Як подивитися характеристики комп'ютера або ноутбука на Windows 7?

Рекламний блок

kak-uznat-harakteristiki-svoego-noutbuka-v-windows-7-8-10

Чи ви В курсі, що багато користувачів часто не знають характеристики свого ПК або ноутбука? Відверто кажучи, я не бачу в цьому чогось поганого - головне, що б працював, не гальмував, не «тупил» і не приносив проблем. Тим не менше, одного разу може настати такий день, коли користувачу все-таки доведеться зайнятися вивченням характеристик свого ПК.

Причин для цього може бути безліч. Наприклад, ви вирішили збільшити обсяг оперативної пам'яті, плануєте придбати новий ноутбук і хочете дізнатися, якими характеристиками володіло ваше колишнє пристрій, бажаєте подивитися вимоги, що б придбати вподобану гру і т. д. Як би там не було, дізнатися характеристики свого комп'ютера або ноутбука зовсім нескладно. Я навіть скажу більше - для цього зовсім не обов'язково звертатися за допомогою до сторонніх програм, може вистачити стандартних додатків Windows. Давайте почнемо огляд.

Диспетчер пристроїв

Для того, що б з'ясувати, які саме компоненти встановлені на комп'ютері, необхідно запустити «Диспетчер пристроїв». Найпростіший шлях - це знайти на робочому столі ярлик «Комп'ютер» (або натисніть на кнопку «Пуск», він буде в лівій частині меню), викличте меню правою кнопкою миші і виберіть «Властивості». У лівій частині вікна можна побачити кнопку «Диспетчер пристроїв». Натисніть на неї.

Таким чином ви запустили «Диспетчер пристроїв», завдяки якому зможете дізнатися, які компоненти встановлені на вашому ПК або ноутбуці.

Також зайти в «Диспетчер пристроїв» можна потрапити, наприклад, через «Панель управління» - в ній ви побачите однойменний значок.

Відомості про систему

Якщо вам потрібна більш детальна інформація про комп'ютері, включаючи версію операційної системи, тип процесора, версію BIOS і т. д. можна скористатися меню «Відомості про систему».

Що б відкрити це меню, зайдіть в «Пуск», виберіть «Всі програми» - «Стандартні» - «Службові» - «Відомості про систему».

Не звертайте уваги на англійську мову, у вас інформація буде відображатися російською.

Індекс продуктивності Windows

Я вже розповідав про те, що таке індекс продуктивності Windows. Нагадаю, що це вбудована в Windows утиліта, яка дозволяє заміряти можливості апаратної і програмної продуктивності комп'ютера. Після підрахунку всіх даних система показує те чи інше число, яке називається індексом продуктивності. Чим воно вище, тим краще. Максимальна оцінка для тієї ж Windows 7 - 7,9.

Відверто кажучи, орієнтуватися на ці цифри не варто, адже формально вони означають не так багато. Інша справа, якщо ви хочете показати заповітні цифри своїм друзям або похвалитися ними на якомусь форумі.

Знайдіть на робочому столі значок «Комп'ютер», клікніть по ньому і натисніть на праву клавішу миші. З'явиться меню, виберіть пункт «Властивості».

З'явилося вікно, в ньому знайдіть кнопку «Індекс продуктивності Windows» і натисніть на неї.

Так ви потрапите на сторінку «продуктивність: інформація та знаряддя», де побачите оцінку своїх компонентів і зможете дізнатися, що означають цифри.

Якщо індекс продуктивності ще не оцінений, запустіть його самостійно.

Засіб діагностики DirectX

Ще одна можливість «підглянути» характеристики пристрою - запустити так зване «Засіб діагностики DirectX», де надано достатньо докладна інформація про комп'ютері.

Для запуску зайдіть в «Пуск», у рядку «Знайти програми та файли» введіть слово dxdiag і натисніть клавішу Enter. Перед вами з'явиться вікно з характеристиками.

Сторонні програми

Якщо є можливість, я б рекомендував скористатися сторонніми утилітами. Вони більш точно покажуть всі необхідні характеристики, та ще й в одному місці. Таким програм - вагон і маленький візок. Наприклад, ASTRA32, AIDA64, Everest і так далі. Що краще використовувати, вирішуйте самі, але скажу, що Everest - одна з найкращих і найпопулярніших подібних утиліт. Єдиний мінус - вона платна, але зате перший місяць дозволяє користуватися безкоштовно.

Скачайте утиліту з офіційного сайту і встановити її на свій комп'ютер. Запускаєте і перевіряєте необхідні вам характеристики.

Для своїх питань використовуєте коментарі.

Рекламний блок