Як дізнатися дозвіл монітора?

Рекламний блок

kak-uznat-razreshenie-ekrana-monitora-noutbuka

Дозвіл екрану монітора - це розмір одержуваного на екрані зображення в пікселях, при цьому мається на увазі дозвіл щодо фізичних розмірів екрану, а не еталонної одиниці вимірювання довжини, такий як 1 дюйм. Дозвіл - важливий параметр екрану, який в тому числі впливає на якість самого зображення. Так, якщо дозвіл низький, а екран при цьому невеликий, то, по-перше, сама картинка буде великою, а по-друге, навіть не напружуючи зір можна буде побачити пікселі. На сучасних моніторах з великим дозволом такої проблеми немає.

Не обов'язково використовувати максимальна роздільна здатність - цілком вистачає оптимального, коли людина бачить красиву, якісну та правильну картинку. Не всі користувачі знають, де подивитися дозвіл екрана, тому заповнимо сьогодні цей пробіл.

Перш, ніж почати, хочу відразу сказати, що цей спосіб підходить для будь-якого ПК або ноутбука - різниці немає.

Налаштування Windows

Звичайно ж, найпростіше з'ясувати потрібну інформацію можна з допомогою стандартних налаштувань Windows. Для цього знайдіть невживану область на робочому столі, натисніть на праву кнопку миші і виберіть пункт «Дозвіл екрану».

Тепер перед вами з'явиться вікно з настройками екрану. Тут ви можете побачити поточний дозвіл свого монітора.

Як бачите, зараз використовується рекомендоване дозвіл. Само собою, ви можете поміняти його на яке-небудь інше за своїм бажанням, але з досвіду можу сказати, що рекомендоване дозвіл зазвичай дозволяє отримати найбільш якісну картинку у всіх сенсах цього слова.

До речі, цілком можливо, що рекомендована роздільна здатність вашого екрана буде менше максимальної, а в деяких випадках максимальна роздільна здатність і зовсім недоступне. Пов'язано це з тим, що в даний момент не використовуються драйвера для відеокарти або використовуються, але застарілі. Вам необхідно просто їх оновити.

Сторонній софт

Побачити дозвіл монітора можна з допомогою стороннього софту. Взяти навіть утиліти для відеокарти, які завжди показують поточний дозвіл.

Ось, наприклад, ви бачите дозвіл екрану на основі Catalist Control Center (для ATI Radeon). Тут ви можете побачити не тільки поточне дозвіл, але і максимальна. Само собою, ви можете його самостійно змінити.

Пошукові системи

Дозвіл свого монітора ви можете дізнатися на сайті виробника. Для цього в пошуковій системі введіть назву моделі свого монітора або ноутбука і отримаєте вичерпну інформацію. Тільки запам'ятайте, що зазвичай в характеристиках вказується максимальна роздільна здатність екрана, а не рекомендоване.

Рекламний блок