Як зайти в безпечний режим Windows 10

Рекламний блок

Розробники операційної системи Windows 10 злегка модернізували» вхід в безпечний режим та причому настільки, що це викликало бурхливі обговорення на форумах і блогах по всьому Інтернету. Причиною цього став той факт, що тепер для того, щоб потрапити в безпечний режим ми не може використовувати кнопку F8, як це було раніше у 7-ке, припустимо. Я і сам був неприємно здивований і став розбиратися з цією проблемою.

Вивчивши інформацію і застосувавши її на практиці, я прийшов до висновку, що в безпечний режим ми тепер можемо зайти, використовуючи кілька варіантів. Деякі з цих варіантів підходять для тих, у кого система запускається, а деякі для тих, у кого Windows 10 взагалі не показує робочий стіл, і ми не можемо виконувати ніякі операції. Ну що ж, давайте з цим всім потихеньку розбиратися.

Як зайти в безпечний режим, коли Windows запускається 10

Тут у нас варіантів море. Перший з них – це використання параметрів завантаження. Натискаємо клавіші Win R і у вікні пишемо «msconfig»

Как зайти в безопасный режим Windows 10

У вікні, що відкрилося, переходимо у вкладку «Завантаження», ставимо галочку біля «Безпечний режим» і тиснемо «ОК».

Перезавантажуємо комп'ютер, і він відкриється вже в безпечному режимі.

Щоб комп'ютер постійно так не запускався досить просто знову зайти в параметри завантаження і прибрати галочку, тобто повернути все, як було спочатку.

Наступний спосіб. Ще простіше. Тиснемо на кнопку «Пуск», далі «Завершення роботи» і затиснувши кнопку «Shift на клавіатурі натискаємо за пунктом «Перезавантаження». Ці дії дадуть вам можливість перезавантажити комп'ютер з вибраними варіантами, в тому числі і в безпечному режимі.

Наступний варіант – це повернути стандартний завантажувач. Пам'ятаєте, коли ми перед завантаженням системи натискали F8 і потрапляли на чорний екранчик з білими пунктами, серед яких можна було потрапити в безпечний режим.

Робиться це за допомогою командного рядка. Натискаємо правою кнопкою миші по кнопці «Пуск» і з випавшого меню вибираємо пункт «Командний рядок (адміністратор)»

У вікні пишемо команду bcdedit /set default bootmenupolicy legacy і тиснемо Enter

Всі – це ми повернули F8, тепер перед запуском системи ми можемо сміливо натискати на цю клавішу і вибирати безпечний режим.

Щоб прибрати цю фішку і зробити, як було раніше достатньо в командному рядку ввести команду: bcdedit /set default bootmenupolicy standard

Тим, хто зараз читає цю статтю, рекомендую зробити так, щоб надалі мати можливість відновлювати систему і заходити через безпечний режим, інакше потім буде пізно, коли у вас перестане нормально функціонувати ОС.

Міняємо меню стандартного завантажувача

У нас є можливість зробити якесь меню, яке буде з'являтися перед запуском ОС і надавати вам вибір завантаження: то звичайна завантаження Windows 10, а то в безпечному режимі.

Для цього заходимо в командний рядок, як це робити ви вже знаєте. Вводимо туди наступне:

bcdedit /copy current /d "Безпечний режим"

Тепер заходимо в конфігурацію системи msconfig. Як це робити ви вже знаєте. Дивимося, що у нас з'явився пункт «Безпечний режим», вибираємо відповідні параметри завантаження, тиснемо «ОК» і перезавантажуємо комп'ютер:

Після перезавантаження ви побачите наступне віконце. Тепер кожен раз перед запуском системи ви зможете вибирати, яким чином завантажуватися.

Можна і таку фішку зробити, поки ще все нормально працює.

Якщо операційна система не завантажується

Дана частина статті присвячується тим, у кого взагалі не запускається система. Ви, напевно, читали те, що я писав вище і думали, навіщо це нам потрібно, якщо ми цього зробити не можемо. Ну що ж, є в мене для вас поради.

Перший спосіб досить жорстокий і підходить для тих, у кого немає ніяких настановних дисків і утиліт для відновлення системи. Ви просто включаєте комп'ютер і не дочекавшись поки завантажиться ОС, знову його вимикаєте кнопкою «Вимикання» на системному блоці або ноутбуці. Зробіть так кілька разів, і система сама запропонує вам особливий варіант завантаження, серед яких буде безпечний режим.

Якщо у вас є оригінальний інсталяційний диск або флешка, то вам пощастило

Завантажуємося з-під завантажувального диска або флешки. Як зробити таку флешку і завантажитися з-під флешки я писав у статті про установку Windows 10.

Тут замість кнопки «Встановити» ми вибираємо пункт «Відновлення системи». Там ми зможемо вибрати особливі параметри відновлення або завантаження і повернути нашу систему в початковий стан. Тому я сумніваюся, що безпечний режим взагалі знадобиться, але все ж, щоб у нього потрапити, знаходимо командний рядок і пишемо команду:

bcdedit /set default safebootminimal - якщо хочемо просто завантажитися в безпечному режимі

bcdedit /set default safebootnetwork - якщо хочемо завантажитися в безпечному режимі і при цьому, щоб підтримувалася мережа

На цьому все, я думаю, з цієї статті ви дізналися про безпечному режимі більш, ніж достатньо і змогли завантажитися з-під нього в Windows 10 кількома способами.Рекламний блок