Як підключити Інтернет через роутер

Рекламний блок

Матеріали даної серії статей допоможуть вам придбати навички створення в своєму будинку невеликої мережі з декількох комп'ютерів, а також підключити свій ноутбук до інтернету через бездротове з'єднання wi-fi.

Для того щоб здійснити всі вищеописані операції нам знадобитися таке хитре пристрій, як роутер. Щоб не використовувати тут ніяких складних термінів і заплутаних пояснень скажу простими словами: Роутер – це фактично розділова коробочка, завдяки якій Ви зможете підключити близько 4-х комп'ютерів через кабель і безліч комп'ютерів через бездротове з'єднання.

Тобто провайдер в квартиру проводить нам всього лише один кабель і, природно, комп'ютер ми можемо підключити тільки один, якщо не використовувати роутер.

Найпопулярнішими на сьогоднішній день є роутери фірми D-Link. Саме на прикладі роутера цієї фірми я і буду показувати, як виконувати подальші дії.

Как подключить интернет через роутер

Якщо роздрукувати коробку, то в комплект повинні входити: сам роутер, блок живлення, кабель з двома штекерами RJ-45, інструкція по використанню та інсталяційний диск.

Інсталяційний диск вам навряд чи знадобиться, тому що краще налаштовувати все вручну.

Давайте тепер розглянемо сам роутер D-Link Dir-300. Зверніть увагу на порти:

INTERNET – вхід для кабелю, який вам протягнули співробітники фірми-провайдера.

LAN 1,2,3,4 – входи для підключення комп'ютерів. Як бачимо, максимальна кількість – 4 штуки.

5V----1.2 A – для підключення блоку живлення.

RESET – маленька кнопочка, яку можна натиснути ручкою або сірником. Кнопка скидання або перезавантаження. Скидає всі налаштування, які ви встановлювали, і встановлює налаштування за замовчуванням. Дуже зручна кнопка, коли ви забуваєте пароль до роутера, тому що при натисканні кнопки він скидається разом з іншими налаштуваннями.

Як скинути налаштування роутера? Для того щоб скинути пароль і налаштування роутера достатньо лише затиснути сірником кнопку RESET потримати затиснутою трохи більше 5-ти секунд. Далі почекати, поки роутер перезавантажиться, і лампочки на передній панелі знову почнуть блимати, як не в чому не бувало.

Роутер можна повісити де-небудь у коридорі, щоб він не заважав. По близькості повинна знаходитися розетка 220В, щоб блок живлення діставав.

Перш ніж здійснювати налаштування роутера необхідно повідомити своєму провайдеру MAC-адресу роутера. Він написаний ззаду на біленької наклейці. В іншому, де подивитися MAC-адресу певного роутера ви можете прочитати в інструкції до нього. Більшість провайдерів вимагають повідомляти адреси роутерів по телефону, так само як і фізичні адреси мережевих карт ваших комп'ютерів. Оператор повинен буде зареєструвати роутер в мережі, щоб роутера з цим адресою відкрився доступ до Інтернету через даного провайдера.

Давайте на фото розглянемо, як підключається ноутбук до роутера через кабель.

Кріпимо роутер на стінку і підключаємо його до харчування і вставляємо в порт INTERNET кабель, який вам підвів провайдер.

Підключаємо мережевий кабель у відповідний роз'єм на ноутбуці і з'єднуємо його з одним з роз'ємів LAN роутера.

Правильно підключений роутер виглядає наступним чином:

Якщо просто під'єднати всі кабелі, то Інтернет працювати не буде, роутер необхідно налаштовувати. Точно так само створювати з'єднання з інтернетом, як і у випадку з комп'ютером, точно так само вводити в інтерфейс роутера свій логін і пароль, щоб провайдер пропустив вас в Інтернет.

Трохи докладніше про це читайте у статті: «Як налаштувати роутер D-link»Рекламний блок