Як виділити об'єкт в Фотошопі

Рекламний блок

У цій статті ми розглянемо різні інструменти для виділення в Фотошопі. Враховуючи, що існують різні способи виділення в Фотошоп, Ви самі виберіть, який з них підійде для вирішення Вашої задачі. Отже, почнемо.

Виділення простих об'єктів у Фотошопі

Якщо Ваш об'єкт має прямокутну або еліптичну форму, можна скористатися одним з простих інструментів для виділення в Фотошопі. Знаходяться вони у другій групі на Панелі інструментів.

Как выделить объект в Фотошопе

«Rectangular Marquee Tool» (Прямокутне виділення) дозволить виділити об'єкт прямокутної форми: зошит, вікно, будинок.

«Elliptical Marquee Tool» (Еліптичне виділення) – виділить об'єкт круглої або еліптичної форми.

Затиснувши під час виділення клавішу «Shift» Ви отримаєте виділення у формі ідеального кола або квадрата.

«Single Row Marquee Tool» і «Single Column Marquee Tool» виділяють ряд або стовпець, шириною в 1 px.

Налаштування для виділення областей в Фотошопі

У верхньому рядку, в налаштуваннях інструмента, можна вибрати, яким чином буде відбуватися виділення.

Перша кнопочка «New Selection» (Нове виділення) дозволить кожен раз виділяти нову область.

Кнопочка «Add to selection» (Додати до виділення) дозволить виділити відразу декілька областей, причому, якщо вони будуть перетинатися, нова область додасться до раніше виділеної, як би розширивши її.

Кнопочка «Subtract from selection» (Відняти з виділення) виключить виділені області з вже існуючого виділення.

Остання кнопка «Intersect with selection (Виділення з перетину) відставить виділеної лише ту область, яка буде знаходитися на межі перетину.

У рядку «Feather» задається значення розмиття границь виділеної області. Наприклад, поставимо «0 px», виділимо область і перемістимо або скопіюємо її. Межі вирізаного об'єкта чіткі.

Тепер поставимо значення «20 px», виділимо і скопіювати фрагмент. Вирізаний фрагмент має більш м'які розтушовані кордону.

Переміщення виділеної області в Фотошопі

Для того щоб перемістити виділений об'єкт на зображенні, наведіть на нього мишкою, курсор прийме вигляд стрілки покажчика з маленьким квадратом внизу, затисніть ліву кнопку миші і перетягніть область.

Для більш точного переміщення області, можете використовувати стрілки на клавіатурі.

Якщо під час переміщення буде обраний інструмент Move Tool» – то буде переміщатися не виділена область, а виділений фрагмент зображення.

Виділення в Фотошопі інструментом Ласо

«Ласо» – це третя група на панелі інструментів.

«Lasso Tool» (Ласо) – просте ласо. Вам потрібно затиснути ліву кнопку миші і вести по контуру об'єкта, який потрібно виділити. Тут потрібно терпіння і вправність.

«Polygonal Lasso Tool» (Полігональне ласо) – виділяє контур об'єкта прямими лініями. Клікніть лівою кнопкою мишки на початку виділення, а потім клікайте кожен раз, де повинен закінчуватися прямий відрізок.

«Magnetic Lasso Tool» (Магнітне ласо) – дозволяє швидко виділити потрібний об'єкт. Клацніть мишкою на початку виділення, а потім просто ведіть курсор по контуру, який потрібно виділити, і при цьому автоматично будуть розставлятися маркери виділення. Чим більше контраст фону і тій області, яку потрібно виділити, тим краще інструмент визначає межі області виділення.

У налаштуваннях інструменту присутні наступні параметри. Розглянемо останні три, так як решта були описані вище.

«Width» (Ширина) – чим точніше повинна бути область виділення, тим менше значення потрібно вибирати.

«Contrast» (Контраст) – якщо контраст фону та області висока, значення повинно бути велике, якщо низька – вибирайте значення менше.

«Frequency» (Частота) – чим вище значення, тим частіше будуть створюватися маркери по контуру виділеної області.

Виділення в Фотошопі інструментом Чарівна паличка

Чарівна паличка виділяє схожі за кольором пікселі. Вам потрібно просто натиснути по тому об'єкту, який потрібно виділити.

Для неї можна настроїти наступні параметри.

«Tolerance» (Допуск) – чим більше значення, тим більша область, з схожими за кольором пікселями, буде виділена. Вибрано значення 20.

Вибрано значення 50.

«Contiguous» (Суміжні пікселі) – якщо зняти галочку, будуть виділені схожі за кольором області на всьому зображенні.

Використання інструменту Швидке виділення в Фотошопі

«Quick Selection Tool» – за допомогою цього інструменту, Ви зможете швидко виділити потрібний об'єкт на зображенні.

Область виділяється простими кліками мишки. Після кожного кліка, виділений ділянку збільшується.

Якщо автоматично виділилися непотрібні частини фону, натисніть Alt і клацніть мишкою по непотрібному ділянці – він буде віднятий із виділеної області. За допомогою інструменту Швидке виділення, Ви зможете виділяти складні об'єкти зображення. Залишки фону також зручно прибирати, використовуючи інструмент Eraser Tool» (Ластик).

Налаштування інструменту наступні: три перші кисті – виділити область, додати до виділеної області, відняти з виділеної області; натиснувши на чорну стрілку, відкриються параметри кисті виділення.

Виділення в Фотошопі з допомогою Маски

«Quick Mask Mode» (Швидка маска) – це остання кнопочка на Панелі інструментів. Для включення цієї функції також можна скористатися клавішею «Q».

Вибираємо на Панелі інструментів «Brush Tool» (Кисть) і натискаємо «Q». Після цього буде обраний чорний колір ремінця. Зафарбуйте їй об'єкт, який потрібно виділити.

Зверніть увагу в налаштуваннях кисті «Opacity» (Непрозорість) і «Flow» (Потік) повинно стояти 100%. Вибирайте жорстку непрозору кисть.

Якщо Ви зафарбували зайву частину зображення, поміняйте основний колір на білий і приберіть непотрібний фон.

Коли закрасите потрібну область, натисніть «Q». На зображенні буде виділено зафарбований об'єкт.

Для того щоб зняти виділення області в фотошопі, натисніть комбінацію клавіш «Ctrl D».

Якщо Вам треба виділити складні об'єкти в Фотошопі, такі як волосся або шерсть тварин, прочитайте статтю як швидко виділити волосся у Фотошопі.

Сподіваюся, ця стаття допоможе Вам виділити прості і більш складні об'єкти в Фотошопі, використовуючи різні інструменти.Рекламний блок