Самостійна збірка комп'ютера. Плюси і мінуси

Рекламний блок

Сьогодні величезна кількість людей вважає за краще використовувати ноутбуки замість комп'ютерів. А що, це дійсно зручно. Не візьмеш ж ти з собою у постіль системний блок і монітор? Тим не менш, прихильників ПК ще дуже багато. Наприклад, люди, яким доводиться працювати з графікою, віддають перевагу саме стаціонарні комп'ютери, оскільки вони часто потужнішими й дешевше в кілька разів схожих ноутбуків.

Практично в будь-якому місті нашої країни є магазини, які пропонують придбати вже зібраний системний блок в потрібній вам конфігурації. Більш того, на нього напевно вже була встановлена операційна система, так що купуй і відразу берися до роботи. Але чи так це насправді? Може, краще зібрати СБ самостійно? Які підводні камені можуть бути? Про все це ви дізнаєтеся прямо зараз.

Плюси

Почнемо ми, як годиться, з хорошого.

 • Що перше приходить на розум? Звичайно ж, економія коштів!
 • Перевірити це дуже легко. Уважно вивчіть ПК, який вам пропонують придбати в магазині. Запишіть всі комплектуючі та перевірте їх вартість на сайті компанії, яка торгує комп'ютерними компонентами в роздріб. Потім складіть їх вартість і... Вийде набагато дешевше!

  Чому? Не забувайте, що магазин вкладає в ціну не тільки вартість самої збірки, але і свій прибуток. Саме тому різниця може досягати 10 тисяч рублів і навіть більше! При цьому варто пам'ятати також про те, що магазин постарається укомплектувати СБ різноманітними компонентами, якими ви навряд чи коли-небудь скористаєтеся. Наприклад, це може бути CD-ROM. Скажіть чесно, чи багато ви знаєте людей, які сьогодні ним користуються? Ось вам і відповідь.

  Але разом з цим ви можете вирішити питання по-іншому. Якщо у вас немає досвіду складання ПК, але ви неодмінно хочете придбати комплектуючі самостійно, то можете віддати зібрати їх в специализирующую на цьому компанію. Правда, до вибору потрібно підійти дуже відповідально, оскільки великий ризик того, що деякі з комплектуючих будуть замінені на менш дорогі або зовсім колишні у вживанні. Зате вартість такої послуги відносно невелика - 1-3 тисячі рублів. Тим не менш, в деяких випадках це дозволить істотно заощадити.

  У тому випадку, якщо у вас вже є практика і ви можете дозволити зібрати СБ самостійно, економія вийде ще більш значна! До того ж це додасть вам досвіду.

 • Переходимо до наступного пункту. Тут у нас знаходяться комплектуючі.
 • Що це означає? Все дуже просто. Будь-яка компанія намагається заощадити і це ні для кого не секрет. Продаючи вже готові системні блоки, можна використовувати комплектуючі менш відомих виробників, вартість яких значно нижче, ніж тих, ім'я яких на слуху. Однак проблема полягає в тому, що якесь із встановлених пристроїв може зламатися через пару днів. Звичайно, вам напевно його обміняють по гарантії, а якщо ні? До того ж кому потрібні ці розгляди, на які деколи доводиться витрачати не тільки дорогоцінний час, але гроші?

  Самостійно ви можете вибрати ті комплектуючі, які вам захочеться придбати. Більш того, ви можете прочитати інформацію про них в інтернеті і вже остаточно вирішите, чи треба воно вам чи ні. Хоча це все одно не може врятувати від поломки, адже ламаються навіть пристрою фірм зі світовим ім'ям.

 • Вибір операційної системи
 • Ще одним величезним плюсом є вибір операційної системи. Зайдіть в будь-який більш-менш великий супермаркет електронної техніки - практично всі представлені ноутбуки і ПК укомплектовані операційною системою Windows 8, яка з'явилася в минулому році. А тепер головне питання - чи треба мені це? Я, наприклад, не хочу розбиратися в азах нової ОС для роботи мені цілком достатньо Windows 7 або навіть XP. Що вже говорити про тих людей, які звикли користуватися виключно Linux?

  Висновок напрошується сам.

  Мінуси

  Тепер настала пора поговорити про гірку правду життя. Що ж це?

 • В першу чергу мова йде про гарантії, якої ви в деякому роді втрачаєте.
 • Іншими словами, якщо ви збираєте СБ самостійно, то в разі виходу з ладу якого-небудь пристрою, його необхідно окремо нести в магазин. А ось якщо РБ куплений в магазині, то потрібно везти весь системний блок і тоді магазин буде самостійно вирішувати цю проблему. Правда, я особисто не бачу в цьому мінусів, оскільки розгляду в магазині і подальші рішення можуть зайняти не один місяць, який ви будете проводити без ПК. Самостійно ж деталь поміняти куди швидше, хоча за це, можливо, доведеться заплатити.

 • Іншим істотним мінусом може стати час, що пішов на складання і підбір конфігурації.
 • Але і тут мінуси як такі відсутні, оскільки підбір комплектуючих - заняття вельми цікаве. А збірка СБ займе у вас один вечір в тому випадку, якщо ви новачок в цій справі і годину-другу - якщо фахівець. Словом, будь-який мінус можна перетворити на плюс!

  Підсумок

  Що вибрати? Особисто я вважаю, що комп'ютер потрібно збирати самостійно, адже це не тільки економить кошти, але і просто цікаво. Вирішуйтеся!

  Рекламний блок