Dxva2 dll помилка Skype (Скайп) - як вирішити проблему?

Рекламний блок

Помилка в Скайпі Failed to load library dxva2.dll виникає часто у користувачів WinXP. У всіх подальших версіях дана бібліотека присутній за замовчуванням. Що являє собою ця проблема?

При завантаженні будь-якої програми з офіційних джерел, можна отримати ось таке системне повідомлення після установки або оновлення.

Зміст:


 • Виправлення помилки
 • Альтернативні способи вирішення помилки
 • Помилки в Windows 7,8 і 10

 • Сам файл dxva2.dll – компонент бібліотеки DirectX Video Acceleration. Примітно, що в XP ця технологія ніяким чином не підтримується, але виправити становище все одно треба, щоб помилки не сипалися й далі.

  dxva2 dll ошибка скайп

  Виправлення помилки


  <!-- G-new - первый h2 -- />

  По-перше, не потрібно шукати даний системний файл на просторах інтернету і качати його з сумнівних джерел. Так можна і підчепити вірус. По-друге, навіть якщо скачаєте, то треба ще знати, в яку папку його потрібно перемістити, щоб все запрацювало.

  Тому відмовтеся від цієї затії – все набагато простіше.

  При самостійному копіюванні файлу можна отримати лише ось таке вікно.

  dxva2 dll ошибка скайп

  Отже, dxva2.dll помилка скайп лікується наступними способами:

 • Переконайтеся, що у вас стоїть WinXP SP3 (як було зазначено вище, проблема стосується тільки цієї ОС). Якщо встановлена система з другим сервіс-паком, оновити конфігурацію.
 • Перевірте наявність останніх системних оновлень. Заодно подивіться, включені вони в автоматичному режимі.
 • Встановіть Windows Installer 4.5. Це не обов'язково, але гірше все одно не буде. Після інсталяції перезавантажитеся в штатному режимі.
 • Скачайте .NET Framework 3.5. Він доступний на сайті Microsoft абсолютно безкоштовно.
 • dxva2 dll ошибка скайп

  Якщо ви виконали повний перелік кроків у такій же послідовності, як в інструкції, то ваш Skype запуститься в звичайному режимі, без будь-яких помилок.

  Але якщо бібліотека dxva2.dll продовжує турбувати, спробуйте додатково оновити конфігурацію DirectX версії 9 (більш пізні Windows XP не підтримує) і драйвера відеокарти.  Важливо! Після списку проведених маніпуляцій бібліотека в системі так і не з'явиться, але ось Skype буде працювати цілком справно.

  dxva2 dll ошибка скайп

  повернутися до меню ^

  Альтернативні способи вирішення помилки


  Не так давно в широкому доступі з'явилася Web-версія Skype, яка не вимагає установки спеціального клієнта, що виключає появу подібних помилок.

  Вам потрібно встановити лише один-два плагіна, які запропонує додаток, щоб робота в браузері була максимально коректна і зручна.  Рада! Ви можете спробувати інсталювати старішу версію месенджера, яка буде працювати з XP. Інша справа, що розробники не підтримують застаріле ПО починаючи версією 6.13.

  Ну а в цілому намагайтеся йти в ногу з прогресом і встановлювати нові версії Windows, оскільки підтримка XP вже давно припинилася, а проблем з софтом під цю систему з кожним роком все більше, та й способи «лікування» все витонченішими.

  Так, ОС досить зручна і звична, але сильно архаїчна.

  повернутися до меню ^

  Помилки в Windows 7,8 і 10

  Помилку dxva2.dll вкрай рідко можна зустріти в «сучасних» ОС з тієї простої причини, що бібліотека споконвічно присутня відразу в двох місцях, а саме System32 і SysWOW64 (обидві розташовані в C:\Windows). Це невід'ємна частина системи.

  Якщо ви все ж споглядаєте подібне, то спробуйте 2 способи:

  1) Перевірка цілісності файлів системи за допомогою командного рядка. Введіть команду, яку ви бачите на скріншоті і запустіть її від імені адміністратора.

  dxva2 dll ошибка скайп

  Можна ввести команду «sfc», щоб переглянути повний перелік програм діагностики з докладним описом кожної.

  dxva2 dll ошибка скайп

  2) Відшукайте бібліотеку в папці Windows\WinSxS. Пошук потрібно виконувати серед вкладених папок і файлів.

  dxva2 dll ошибка скайп

  За замовчуванням їх має бути два. Якщо у вас при пошуку виявилося менше, або більше – вітаємо, ви знайшли причину своєї проблеми. Видаліть зайвий файл, який має сумнівний шлях.

  При недостачі варто скопіювати існуючий файл і вставити його у відповідну папку. Після цього бажано перезавантажитися і перевірити, що вийшло.

  Якщо файл відсутній, що само по собі вже цікаво, спробуйте оновити конфігурацію DirectX 11 (для Win7/8). У випадку з Win10 потрібно використовувати DirectX12.  Рада! Найчастіше переустановка повинна допомогти, але коли цього не сталося, перевірте систему на наявність вірусів, які могли просто «з'їсти» не тільки потрібну бібліотеку, але і ряд інших системних компонентів.

  Якщо ви вважаєте, що проблеми з файлами dll вирішуються банальним пошуком таких в інтернеті, то дуже сильно помиляєтеся.

  Так, цей метод має місце у житті, от тільки жодної гарантії, що ви скачаєте файл, а не замаскований троян або модифікований вірус, яких в інтернеті величезна кількість.

  Рекламний блок