Безкоштовні програми для запису CD-DVD дисків російською мовоюСписок кращих

Рекламний блок

Хоча на сьогоднішній день диски використовуються все рідше, безкоштовні програми для запису дисків все одно залишаються такими ж популярними, як і кілька років тому.

Справа в тому, що далеко не всі сьогодні користуються флешками, багатьом зручніше використовувати перевірені DVD і CD.

Тому було б корисно розібратися в тому, які ж програми використовуються для запису дисків найчастіше.

Зміст:


 • Small CD-Writer
 • Ashampoo Burning Studio Free
 • Nero Free
 • ImgBurn
 • CDBurnerXP
 • Підсумки і переможець гонки

 • Для цього можна провести невелике дослідження по форумах, соціальних мережах і просто сайтів, де поширюють усілякі софт. Власне, це і було зроблено. А результати даного дослідження можна бачити нижче.

  Бесплатные программы для записи дисков на русском

  Small CD-Writer


  <!-- G-new - первый h2 -- />

  Цікаво, що більшість користувачів тієї ж Windows 7 навіть не знають про існування такої програми. Але це і не дивно, адже такі гіганти, як Неро дуже легко тиснуть на ринку маленьку Small CD-Writer.

  Вона, до речі, повністю відповідає своїй назві.  Завантажити програму можна за посиланням.

  Small CD-Writer

  У цій програмі немає абсолютно нічого зайвого, зібрані тільки самі основні функції. Крім того, Small CD-Writer дуже мало важить і їй не потрібна можливість записувати якусь тимчасову інформацію в кеш.

  Завдяки цьому Small CD-Writer не займає багато місця і не вимагає багато ресурсів пам'яті комп'ютера для своєї роботи. Плюс до всього Small CD-Writer настільки проста у використанні, що уявити собі щось ще простіше дуже складно.


  №1. Интерфейс Small CD-Writer

  №1. Інтерфейс Small CD-Writer


  Як користуватися

  Використання Small CD-Writer, як уже згадувалося вище, дуже просте. Для початківців ця програма є оптимальною.

  Отже, сам процес запису файлів на диск, ДВД або СД, полягає в тому, щоб просто перетягнути мишкою потрібні файли з якоїсь папки в простір, обведене на малюнку №1 зеленою рамкою.

  Після цього слід натиснути на кнопку «Записати» в області, обведеної червоною рамкою на тому ж рисунку. Як бачимо, абсолютно нічого складного в цьому немає. Після натискання на кнопку з'явиться невелике вікно, в якому потрібно буде вибрати швидкість і натиснути кнопку ОК.

  Процес стирання дисків виглядає теж дуже просто.

  Після того як сама болванка буде вставлена у пристрій, потрібно в меню, обведенном червоним кольором, натиснути кнопку «Вилучити/вставити диск» і вибрати потрібний диск у меню «Комп'ютер» («Цей комп'ютер» на Windows 10 і «Мій комп'ютер» на Windows 7 і більш ранніх версіях).

  Після цього необхідно в тій же області вибрати кнопку «Очистити», далі з'явиться меню, в якому потрібно буде вибрати варіант стирання – повне або швидке.  Порада: Краще всього вибирати повне стирання, щоб ніякі дані і, зокрема, сміття, не залишилися на диску і не заважали в подальшому його використанні.

  Підводячи підсумок опису програми Small CD-Writer, можна сказати, що вона є однією з найбільш простих у використанні. Цим зумовлена її величезна популярність серед користувачів рунету і взагалі всієї всесвітньої мережі.

  Також на сайті присутні статті, присвячені таким темам:

 • Як записати на диск windows – поради новачкам
 • Безкоштовні програми для запису CD-DVD дисків російською мовою: Список кращих
 • повернутися до меню ^

  Ashampoo Burning Studio Free


  Тут вже мова йде про повноцінний багатофункціональний пакет, в який входить величезна кількість всіляких функцій, пов'язаних із запис і стиранням DVD, CD і Blu-ray. Але, незважаючи на велику кількість функцій, програма теж досить проста у використанні.  Завантажити з офіційного сайту: www.ashampoo.com.

