Як створити макроси в Excel?

Рекламний блок

Написав admin. Опубліковано в рубриці Офісні програми

MS-Excel logoУ Microsoft Excel, також як і в інших додатках Microsoft Office, є така цікава штука як макрос. Якщо в двох словах, то макрос - це функціональна послідовність дій. Створити його можна двома способами:

1. З допомогою відповідного пункту меню;

2. Вручну.

Перший спосіб дуже простий і не вимагає спеціальних навичок програмування. Але перш ніж приступати до створення макросу необхідно поколупати налаштування безпеки. Заходимо в Файл/Параметри/Центр управління безпекою/Установки центру управління безпекою/Настройки макросів. Тут необхідно вибрати Включити всі макроси.


Параметры макросов

Натискаємо ОК.

Далі необхідно активувати вкладку Розробник, так як за замовчуванням вона відключена. У меню Файл/Параметри/Настроїти стрічку ставимо галочку напроти пункту Розробник.

Тепер все готове, і ми переходимо безпосередньо до створення макросу. Відкриваємо вкладку Розробник і натискаємо Запис макросу.

Запись макроса

З'явиться вікно, в якому потрібно вказати ім'я макросу призначити клавішу швидкого запуску, а також вибрати книгу, в яку необхідно зберегти макрос.

makros4

Після натискання кнопки ОК починається запис макросу. Все що ви будете робити, буде записуватися. Наприклад, можна створити таблицю і відредагувати її - задати потрібну кількість рядків, стовпців, їх ширину. Потім, щоб зупинити запис, потрібно натиснути відповідну кнопку.

makros5

Тепер, щоб запустити наш макрос, потрібно на вкладці Розробник натиснути Макроси.

makros6

У вікні знаходимо створений нами макрос і натискаємо Виконати. Також можна використовувати комбінацію клавіш, яку ми вводили при створенні макросу.

makros7

Переваг у цього способу створення макросів не дуже багато. У більшості випадків такий макрос можна застосувати тільки в поточній книзі і для якоїсь конкретної ситуації. Набагато ефективніше використовувати макрос, написаний за допомогою мови програмування Visual Basic. Проте створення такого макросу вимагає певних навичок. Приклад створення макросів на VBA розглянутий тут.

Рекламний блок