hiberfil.sys – що за файл і як видалити?

Рекламний блок

hiberfil.sys – це файл, який створюється вашою операційною системою для коректної роботи сплячого режиму. Коли операційна система переходить в сплячий режим, вміст оперативної пам'яті вашого комп'ютера переміщається на жорсткий диск саме в файл hiberfil.sys. Відповідно і обсяг даного файлу буде дорівнювати обсягу оперативки.

Відповідно, якщо вам цей сплячий режим або режим глибокого сну (режим при якому комп'ютер споживає енергію на зниженому рівні) не потрібен, а місце на жорсткому диску підтискає, в такому випадку природно можна відключити сплячий режим і видалити файл hiberfil.sys.

Якщо ви користуєтеся операційною системою windows xp, то відключити гібернацію (або сплячий режим) буде досить просто. Заходимо «Пуск – панель управління - Електроживлення». Перед нами відкривається віконце, в якому потрібно перейти на вкладку «Сплячий режим» і прибрати галочку з пункту «Дозволити використання сплячого режиму». Натиснути «ОК».

Как удалить файл hiberfil.sys

У Windows 7 такий фокус не пройде. Там навіть коли вимикаєш сплячий режим, то файл hiberfil.sys все одно залишається. Але з цим можна боротися. Для початку необхідно вимкнути режим сну. Для цього в Windows 7, вам потрібно мати права адміністратора.

Заходимо «Пуск – панель управління – електроживлення». І вибираємо пункт «Настройки плану». Далі у вікні навпроти пункту «Переводити комп'ютер у сплячий режим» необхідно поставити значення «Ніколи» і натиснути кнопку «Зберегти зміни».

Файл hiberfil.sys в Windows 7

Після цього необхідно натиснути на посилання «Змінити додаткові настройки живлення» і відключити режим сну:

Після цього файл hiberfil.sys по ідеї нікуди не зник. Видалити його можна наступним чином:

Тиснете «Пуск – Виконати» і введіть у рядку команду powercfg -h off або можна powercfg –hibernate –off і тисніть «ОК».

Якщо у вас виникне необхідність повернути даний файл, то в тій же рядку напишіть:
powercfg –hibernate –on або powercfg -h on.

Також можна спробувати видалити файл hiberfil.sys з командного рядка. Для цього також необхідно мати права адміністратора. Команда для видалення: powercfg.exe -h off (прописати і натиснути «Enter»). А команда для відновлення файлу: powercfg.exe -h on.

Дивимося відео по темі:

Рекламний блок