Як зламати архів rar, zip, exe.

Рекламний блок

Якось давненько я написав одну статтю, в якій був обговорений один із способів, як поставити пароль на папку або файл. Спосіб цей полягає в архівуванні будь-якого файлу або папки архіватором і установки пароля на архів. В інтернеті таких запаролених архівів повно. Після цього мені стали приходити листи з проханням написати статтю про те, як можна зламати такий архів. Частенько присилалися фрази типу: «Я забув пароль до архіву, що тепер робити».

Відновити пароль до такого архіву можна, однак не стандартними засобами Windows, а за допомогою спеціального софту. Програма для підбору паролів до архіву типу rar, zip, exe називається Advanced Archive Password Recovery. У мене встановлена англійська версія програми, тому заздалегідь прошу вибачити не любителів цієї мови. Для тих, хто хоче використовувати російськомовну версію програми, надаю посилання на офіційний сайт: http://www.elcomsoft.ru/archpr.html. Програма платна, проте ви можете завантажити пробну версію, в якій є вагомі обмеження. Пробна версія не буде підбирати пароль довше 4-х символів.
Нічого складного в роботі даної програми немає, вона просто методом підбору знаходить пароль за заданими вами параметрами. Хочу попередити, що швидкого ефекту можна очікувати тільки в тому випадку, коли пароль встановлювали ви і пам'ятайте хоча б його довжину і приблизні символи, які використовували. Якщо ж ви, так сказати запозичили десь архів, то підбирати до нього пароль можна дуууже довго, але справа того варта.

І так, щоб продемонструвати роботу програми я додав папки в архів і поставив на неї символічний пароль «12345», програма підібрала його за 5 хвилин.

А тепер про те як все це робиться.

Для початку запускаємо програму і ставимо необхідні налаштування. У вкладці Range (Набір) я поставив прапорець навпроти All digits (Всі цифри). Якщо ви точно не знаєте, з яких символів складається пароль, то ставте All printable (Всі друковані).

У розділі Type of attack (Тип атаки) я вибрав Brute-force (Методом перебору) і навпаки Start from (починати з) я поставив 1.

Как взломать архив

Далі я перейшов у вкладку Length (Довжина), де необхідно було поставити передбачувану мінімальну і максимальну довжину пароля.

Після цього необхідно вибрати запаролених файл за допомогою кнопки Open (Відкрити) у лівому верхньому куті і натиснути на старт.

Через деякий час програма мені видала наступний результат:

Як бачимо, навпроти рядка Password for this file варто «12345», як я і встановлював. Тепер для того, щоб відкрити архів необхідно просто ввести отриманий результат.Рекламний блок