Що таке пінг і як його перевірити?

Рекламний блок

Здрастуйте, шановні читачі! А ви задавалися питанням, що таке пінг? Можливо багато хто чув цей дивний термін від більш просунутих користувачів і тепер цікаво дізнатися, навіщо він потрібен? У будь-якому випадку, буде дуже корисно дізнатися детальніше про ping, адже в майбутньому ці знання Вам можуть дуже стати в нагоді.

Що таке пінг?

Пінг дозволяє визначити швидкість взаємодії комп'ютера з сервером. По суті ця така утиліта, яка контролює подібним чином з'єднання. З допомогою «пінгування», можна дізнатися про стан підключення до сервера, або до інтернету в цілому.


Як дізнатися MAC-адресу комп'ютера?Взаємодіючи з будь-яким сервером, комп'ютер надсилає на нього різні пакети з даними, у кожного пакета записано час відправлення. Коли сервер їх отримає, він теж відповість якими-небудь пакетами з даними і у них теж буде зафіксовано час. Таким чином різниця часу прибуття та відправлення пакетів визначають тимчасову затримку, в мілісекундах, яка і характеризує швидкість з'єднання з даним сервером. При цьому, пакети з даними можуть навіть не повертатися на комп'ютер, гублячись десь по дорозі. Чим більше втрачених пакетів даних, тим гірше вважається з'єднання.

Якщо губляться абсолютно всі пакети, то таке з'єднання можна вважати повністю розірваним. Тут вже швидше за все, вся проблема криється в прилеглому від Вас вузлі мережі, а може навіть і на самому комп'ютері. Коли часові інтервали, між відправленням і отриманням пакетів, стають дуже тривалими, це також свідчить про поганому з'єднанні, з низькою швидкістю. Таке буває, якщо сервер знаходиться на протилежному кінці земної кулі. Також це може бути пов'язано з якими-небудь проблемами на ділянці мережі між сервером і Вашим комп'ютером.

Це досить корисний інструмент, для мережевої діагностики і контролю якості підключення. Тому давайте докладніше розберемося, як ним скористатися на практиці.

Наприклад, всі ми любимо грати в онлайн-ігри (ну чи багато хто любить) і в подібних іграх дуже важливим фактором є час затримки. Тому комфорт від самої гри буде дуже сильно пов'язаний з цим параметром. Якщо виникають з грою проблеми, різні «підвисання», то за допомогою пінгу можна проаналізувати якість з'єднання з ігровим сервером.

ping shema-min

Як перевірити пінг?

Що б виконувати операції, пов'язані з пингованием не потрібно встановлювати ніяких додаткових програм. Досить виконати потрібну команду з терміналу. Для цього відкрийте командний рядок. Одночасно натисніть комбінацію клавіш Win R а потім, у віконці, що з'явилося, введіть команду «cmd», після чого натисніть на кнопку «Enter».

chto-takoe-ping-1

Ще є інший спосіб, для відкриття командного рядка. Просто відкрийте меню «Пуск» і введіть у поле пошуку все ту ж команду «cmd». А потім, в результатах пошуку знайдіть програму з такою ж назвою, як і команда в пошуковому запиті, відкрийте її.

Командний рядок являє собою чорне вікно з миготливим всередині курсором. Тепер можна скористатися командою для пінгування: «ping». Наприклад, можна перевірити з'єднання з яким-небудь сайтом, давайте наш). Для цього введіть цю команду і адреса сайту: «ping prostocomp.net».

chto-takoe-ping-2Після цього натискаємо кнопку «Enter». Потім буде проходити перевірка пінгу і вивід отриманих результатів. Серед них буде час затримки, обсяг відправлених даних, кількість відправлених, отриманих і втрачених пакетів. Проаналізувавши всю цю статистику, можна зробити висновок про якість з'єднання з даним ресурсом.

chto-takoe-ping-3Утиліта відправляє чотири пакети даних, розміром 32 байта і за них виводить всю статистику. Саме вимірюється час відгуку в мілісекундах. Значення TTL вказує на часовий проміжок, протягом якого комп'ютер очікує відповідь з пакетами даних. У наведених, статистика є досить хорошою, адже 0% втрачених пакетів говорить про те, що з'єднання досить надійне. Але так буває не завжди. У деяких випадках більша частина пакетів може втрачатися, тоді можна зробити висновок, що таке з'єднання не є надійним і не працює як треба. Що б переконатися в нормальній якості роботи провайдера, потрібно з командою пінгу вказати сервер DNS. Можна перевірити свій роутер, ввівши команду «ping 192.168.1.1». В цьому дійсно є сенс, тому що часто роутери можуть бути основною причиною поганого з'єднання з інтернетом і навіть його відсутності.

Можна перевірити доступ до мережі інтернет, за допомогою пінгу пошукової системи Google. Введіть команду «ping google.com» і проаналізуйте отриманий результат.

chto-takoe-ping-4Для аналізу пінгу можна задавати своє число і розмір відправлених пакетів даних, а також час їх існування.

Давайте докладніше розглянемо основні параметри, які можна застосовувати разом з командою ping.

-t - задає число відправлених пакетів рівним нескінченності.

Наприклад, можна ввести команду «ping google.com –t» і натиснути кнопку «Enter».

chto-takoe-ping-6Як Ви бачите, пакети безперервно відправляються. Так може тривати нескінченно довго. Для того, щоб зупинити цей процес, скористайтесь одночасним натисканням клавіш «Ctrl C».

-n - задає число пакетів, які потрібно відправити.

Давайте введемо команду «ping google.com –n 13».

chto-takoe-ping-7У цьому випадку ми поставили число пакетів рівним тринадцяти. Коли було виконано всі тринадцять тестів, операція тут-таки завершилася. Не забувайте, що всі команди необхідно прописувати з пробілами, між «-n» і числом теж повинен бути пробіл.

-i - задаємо розмір пакету.

Тут ми задали пакет вдвічі більше стандартного. Тепер пакети важать по 64 байта.

chto-takoe-ping-8Варто відзначити, що ці параметри можна застосовувати відразу всі, або окремі їх комбінації.

На цьому сьогоднішню статтю можна завершити. Тепер ви знаєте як, за допомогою команди «ping», перевірити працездатність сервера та з'єднання з ним і переконатися в тому, що у Вас працює інтернет, при виникненні яких-небудь неполадок.

Рекламний блок