  Ashampoo Burning Studio Free

  Основні функції, які виконує Ashampoo Burning Studio Free, полягають у наступному:

 • Створення образів дисків (найвідоміший формат такого способу дисків ISO, є ще CUE/BIN, ASHDISC та інші);
 • Запис вищезазначених образів на фізичні диски;
 • Створення резервних копій даних;
 • Запис музики, фільмів і інших даних на диски;
 • Конвертація музики (наприклад, можна створити Audio-CD, MP3, WMA і інше);
 • Стирання дисків;
 • Запис фільмів у форматі Blu-ray і інших подібних форматів, призначених виключно для перегляду фільмів;
 • Підготовка обкладинок для дисків, а також буклетів та інших публікацій до них.
 • Програма має повноцінний інтерфейс російською мовою, що є величезною перевагою перед тим же Small CD-Writer.

  Звичайно, найвідомішою програмою, яка виконує ті ж функції, є Неро (повноцінна платна версія) і на звання кращої в цій області Ashampoo Burning Studio Free навіть не претендує.

  Використання

  Щоб записати диск за допомогою Ashampoo Burning Studio Free, необхідно зробити наступне:

 • Запустити програму за допомогою ярлика на робочому столі або з меню «Пуск».
 • У вікні програми бачимо зручне меню з лівого боку, у якому зазначаються всі можливі дії, пов'язані із записом і стиранням дисків. Щоб просто скинути якісь дані на болванку, необхідно вибрати пункт «Записати файли і папки».
  Для цього на нього достатньо навести вказівник мишки.

 • №2. Пункт для записи файлов и папок в Ashampoo Burning Studio Free

  №2. Пункт для запису файлів і папок в Ashampoo Burning Studio Free


 • Після цього вибираємо пункт «Створити новий CD/DVD/Blu-ray диск» в випадаючому меню, що складається з двох команд. Друга призначена для оновлення існуючого диска, тобто його перезапису.

 • №3. Пункт создания нового диска

  №3. Пункт створення нового диска


 • Далі з'являється вікно, дуже схоже на те, що ми вже бачили в Small CD-Writer. Тут теж потрібно просто перенести файли в область, обведений зеленою рамкою на малюнку №4.
  Коли вони будуть додані, залишилося натиснути на кнопку «Далі», розташовану в правому нижньому куті вікна програми (обведено червоною рамкою).

 • №4. Окно добавления данных на диск в Ashampoo Burning Studio Free

  №4. Вікно додавання даних на диск у Ashampoo Burning Studio Free


 • Тепер відкривається вікно вибору приводу. Якщо користувач вже вставив у свій привід порожній диск, програма знайде його в автоматичному режимі. Тут залишилося тільки натиснути на кнопку «Записати CD» і дочекатися кінця запису.

 • №5. Окно выбора привода для записи диска в Ashampoo Burning Studio Free

  №5. Вікно вибору приводу для запису диска в Ashampoo Burning Studio Free  Примітка: На малюнку №5 показаний ідеальний варіант, коли диск вставлений диск, на якому немає ніяких даних, пошкоджень або чого-небудь іншого, що могло б заважати нормальній запису. У протилежному випадку програма видасть відповідне повідомлення і кнопка «Записати CD» буде недоступною.

  До речі, скачати Ashampoo Burning Studio Free краще всього на офіційній сторінці – www.ashampoo.com/ru/rub/fdl. Після установки потрібно буде пройти коротку процедуру отримання безкоштовного ключа.

  повернутися до меню ^

  Nero Free

  Це безкоштовна і дуже полегшена версія цього гіганта і важкоатлета в області програм для запису файлів на диски.

  Nero Free

  Можливості даної програми дуже обмежені і полягають в наступному:

 • Запис даних на CD і DVD;
 • Копіювання дисків;
 • Запис у форматі Blu-ray;
 • Очищення дисків.
 • От і все. Але в цьому є свої незаперечні переваги. Наприклад, Nero Free працює в рази швидше всього повноцінного побратима.

  Якщо звичайне Неро може сильно зависати на слабких комп'ютерах, а сам процес запису може тривати дуже довго, то у спрощеній версії все набагато швидше.

