Як грамотно встановити Windows 10 другою системою

Рекламний блок

Вже не для кого не секрет, що з виходом Windows 10 з'явилося і безліч різних новинок. До таких новинок можна віднести абсолютно нову процедуру встановлення в якості другої ОС, додаткової, що дозволяє повністю не зачіпати поточну систему.

В цілому, такий спосіб має класичну реалізацію у вигляді використання одного з розділів на жорсткому диску. На ньому буде змонтований спеціальний файл VHD/VHDX, в якому буде встановлена система. Такий файл сприймається як окремий розділ (розділ межах розділу), на нього можна встановлювати будь-яку систему, як наприклад Windows 10 і виконувати завантаження як зі звичайного розділу. З боку цей розділ буде просто виглядати як файл великого обсягу і ніякої шкоди для початкової системи він не представляє.

Процес створення такого розділу і установки на нього Windows 10 можна розбити на кілька етапів:

 • Викачуємо Windows 10, використовуючи офіційні ресурси від Microsoft;
 • Тепер з репозиторію скриптів нашого сайту завантажуємо спеціальний скрипт для PowerShell з ім'ям Convert-WindowsImage.ps1. Запускаєте його в своїй основній системі, далі він створить спеціальний VHDX файл, в потрібному розділі диска. Після цього, скрипт скопіює з обраного образу диска Windows 10 і розмістить в даному файлі;
 • Файл VHDX, який буде на виході, необхідно змонтувати як системний розділ і використовуючи утиліти командного рядка, додати цей розділ завантаження комп'ютера;
 • Після цього виконуємо перезавантаження і на екрані завантажувача вибираємо рядок з нещодавно доданої системою. Потім потрібно, слідуючи інструкціям майстра, вказати всі необхідні параметри і продовжити установку нової системи. Коли установка завершиться, у вас буде повністю готова і працездатна Windows 10, в якості другої системи на комп'ютері;
 • Користуючись даною інструкцією ви можете додавати необмежену кількість систем на свій комп'ютер до тих пір, поки у вас буде залишатися вільне місце на жорсткому диску.
 • Щоб дана інструкція була більш наочною, пропоную переглянути відео, де все детально показано.


  Рекомендую ознайомитися з рекомендаціями по всій цій процедурі:

  1. Перед запуском через PowerShell вищезазначеного скрипта, необхідно дати дозвіл системі виконувати незнайомі скрипти. Це виконується в два етапи:

  – Виконуємо запуск середовища PowerShell з повноваженнями адміністратора;

  – Копіюємо і запускаємо спеціальну команду такого змісту «Set-ExecutionPolicy unrestricted -Force»;

  2. Після цього, в даному середовищі потрібно виконати запуск сьогоднішнього скрипта зі спеціальним ключем -ShowUI.

  – Виконуємо команду «Conver-WindowsImage.ps1 -ShowUI»;

  – Підтверджуємо запуск цього скрипта;

  – У наступному вікні потрібно вказати одну з опцій:

  а) 1. шлях образу диска з Windows 10;

  б) 2. вибір редакції системи (якщо їх на диску кілька);

  в) 3. вибираємо розширення файлу (у випадку з Windows 7 це повинен бути VHD, а у більш пізніх VHDX), в якості типу найкращий варіант вибрати «Fixed» – тоді буде створено файл з фіксованим розміром, і він не буде зайвий раз пожирати вільне місце, плюс набагато краща продуктивність;

  г) 4. вказуємо ім'я нового файлу.

  3. Тепер відкрийте папку, в якій зберегли створений фал VHD і змонтуйте його за допомогою подвійного клацання мишки. Потім подивіться якою буквою він буде позначений. Приміром, у нашому випадку, це буде «F:».

  4. У вікні терміналу PowerShell, яке відкрито від імені адміністратора, потрібно запустити команду «bcdboot F:\Windows» (як ви вже здогадалися «F:» буква змонтованого розділу). За допомогою команди «bcdedit /v» перевіряємо наявність з'явилася записи в завантаженні Windows.

  5. Виконайте перезавантаження ПК і виберіть необхідний пункт, де буде вказана нещодавно додана Windows 10. Далі просто виконуйте вказівки майстра по установці Windows 10.


  ВАЖЛИВО! На цьому пункті комп'ютер може кілька разів виконувати перезавантаження. Щоб установка не переривалася, прослідкуйте, щоб кожен раз при завантаженні була обрана потрібна ОС.

  Після виконання всіх цих інструкцій ви отримаєте повністю робочу Windows 10, яка буде встановлена другою системою, ніяк не заважає основній системі.

  Наостанок хочу поділитися ще однією можливістю використання Windows 10 в якості другої системи й без шкоди для основної. Дана технологія називається Windows To Go, з її допомогою можна створювати завантажувальні USB носії з повністю робочої операційною системою. З допомогою такого носія можна завантажувати свою систему на інших комп'ютерах, зовсім не зачіпаючи основну систему. Але це ми ще докладно розглянемо в одній з наступних статей.

  Рекламний блок