зберігаються.

Шукаємо ще одну папку Temp на комп'ютері:

C: – Користувачі – Ім'я Облікового запису – AppData – Local – Temp

З неї теж видаліть всі файли.

Відео по темі:Перевіряємо файл hosts

Іноді віруси можуть дістатися і до файлу hosts. Перейдіть за наступним шляхом:

C: – Windows – System32 – drivers – etc

Потрібно клацнути по файлу з назвою «hosts» правою кнопкою миші, виберіть «Відкрити» і відкрийте його за допомогою блокнота.

Для операційної системи Windows 7 в файлі повинен бути написаний текст, як на малюнку нижче.

Для зменшення запитів до DNS-кешу і DNS-серверів в файлі hosts також можуть бути прописані часто завантаження Інтернет-сторінок. Якщо Ви помітили підозрілу інформацію – видаліть її.

Якщо ж Ви зайшли в потрібну папку і файл hosts там не виявили, то можливо це із-за вірусу. Включіть видимість прихованих файлів і папок, як було описано вище. Потім відкрийте з'явився файл hosts і подивіться, щоб там був написаний той текст, який повинен бути за замовчуванням.

Якщо він змінено – пропишіть все так, як повинно бути. У тому випадку, якщо файл не можна відредагувати, створіть новий з розширенням .txt і назвою hosts і пропишіть весь текст, як на малюнку вище – для операційної системи Windows 7. Для інших операційних систем текст відрізняється, тому пошукайте в Інтернеті.

Чистимо реєстру

Це потрібно зробити в тому випадку, якщо Ви видалили підозрілу програму через «Програми та компоненти», або завершили роботу незрозумілого файлу в процесах.

Для того щоб відкрити редактор реєстру, натисніть клавіші Win R. Далі у вікні «Виконати» напишіть команду regedit і натисніть «ОК».

Тепер вкладка «Правка» виберіть «Знайти» або натисніть клавіші Ctrl F. В рядок пошуку введіть назву програми, або частину назви, яку Ви видалили через «Програми та компоненти» або «Установка і видалення програм». У рядок пошуку введіть назву того файлу, роботу якого Ви завершили процесах.

Якщо за назвою буде знайдено, або гілка реєстру, або параметр, його потрібно видалити виділіть мишкою параметр або гілку реєстру і натисніть Delete.

Очищення кешу браузера і видалення доповнень

Якщо вірус пов'язаний з браузером, то спочатку перевіримо, куди ведуть ярлики, створені на робочому столі. Для цього натискаємо правою кнопкою миші по ярлику браузера і переходимо в «Властивості».

Тут у полі «Об'єкт» перевірте, щоб посилання вели на той диск і папку, де встановлений браузер. Якщо посилання веде на підозрілий файл, видаліть ярлик і створити його заново.

Щоб очистити кеш браузера, скористайтеся спеціальною програмою, наприклад, CCleaner. Скачайте, встановіть і запустіть його на комп'ютері. Потім у розділі «Очищення» на вкладці «Програми» виділіть галочками потрібні пункти, натисніть «Аналіз», потім «Очищення».

Далі перевірте, чи не встановлені в браузері непотрібні і незрозумілі доповнення. Зайдіть в налаштування браузера і вберите пункт «Додатки».

Тепер перейдіть на вкладку «Розширення», якщо там будуть встановлені розширення, які мають незрозумілі назви, або Ви їх самостійно не встановлювали – натисніть «Видалити».

Створення Live CD

Це Вам придатися, якщо Ваш комп'ютер заблокований вірусом: він включається, але операційна система не завантажується. Як записати Live CD на флешку або диск і очистити свій комп'ютер, прочитайте статтю, перейшовши за посиланням.

Для цього Вам буде потрібно інший комп'ютер, з якого можна буде скачати образ, чистий диск або флешка. Також необхідно буде змінити пріоритетність завантаження в BIOS. Статтю про це також можна прочитати, перейшовши за посиланням.

Відео по темі:Впевнена, що один із способів Вам обов'язково допоможе, і Ви з легкістю очистити свій комп'ютер від вірусів.Рекламний блок