Як розшарити папку в Windows

Рекламний блок

На даний момент тема, яку ми розглянемо в цій статті, є дуже популярною. Адже у багатьох вдома крім комп'ютера є ще й ноутбук, може й не один, нетбук і інші пристрої, підключені до мережі. І коли потрібно передати файли між ними не дуже зручно використовувати флешку або диск. А якщо Ви працюєте в офісі, набагато простіше скопіювати файли зі свого комп'ютера в потрібну папку, ніж на флешку, яку потім ще й віднести потрібно буде.

Отже, як же можна перенести файли з одного комп'ютера на інший, використовуючи локальну мережу – потрібно просто розшарити папку в локальній мережі, тобто відкрити спільний доступ до неї. У статті ми розглянемо, як розшарити папку в Windows 7, описаний спосіб підійде і тим, у кого на комп'ютері встановлена операційна система Windows 8.

Якщо у Вас встановлена Windows XP, прочитайте статтю: як відкрити загальний доступ до папки в Windows XP. Можливо, Вас зацікавить тема: як з'єднати два комп'ютери між собою, а якщо у Вас є ноутбук, прочитайте, як підключити комп'ютер до ноутбука.

Для початку заходимо в «Комп'ютер» і шукаємо папку, яку хочемо розшарити по локальній мережі.

Как расшарить папку в Windows

Клікаємо по ній правою кнопкою мишки і вибираємо з контекстного меню «Властивості».

В наступному вікні перейдіть на вкладку «Доступ» і натисніть кнопочку «Загальний доступ».

Тепер можете додати нового користувача, якщо його немає у списку: введіть ім'я в пусте поле і натисніть «Додати». Потім виділяємо потрібного користувача зі списку і вибираємо для нього «Рівень дозволів». Зробимо, щоб всі підключені до мережі користувачі могли переглядати і редагувати файли в папці: вибираємо «Читання і запис». Натисніть кнопочку «Загальний доступ».

Після цього, з'явиться вікно, що загальний доступ до папки відкритий. Натисніть «Готово».

Щоб подивитися або додати файли в расшаренную папку, зайдіть в «Комп'ютер», з правої сторони натисніть «Мережа» і клікніть по назві Вашого комп'ютера. У вікні Провідника Ви побачите ту папку, до якої був відкритий загальний доступ. Зайдіть в неї і завантажте туди потрібні файли.

Тепер зайдіть в «Мережу» з іншого комп'ютера і натисніть там теж за назвою Вашого комп'ютера. Користувач побачить всі папки, які расшарены на Вашому комп'ютері. В залежності від прав, які Ви призначали раніше, він може виконувати з ними різні дії: переглядати або редагувати.

Для того щоб користувач зміг виконувати які-небудь дії з папкою, яка расшарена на Вашому комп'ютері, необхідно, щоб Ваш комп'ютер був включений: він не повинен знаходиться в режимі сну або глибокого сну.

Якщо при спробі відкрити расшаренную папку на іншому комп'ютері запитується пароль, зробіть наступне. Натисніть правою кнопкою по значку мережевого з'єднання в треї і виберіть «Центр управління мережами і загальним доступом».

В наступному вікні перейдіть за посиланням «Змінити додаткові параметри спільного доступу».

Тут нас буде цікавити «Загальний» профіль. Натисніть на стрілочку, щоб розгорнути список.

Знайдіть пункт «Загальний доступ, захищений паролем» і відзначте маркером пункт «Вимкнути». Натисніть «Зберегти зміни».

Тепер Ви знаєте, як розшарити папку на комп'ютері. Використовуйте її для обміну даними з іншими пристроями, які підключені в цю ж мережу.Рекламний блок