Забув пароль від Wi-Fi. Що робити?

Рекламний блок

chto-delat-esli-zabyil-parol-ot-wifi

Сьогодні розглянемо найпростішу ситуацію, з якою може зіткнутися кожен користувач. Припустимо, ви вирішили підключити до бездротової зв'язку у себе вдома новий смартфон, а пароль від Wi-Fi забули. Чи можна його якось з'ясувати, не вдаючись до скидання налаштувань роутера? Можна і зробити це зовсім не так складно!

Що робити, якщо забув пароль від Wi-Fi?

Якщо до бездротового зв'язку вже підключено пристрій, припустимо, ноутбук, вам необхідно на робочому столі звернути увагу на системний трей. В ньому ви знайдете іконку значок підключення. Наведіть на неї курсор і натисніть на праву кнопку миші. З'явиться меню, в якому вам необхідно натиснути на пункт «Центр управління мережами і загальним доступом».

Перед вами відкриється сторінка перегляду основних відомостей про мережі. Зверніть увагу на меню в лівій частині вікна - один з пунктів називається «Управління бездротовими мережами». Клікніть на нього.

Відкриється ще одне вікно. В ньому ви побачите список тих мереж, якими ви користувалися або користуєтеся в даний час. Необхідно вибрати ту мережу, яка використовується зараз. Натисніть на неї правою кнопкою миші, з'явиться меню. В меню виберіть «Властивості», як показано на скріншоті.

Відкриється віконце властивостей тієї бездротової мережі, яку ви тільки що вибрали. Перейдіть на вкладку «Безпека». Тут буде кілька пунктів. Поставте галочку поруч зі словами «Відображати символи» і в рядку «Ключ безпеки мережі» буде відображено ваш пароль від Wi-Fi.

Його ви можете використовувати для підключення інших пристроїв до бездротової мережі.

Використовуємо інтерфейс роутера

Зазначений вище спосіб працює не завжди. Наприклад, якщо роутер підключений до комп'ютера і ви роздаєте інтернет тільки на мобільні пристрої. Тому скористатися зазначеною вище інструкцією не вийде. Куди простіше зайти в інтерфейс роутера і подивитися пароль.

Вам потрібно буде знати адресу для входу в інтерфейс роутера, логін і пароль. В якості ip-адреси зазвичай використовується 192.168.1.1 або 192.168.0.1, в якості логіна - admin, а ось пароль залежить від моделі роутера. Крім того, пароль може бути змінений, так що для входу в інтерфейс вам потрібно його знати. До речі, ця ж інформація дублюється на звороті роутера:

Після того, як зайдете в інтерфейс роутера, знайдіть розділ, який відповідає за Wi-Fi. Тут знайдіть пункт типу WPA Shared Key або «Ключ шифрування». Поряд з цим пунктом ви побачите пароль. Якщо він прихований під зірочками, значить, поставте галочку поруч з пунктом «Показати паролі».

Як бачите, нічого складного. Але що б в майбутньому не вдаватися до подібних пошуків, краще записати пароль від Wi-Fi в щоденнику або на листку паперу.

Рекламний блок