Як перетворити жорсткий диск з GPT в MBR

Рекламний блок

Зараз більшість ноутбуків і комп'ютерів продаються з попередньо встановленою операційною системою Windows 8. Але не всім користувачам вона припала до душі. Багато видаляють нову операційну систему і встановлюють замість неї звичну Windows 7.

Проте в процесі установки з'являється наступне повідомлення: «Установка Windows на даний диск неможлива. Вибраний диск мають стиль розділів GPT».

Как преобразовать жесткий диск с GPT в MBR

Вся справа в тому, що на нових комп'ютерах встановлені жорсткі диски з таблицею розділів GPT, замість звичної MBR. Це новий стандарт, розроблений компанією Intel, який є частиною UEFI BIOSa. На відміну від MBR таблиці, яка підтримувала накопичувачі з об'ємом не більше 2 ТБ, таблиця розділів GPT підтримує жорсткі диски з набагато більшим об'ємом.

Але, не дивлячись на всі переваги, іноді потрібно встановити операційну систему на диск з таблицею розділів, MBR. Давайте розглянемо, як можна перетворити жорсткий диск з GPT в MBR.

Перетворити GPT в MBR під час установки Windows

Перший спосіб: видаляємо всі розділи жорсткого диска.

УВАГА!!! Вся інформація, що зберігається на жорсткому диску, буде видалена.

Під час установки операційної системи, в вікні, де потрібно вибрати розділ для установки, натисніть на кнопку «Настройка диска». Потім видалити всі розділи і створіть їх заново. Якщо обсяг Вашого жорсткого диска менше, ніж 2.2 Тб, то новий диск буде створений з таблицею розділів, MBR.

Другий спосіб: перетворюємо диск в MBR через командний рядок.

Цей спосіб також має на увазі повне видалення даних з усіх розділів на жорсткому диску. Тобто, якщо у Вас були розділи C:, D:, E:, то інформація буде видалена не тільки від:, на якому була встановлена система, але і з D:, E:.

В тому вікні, де потрібно вибрати розділ для установки операційної системи, натисніть Shift F10.

Відкриється вікно командного рядка. Перетворювати GPT в MBR ми будемо за допомогою спеціальної утиліти, вбудованої в Windows. Вводимо diskpart і тиснемо «Enter».

Команда list disk відкриє список дисків, в якому виберіть потрібний. Зверніть увагу, якщо диск з таблицею розділів GPT, навпроти нього буде стояти «*».

Команда select disk 0 дозволить вибрати потрібний диск. Тут, замість «0», повинен стояти номер Вашого жорсткого диска, який був визначений попередньою командою – це може бути і 0, і 1, і 2, залежить від того, скільки жорстких дисків встановлено на комп'ютері.

Команда clean повністю очистить диск – видалить всі розділи та інформацію з них.

Команда convert mbr перетворює жорсткий диск в MBR.

Введіть один раз exit, щоб вийти з консольної утиліти DiskPart, і ще раз exit, щоб закрити вікно командного рядка.

Тепер на диску таблиця розділів, MBR, можете продовжити установку операційної системи.

Перетворити GPT в MBR без втрати даних

Якщо Ви не хочете втрачати інформацію, яка знаходиться на жорсткому диску, а перетворити в MBR його ой як треба, то скористаємося програмою Paragon Hard Disk Manager. Завантажити її можна з офіційного сайту. Єдине – ця програма платна. Звичайно, існує Demo версія, але у неї конвертер GPT в MBR не активний. Тому потрібно встановлювати тільки повну версію.

Запускаємо програму на комп'ютері за допомогою Live CD або завантажувальної флешки. Потім виділяємо мишкою жорсткий диск, який потрібно перетворити. Тут же можна побачити, яка таблицю розділів на вибраному жорсткому диску.

Якщо у Вас не відкрито такий список дисків, знайдіть у вікні програми пункт «Список дисків і розділів» і натисніть на чорну маленьку стрілочку навпроти нього.

Клікаємо по диску правою кнопкою миші і вибираємо пункт «Конвертувати базовий GPT в базовий MBR диск».

У наступному вікні тиснемо на кнопочку «Конвертувати».

Щоб застосувати зміни, натисніть на зелену галочку в лівому верхньому кутку.

Вискочить віконце підтвердження, натисніть кнопку «Так».

Після того, як процес буде завершено, натисніть кнопку «Закрити».

Тепер в списку змінитися назва жорсткого диска – «Базовий MBR жорсткий диск».

Відкриваємо диск через провідник і бачимо, що всі файли залишилися на місці.

Перетворення GPT в MBR на комп'ютері з двома жорсткими дисками

Розглянемо і такий варіант. На комп'ютері встановлено два жорстких диска, розбитих на розділи. Ваша основна ОС стоїть на першому диску, на другий Ви хочете поставити нову систему. В цьому випадку можна перетворити GPT в MBR за допомогою самої Windows, або за допомогою програми Paragon Hard Disk Manager.

Розглянемо перший варіант. При цьому інформація з вибраного диска буде видалено. Для цього заходимо в «Керування дисками»: натисніть комбінацію Win R і в полі «Відкрити» наберіть diskmgmt.msc, натисніть «ОК».

Відкриється потрібне нам віконце. У мене встановлений тільки один жорсткий диск-Диск 0». У Вас буде «Диск 0» і «Диск 1». Виберіть той, на який будете встановлювати нову ОС. Тепер клацніть правою кнопкою миші по розділу і виберіть з контекстного меню пункт «Видалити». Повторіть так для всіх розділів на цьому диску.

Тепер клацніть правою кнопкою миші по самому жорсткого диска і виберіть «Перетворити в MBR-диск» (у Вас він буде).

Після цього таблиця розділів на жорсткому диску буде MBR. Можете розбити диск на необхідні розділи.

Другий варіант – це скористатися програмою Paragon Hard Disk Manager. Запустіть її на комп'ютері робочої операційної системи. Вся інформація на диску буде збережена. Виберіть жорсткий диск, який потрібно перетворити, головне не той, на якому встановлена робоча ОС, і повторіть всі дії з програмою, які були описані в розділі вище.

Як бачите, існують різні способи, щоб перетворити диск з таблицею розділів GPT в MBR. Можна виконати перетворення в MBR при установці операційної системи, або ж скористатися програмою Paragon Hard Disk Manager, і зберегти всі дані.Рекламний блок