  Цікаво, що більшість користувачів вибирають Nero Free з-за того, що ця програма чудово справляється зі своїми завданнями на слабких комп'ютерах. Крім того, у неї є інтерфейс російською мовою.

  Але цікаво, що скачати Nero Free на офіційному сайті на даний момент не можна. Принаймні, знайти її там користувачі не можуть. Зате на інших сайтах, найчастіше, піратських, Nero Free є в загальному доступі.

  Пояснюється це тим, що, швидше за все, даний продукт поширювався якийсь дуже короткий час, а потім команда Nero перестала цим займатися. У будь-якому випадку, Nero Free працює на всіх сучасних комп'ютерах.

  Як користуватися

  У чому використання Nero Free дуже схоже на маленький Small CD-Writer. Але тут трохи більше функцій. Всі вони зосереджені у двох меню, один з яких розташовується зверху, а другий – в лівій частині вікна програми.

  Щоб просто записати якісь дані на диск, необхідно вибрати пункт «Запис даних в меню, яке розташовується зліва.


  №6. Интерфейс программы Nero Free – стартовая страница

  №6. Інтерфейс програми Nero Free – стартова сторінка


  Після цього з'явиться меню, показане на малюнку №7. Далі все робиться так, як і в інших подібних програмах. Є поля, куди треба вставляти всі файли, призначені для запису на диск (на малюнку №7 воно теж виділено зеленим кольором).

  Для початку потрібно просто перетягнути туди файли. Після цього слід натиснути на кнопку «Запис» (виділена червоним кольором).


  №7. Окно добавления данных для записи их на диск

  №7. Вікно додавання даних для запису їх на диск


  Далі з'явиться практично таке ж вікно, як показано на малюнку №6. Там буде інформація про те, чи можна записувати інформацію на цей диск, який зараз знаходиться в приводі.

  У тому вікні теж можна буде натиснути на кнопку «Запис», після чого залишиться дочекатися закінчення процесу запису. Теж бачимо, що нічого складного в її використанні немає.

  Але все-таки часто потрібно трохи більше функцій, ніж просто можливість запису інформації на болванку. Саме через відсутність деяких функцій Nero Free значно програє того ж Ashampoo Burning Studio Free.

  Але будемо підводити підсумки пізніше, а поки що розглянемо ще одну подібну програму, яка теж користується чималою популярністю в рунеті.

  повернутися до меню ^

  ImgBurn

  Ще одна програма для запису дисків, яка відрізняється неймовірною простотою у використанні. Але її відмінність від попередніх у тому, що ImgBurn підтримує просто небувалу кількість форматів образів дисків.

  Жодна інша програма (навіть з платних) не підтримує таку кількість форматів. Серед них звичні нам всім ISO і DVD, а також BIN, UDI, CDI, FI, MDS, CDR, PDI і багато інших.

  Загалом, ImgBurn по праву можна назвати справжнім гігантом у плані підтримуваних форматів.

  ImgBurn

  З іншого боку, це часто заважає програмі нормально функціонувати. Деякі користувачі пишуть, що частенько при роботі з деякими форматами запис відбувається занадто довго. В інших випадках ImgBurn взагалі перестає працювати.

  Але такі випадки зустрічаються вкрай рідко і можуть бути обумовлені особливостями приводу або комп'ютера в цілому. За великим рахунком практично про всі проблеми, пов'язані з роботою ImgBurn, люди відразу пишуть на форуми при їх виникненні.

  Тому можна вважати, що практично всі випадки неправильної роботи ImgBurn відображені в постах на англомовних і російськомовних форумах (найчастіше перше). В основному ж люди дуже задоволені цією програмою.

  Не дарма на різних сайтах, присвячених програмного забезпечення користувачів, оцінка ImgBurn не досягає позначки нижче 4.5 з 5.

  Інтерфейс програми показаний на малюнку №8. Щоб записати на диск якісь файли, потрібно вибрати в меню відповідний пункт. Після цього з'явиться практично таке ж меню записи, як показано на малюнках 4 і 7.

