Комп'ютер вимикається сам по собі

Рекламний блок

У даній статті ми розглянемо основні причини, через які комп'ютер може виключатися сам по собі. Ви працювали в програмі або грали в гру, і тут, ні з того, ні з сього, комп'ютер просто виключився? І навіть якщо це відбувається вже не в перший раз – не лякайтеся. Давайте будемо розбиратися з виниклою проблемою.

Перша причина, із-за чого може відбутися мимовільне вимикання комп'ютера – це погане охолодження деталей. Для того, щоб вони працювали стабільно і не сильно перегрівалися при роботі, для них встановлюють активне або пасивне охолодження.

Переконайтеся, що системний блок не закритий з усіх боків: меблями, перегородками шаф і іншим. Він повинен стояти там, де є вільний доступ повітря. В іншому випадку, він частенько може перегріватися, адже теплому повітрю просто нікуди буде подітися.

Далі зніміть бічну кришку системного блоку і включіть комп'ютер. Подивіться, чи всі вентилятори знаходяться в робочому стані: для відеокарти, процесора, на корпусі. Якщо не працює вентилятор на корпусі, то для кращого охолодження деталей, можна просто залишити бічну кришку системного блоку відкритою. Якщо не працює вентилятор, для якогось окремого елемента, то його краще замінити на новий.

Компьютер выключается сам по себе

Також, зверніть увагу на пил всередині системника. Якщо її там накопичилася чимала кількість, то деталі краще очистити. Адже пил перешкоджає розсіюванню тепла при нагріванні елементів, з-за цього відбувається їх перегрів і мимовільне відключення комп'ютера.

У вимкненому і знеструмленому стані системного блоку, прокрутіть пальцем всі вентилятори. Вони не повинні крутитися з працею, і видавати незрозумілі звуки. В іншому випадку, змастіть їх маслом для швейних машинок.

Подивіться ще на стан термопасти – це в'язка речовина, також бере участь у процесі тепловіддачі. Якщо вона вже висохла, то її необхідно замінити.

Щоб надалі, відключення комп'ютера з-за перегріву не повторилися, встановіть програму для контролю температури процесора CrystalDiskInfo. При цьому температура буде відображатися в треї.

Друга причина, через яку комп'ютер може відключатися сам по собі – це перепади напруги в мережі. Причому Ви про це можете навіть не здогадуватися. Наприклад, Ви працюєте або граєте за комп'ютером, в цей час, хтось із рідних включив на кухні електрочайник, чи заробив холодильник. В результаті, відбувається стрибок напруги, і комп'ютер благополучно відключається.

Якщо у Вас все саме так – комп'ютер вимикається, якщо мережа підключається будь-який інший електроприлад, то буде не зайвим придбати і підключити джерело безперебійного електроживлення.

Третя причина – це роздуті конденсатори. Відкрийте системний блок і подивіться всі встановлені конденсатори. Їхня верхівка повинна бути рівною. Якщо капелюшок конденсатора здулася, або на ньому є сліди – то він може бути причиною мимовільного відключення комп'ютера.

В цьому випадку, потрібно придбати відповідні конденсатори і перепаяти. Якщо Ви в електроніці не сильні, то краще знайти знаючої людини або віддати системний блок в сервісний центр.

Четверта причина – це слабкий блок живлення. Якщо Ви запускаєте яку-небудь гру або програму, що вимагає великих обчислювальних витрат, то комп'ютера може просто не вистачати потужності від блоку живлення, в результаті він буде вимикатися.

П'ята причина – це проблеми з відеокартою. Вона відповідає в комп'ютері за всю графіку, тобто відображення на моніторі зображення, відео, ігор. І якщо вона вийшла з ладу, комп'ютер також може виключатися.

Дуже часто, користувачів цікавить питання: чому комп'ютер вимикається під час гри. Причиною може стати і блок живлення, який не витримує навантаження, і відеокарта, яка не тягне графіком. Також можуть перегріватися елементи в системному блоці.

Шоста проблема – несправний жорсткий диск. З нього комп'ютер зчитує всю необхідну для роботи інформацію. Якщо при роботі за комп'ютером, Ви чуєте дивний звук, то краще задуматися про придбання нового жорсткого диска. З часом на носії з'являються биті сектора, і коли зчитує головка потрапляє на них, комп'ютер може довільно вимикатись.

Для перевірки жорсткого диска на биті сектори, можна скористатися спеціальними програмами, наприклад, Victoria.

Сьома проблема – це конфлікт встановлених драйверів. Драйвера пов'язують між собою апаратну і програмну частину комп'ютера. І якщо вони погано сумісні, то це може призводити до вимикання комп'ютера. Спробуйте перевстановити конфліктуючі драйвера: перевстановити драйвер можна вручну, так і за допомогою спеціальних програм: Driver Booster, Driver Pack Solution та інші.

І остання причина, яку я хочу описати – це віруси. Справа в тому, що вони, також як і програми, ігри, можуть сильно перевантажувати систему, в результаті, комп'ютер просто вимкнеться. Найпростіше рішення – перевірте комп'ютер за допомогою антивірусної програми, потім видаліть знайдені інфіковані файли. Якщо це допоможе, то чудово, якщо ні – йдемо далі.

Спробуйте зробити останню вдалу конфігурацію. Для цього перезавантажте комп'ютер, і в процесі завантаження операційної системи, часто натисніть F8. У вікні виберіть за допомогою стрілочок пункт «Завантаження останньої вдалої конфігурації». Якщо проблема не зникне – переходимо далі.

У разі, коли Ви не можете скористатися комп'ютером і 5 хвилин, потім він вимикається, спробуємо видалити віруси в безпечному режимі. Знову натисніть F8 при перезавантаженні, а потім виберіть пункт «Безпечний режим». Якщо комп'ютер завантажиться, і буде працювати нормально – чудово. Запустіть антивирусник, і видалите всі знайдені віруси. Для цього найкраще підійде лікуюча утиліта Dr.Web CureIt або AVP Tool.

Існує достатньо способів, які допоможуть Вам самостійно видалити віруси з комп'ютера. Перейдіть по посиланню і прочитайте про це докладну статтю.

Сподіваюся, тепер Ви зможете розібратися з проблемою: чому комп'ютер вимикається сам по собі. Якщо Ви знаєте ще якісь причини, або у Вас виникли запитання – пишіть у коментарях.Рекламний блок