Як перевірити файли комп'ютера на віруси онлайн?

Рекламний блок

В недавній статті ми розібралися з вами, як можна видалити вірус не встановлюючи антивірус за допомогою бесплатнго продукту Dr.Web Cureit. Даний варіант більш краще і зручніше, а все тому, що не вимагає установки додаткового антивірусного програмного забезпечення. Рекомендується перевіряти ПК за допомогою цієї утиліти, навіть якщо у вас є встановлений антивірус, наприклад, Dr.Web. Чому, все тому, що є ймовірність пошкодження файлів встановленого антивіруса яким-небудь шкідником. Також бувають випадки, що антивірус перевіряючи комп'ютер, поміщає знайдені підозрілі файли в карантин і не зовсім зрозуміло чи може цей файл принести шкоду системі. Щоб уникнути цього «геморою» ви задали собі питання про те, як перевірити файл на віруси онлайн? Все просто, для цього вже давно і успішно існують онлайн – сервіси прямого призначення. Такі онлайн інструменти перевіряють ваш файл відразу декількома десятками антивірусів.

1. Кращі сервіси перевірки комп'ютера на віруси онлайн

Ось перелік найбільш популярних онлайн-сервісів:
• virusscan.jotti.org/ru
• virustotal.com/ru/
• virscan.org/
• vms.drweb.com/online/

2. Що слід врахувати при скануванні файлів цими сервісами?

Дані інструменти хоч і сканують ваші файли на наявність шкідливого програмного забезпечення за допомогою популярних антивірусних програм, але при цьому, жоден з них не дасть 100% гарантію, що перевіряється файл абсолютно безпечний і не заражений.
Всі файли, завантажені на сервіс для перевірки, автоматично розсилаються компаніям виробникам антивірусів на сервера з метою підвищення ефективності роботи своїх продуктів. Якщо ви не згодні з політикою сервісів, про прямий доступ до конфіденційних даних користувача завантажуваних документів, тоді рекомендую використовувати ліцензійні антивірусні засоби з можливістю інсталяції на комп'ютер.

3. За яким принципом працюють антивірусні сервіси?

В якості наочного прикладу, з перевірки файлів на можливу наявність шкідливого ПО, буду використовувати найпоширеніший сервіс VirusTotal.
Переходимо за посиланням на сервіс https://www.virustotal.com/ru/
Прошу звернути погляд на обмежений ліміт завантажуваних файлів (до 128 мб).


kak-proverit-kompyuter-na-virusy-onlajn-1І так, натискаємо на кнопку «Виберіть файл», відкриється вікно вашого комп'ютера, де потрібно вказати шлях до завантажуваного файлу. Після вибору, наживаємо кнопку «Перевірити».

Сервіс діє за принципом визначення хеш-сум файлу, а вже після, звіряє їх з своєї існуючою базою. Хеш-сума будь-якого файлу – це аналоги відбитка пальця у людини. За допомогою суми, можна з 100%-ой вірогідністю ідентифікувати шуканий файл. Можна сказати, що це, безсумнівно, один з кращих методів пошуку досить добре застосовуваний в магнет-посилання. Більш детально про поняття хеш-суми, я напишу в наступній статті.
Буває, що ви відсилаєте на перевірку який-небудь системний файл, а севіс пише, що файл вже був перевірений раніше.

kak-proverit-kompyuter-na-virusy-onlajn-2В цьому вікні доступна інформація про час та дату, коли був просканувати даний файл. У рядку нижче, яка називається «Показник виявлення» зазначено кількість антивірусів, які перевіряли файл і скільки визнали цей документ як шкідливий. Як бачите у мене на скріні, співвідношення мого перевіряється файлу одно 0/57, ці цифри свідчить про те, що даний файл не небезпечний. Але нагадаю, 100% гарантії ніхто не дає.

При натисканні на вкладку «Показати останній аналіз», можна переглянути звіт. У ньому ви можете подивитися хеш-суми за допомогою яких був ідентифікований ваш файл, а також її розмір, тип і т. д. Трохи нижче знаходиться таблиця з готовими результатами сканування, проведеними різними антивірусами.

kak-proverit-kompyuter-na-virusy-onlajn-3

kak-proverit-kompyuter-na-virusy-onlajn-4У списку наявних антивірусів також присутній Microsoft Security Essentials ( у Windows 8 він інтегрований в систему), який абсолютно адекватно реагує на заражений файл.
Файл, який перевірявся місяць тому або більше рекомендується перевірити знову, натиснувши на опцію «Повторити аналіз».

Зробивши аналіз повторно, ми бачимо, що наш файл так і залишився безпечний, адже з 46-ти представлених антивірусів не знайшлося нічого.

Рекомендую перевіряти підозрілі файли, які вам надсилають поштою або ті, що ви завантажуєте з інтернету. Ця процедура багато часу у вас не займе, зате ризик зараження вашого ПК зведете до мінімуму.

У сервісі VirusTotal присутній корисна опція по перевірці URL-адрес на наявність не санкціонованих дій по отношеню до вашого персонального комп'ютера. Для сканування будь-якого інтернет адреси потрібно натиснути на вкладку «Перевірити посилання», де у віконці, що з'явилося, ввести адресу ресурсу та натиснути «Перевірити».

kak-proverit-kompyuter-na-virusy-onlajn-5

4. Плюси і мінуси даної перевірки

Аспекти, які можна віднести до позитивної стороні даної перевірки:
1. Не потрібна інсталяція антивірусного програмного забезпечення на ПК;
2. Аналіз файлу на наявність шкідливого ПЗ здійснюється одночасно кількома антивірусними продуктами. Внаслідок чого можна покладатися на максимально объективною інформацію;
3. Антивірусні бази онлайн-антивірусів завжди актуальні;
4. Підвищення ефективності антивірусних компаній за рахунок постійного аналізу файлів різного роду зараження.

Ну а на рахунок негативної сторони онлайн перевірки, то ту можна сказати тільки про одне. Коли виявлений шкідливий код у файлі, наявні сервіси не в силах видалити його, тобто вони тільки дають користувачеві знати, що вірус існує, і що необхідно прийняти заходи для знешкодження. Крім перевірки на віруси можна видалити шкідливий код читайте в цій статті.

Підіб'ємо підсумки

В даному пості ми з вами розглянули, як перевіряти файли на вірусний код за допомогою онлайн сервісів, не вдаючись до інсталяції на комп'ютер антивірусного софту. Але я раджу не нехтувати з установкою останнього, адже встановлений антивірус з останніми антивірусними базами не з 100% гарантією, але в більшості випадків захистить ваші персональні дані від небажано шкідливого коду. Та будь він з платної ліцензією або безкоштовної (Microsoft Security Essentials), страховка не завадить. Адже всі знають – береженого Бог береже.

Рекламний блок