Як обжати виту пару

Рекламний блок

Зацікавити дане питання Вас міг з кількох причин: Ви налаштовуєте домашню мережу, можливо, просто необхідно підключити комп'ютер або телевізор до роутера, або тріснув коннектор RJ-45 на старій витій парі. У цій статті я розповім Вам, як можна обжати кабель в домашніх умовах.

Процедура не складна і швидка, тому ділюся з Вами досвідом. Все що Вам потрібно, це коннектор RJ-45, обтискні кліщі або обтиск і кабель витої пари.

Как обжать витую пару

Кабель витої пари використовується для підключення комп'ютера, роутеру, ноутбука та інших пристроїв до Інтернету.

Існує два способи обтиску кабелю:

- прямий – використовується для підключення комп'ютера до роутера, маршрутизатора й іншого;

- перехресний – використовується для з'єднання двох комп'ютерів між собою.

Коли ми вдома налаштовували мережу між комп'ютерами, то просто пішли і купили вже обтиснуту виту пару. Він обтиснений з двох сторін прямим способом, і домашня мережа при цьому працює чудово. Тому далі я розповім, як обжати виту пару прямим способом.

Для цього необхідно буде розташувати провідники кабелю кручений пари в такому порядку:

- біло-оранжевий
- помаранчевий
- біло-зелений
- синій
- біло-синій
- зелений
- біло-коричневий
- коричневий

Починаємо зі зняття ізоляції на кабелі. Для цього використовуємо спеціальну область на обтиску – вставляємо в неї кабель, легенько придавлюємо ручки інструменту і прокручуємо кабель. Потім знімаємо верхню ізоляцію витої пари.

Розкручуємо провідники витої пари і розташовуємо їх так, як показано на малюнку вище.

Тепер потрібно обрізати провідники так, щоб ізоляція витої пари заходила під першу ямку коннектора. Обрізати потрібно так, щоб провідники були однакової довжини.

Обрізати будемо кусачками на обтискних лещатах.

Зверніть увагу, зачищати провідники не потрібно. Коли Ви вставите їх коннектор, металеві контакти самі надрежут ізоляцію.

Притискаємо провідники пальцями щільно один до одного і вставляємо в коннектор. Жили повинні впертися в стінку, ще раз перевірте, щоб вони розташовувалися в правильному порядку.

Тепер вставляємо коннектор в обтискні кліщі до упору і стискаємо ручки інструменту. Дуже сильно тиснути не треба, інакше зіпсуєте контакти. Повинен бути ледве чутний щиглик, потім розслабляйте ручки і виймайте коннектор з інструменту.

На цьому все. Використовуйте обтиснуту виту пару за призначенням.Рекламний блок