  У ньому користувачеві потрібно буде всього лише перетягнути потрібні файли в спеціально відведений для цього простір і натиснути кнопку запису.


  №8. Окно программы ImgBurn

  №8. Вікно програми ImgBurn


  Крім можливості запису самих різних образів на диск, користувачі виділяють наступні переваги ImgBurn перед іншими подібними програмами:

 • Запис на диск музики і фільмів в самих різних форматах, серед яких є навіть OGG і WV.
 • Підтримка Unicode (після запису проблем з назвами файлів і папок не виникне).
 • Можливість відкриття і закриття приводу через вікно програми.
 • Можливість зміни мітки образу.
 • Автоматичний пошук в інтернеті нової прошивки для того чи іншого приводу.
 • Таких особливостей немає у інших подібних програм для запису дисків. Правда, щоб зробити програму російськомовної, потрібно завантажити потрібний файл в інтернеті, а потім кинути його в мовну папку (Languages) встановленої програми.

  повернутися до меню ^

  CDBurnerXP

  Що потрібно сказати про цю програму в першу чергу, так це те, що вона не призначена тільки для користувачів Windows XP. Їй можуть користуватися абсолютно всі, хто завантажить і встановить CDBurnerXP на свій комп'ютер.

  Хоча, звичайно, спочатку вона створювалася виключно для Windows XP. З часів, коли Microsoft перестав підтримувати ту операційну систему, інтерфейс CDBurnerXP практично не змінився. Програма чудово справляється з записом CD і DVD, а також Blu-ray.

  Також є можливість створення образів у форматі ISO. Основна перевага, на яку звертають увагу розробники, так це сумісність з різними версіями приводів.

  Справа в тому, що деякі програми просто не можуть працювати, наприклад, з IDE і SCSI приводів, а інші не записують інформацію на пристрої, підключені через USB. Так от, в CDBurnerXP цієї проблеми немає, що робить її практично оптимальною для запису інформації на диски.


  №9. Интерфейс CDBurnerXP

  №9. Інтерфейс CDBurnerXP


  Що стосується форматів, то CDBurnerXP підтримує всі найпоширеніші формати відео-, аудіо - та інших файлів. Є можливість створення Audio-CD.

  Основні переваги, які виділяються користувачами, полягають у наступному:

 • Можливість створення обкладинок для дисків;
 • Управління з командного рядка;
 • Створення завантажувальних дисків (зазвичай для цього потрібні додаткові утиліти);
 • Швидка робота;
 • Моніторинг помилок;
 • Автоматичне оновлення.
 • Також варто виділити сам процес запису. Тут вже немає звичного меню, показаного на малюнках 5 і 7. У CDBurnerXP створений повноцінний провідник, подібний до того, який можна бачити в Total Commander. Він показаний на малюнку №10.


  №10. Проводник для записи данных на диск в CDBurnerXP

  №10. Провідник для запису даних на диск у CDBurnerXP


  При цьому такий підхід до запису анітрохи не ускладнює процес запису, а, навпаки, спрощує його, причому в багато разів.

  повернутися до меню ^

  Підсумки і переможець гонки

  Підводячи підсумки всьому вищесказаному, можна сказати, що у кожної програми є свої переваги, яких немає у всіх інших подібних програм. Приміром, у ImgBurn це можливість створення образів дисків в найрізноманітніших форматах.

  У Small CD-Writer це максимальна простота у використанні.

  Але щоб вибрати переможця нашого сьогоднішнього рейтингу, будемо відштовхуватися від того, що кращою серед всіх програм для запису дисків є Неро (не тільки серед безкоштовних). Тому потрібно вибирати ту, яка ближче всього по функціоналу і іншим особливостям до Nero.

  За даним критерієм безсумнівним лідером є Ashampoo Burning Studio Free. За кількістю функцій саме ця програма є лідером. Та й серед повноцінних версій Ashampoo завжди наступала на п'яти Nero, просто на рекламу витрачалося менше грошей.

  Спрощена версія Неро, Nero Free і близько не дотягує до того функціоналу, який є у Ashampoo Burning Studio Free. Так що нашим сьогоднішнім переможцем стає саме ця програма!

  Рекламний блок