Як видалити Avast! з комп'ютера повністю?

Рекламний блок

kak-udalit-avast-s-kompyutera-polnostyu

На поточний момент вибір антивірусного ПО настільки широкий, що у виборі цьому можна заплутатися. Кожен день з'являються нові програми, які, як стверджують їх розробники, здатні захистити ваш комп'ютер буквально від будь-якого шкідливого файлу. Однак основна аудиторія все ж таки віддає перевагу використовувати перевірені часом антивіруси від відомих виробників. Але навіть вони іноді дають збої при роботі. Наприклад, кілька місяців тому Avast!, про яку піде мова сьогодні, при черговому оновленні бази блокував доступ в інтернет, у зв'язку з чим деякі користувачі навіть вирішили перевстановити систему. Насправді ж проблема була ліквідована за лічені години, її пофиксили з допомогою чергового оновлення, тому не було сенсу повністю зносити систему, для початку потрібно було просто відключити або видалити сам антивірус. Як саме це зробити, ви дізнаєтеся з цієї статті. В якості прикладу використовується Windows 7.

Перший спосіб

Для того, що б видалити антивірус «Аваст» з комп'ютера, можна скористатися одним з двох способів. Який з них більше підходить особисто вам, я не знаю, але перший набагато простіше і зручніше. З нього і почнемо.

Практично всі відомі антивіруси вбудовуються в систему таким чином, що б їх було неможливо відключити або видалити яким-небудь вірусом. Користувачеві зробити це так само непросто - потрібно робити багато зайвих рухів. Для того, що б уникнути втрати часу, виробники придумали спеціальні утиліти, які з легкістю видаляють власну продукцію з комп'ютера. У випадку з Avast! такий утилітою є aswClear - невелика програма, яку можна завантажити на офіційному сайті (avast.com/uninstall-utility). З інших ресурсів її краще не завантажувати, так як сайт може виявитися шахрайським та вимагає відправити СМС на короткий номер, що спричинить зняття коштів з особового рахунку вашого мобільного телефону.

Після того, як утиліта буде завантажена на комп'ютер, вам необхідно зберегти її в доступному місці. Наприклад, створіть папку на робочому столі і помістіть її всередину.

Наступний крок - завантаження системи в безпечному режимі. Більш докладно цей процес я вже описував раніше, але нагадаю, що для цього необхідно натиснути на клавішу F8 при завантаженні системи. Якщо мова йде про ноутбуці, то безпечний режим може бути викликаний іншими клавішами. З якими саме, ви можете ознайомитися на цій сторінці.

Після того, як буде завантажений безпечний режим, ви можете знайти aswClear на робочому столі і запустити її.

Утиліта дуже проста у використанні і проблем з нею у вас бути не повинно. У верхній частині вам необхідно вибрати продукт, який ви хочете видалити (можна навіть вказати шлях до папки з антивірусом). Як правило, система автоматично знаходить його, тому вибирати нічого не потрібно. З правої сторони знаходиться кнопка Uninstall, на яку необхідно натиснути один раз.

Через кілька секунд або хвилин (залежить від конфігурації вашого ПК) деінсталяція буде завершена, про що утиліта вас повідомить, написавши рядок Program was removed successfully.

Після цього сміливо закривайте aswClear натиснувши на хрестик в правій стороні вікна і перезавантажуйте комп'ютер в звичайному режимі. Більше від вас нічого не потрібно.

УВАГА! Програма працює виключно в безпечному режимі!

Другий спосіб

Цей спосіб розрахований на людей, які люблять хардкор або просто не мають можливості завантажити утиліту, про яку я написав трохи вище. В цьому випадку доведеться попрацювати руками, хоча нічого складного навіть для користувача початкового рівня тут немає. Далі я опишу сам процес і покажу кілька скріншотів, що б вам було простіше.

У нижній правій частині екрану знаходиться панель задач. На ній ви можете побачити значок «Аваст». Клікніть по ньому два рази лівою кнопкою миші і перед вами відкриється панель антивіруса. В даному випадку скріншоти будуть використані від восьмої версії антивіруса, проте ніяких відмінностей від 7-ої та 6-ої версії тут немає.

Зайдіть в розділ «Налаштування» - «Усунення несправностей» - «Включити модуль самозахисту Avast». Зніміть позначку з цього пункту і натисніть на кнпоку ОК.

Далі ви повинні видалити «Аваст» через панель управління операційної системи Windows. Для цього натисніть кнопку «Пуск» - «Панель управління» - «Програми та компоненти».

Знайдіть тут антивірус, наведіть на нього курсор миші, натисніть праву кнопку і виберіть пункт «Видалити».

Дотримуйтесь рекомендацій системи, поки програма не буде видалено з вашого ПК. Його необхідно буде перезавантажити.

Після перезавантаження йдемо в папку Program Files і видаляємо звідти папку Avast (іноді вона називається AVAST Software).

Тепер найскладніше - ми повинні будемо позбутися від записів в реєстрі, які не були видалені разом з Avast!. Якщо ви цього не зробити, то не зможете встановити на свій комп'ютер будь-який інший антивірус - система просто не дасть вам цього зробити. Тому нам необхідно відкрити редактор реєстру (Пуск» - «Пошук файлів і програм» - Regedit).

Перед вами відкрився редактор. Натисніть сполучення клавіш CTRL F, вийде форма пошуку. У неї вбийте слово avast та натисніть «Знайти». Всі знайдені папки із цим словом необхідно видалити. Якщо вони не видаляються, тоді доведеться знову зайти в безпечний режим і зробити це вже там.

Складно? Тому для видалення записів з реєстру я рекомендую використовувати програму CCleaner, яка в два кліка видалить всі непотрібні «хвости».

Якщо у вас з'явилися які-небудь питання по статті, задавайте їх через коментарі.

Рекламний блок