змінити IP комп'ютера

Рекламний блок

У сьогоднішньому матеріалі ми не будемо задаватися питаннями морального плану та причинами, які спонукали вас на необхідність зміни IP адреси вашого комп'ютера, просто розповімо, для чого це потрібно іншим людям і як це можна реалізувати простим і зрозумілим способом, навіть кількома. Отже, вперед!

Періодично, напевно, кожен з нас стикався з тим, що неможливо потрапити на той чи інший сайт, що-небудь завантажити або щось в цьому роді. Як правило, така ситуація говорить про те, що для діапазону адрес, в якому знаходиться і ваш IP адреса, доступ на описаний вище ресурс закритий. Все просто – IP адреси, за якими ідентифікують комп'ютери в мережі, об'єднуються в зони по географічній приналежності до районів, населених пунктів, країнам. Таким чином можна заблокувати доступ на певні сайти як для одного ІРадреса, так і для користувачів усієї країни. Існує кілька способів обійти такі обмеження, а більшість з них, про яких йдеться на популярних сайтах, ґрунтуються на використанні технології проксі серверів. В цілому цей принцип можна описати так: коли ви вводите запит в адресний рядок браузера, то він відправляється відразу за призначенням, а спочатку з'єднується з певним сервером і вже через нього ви потрапляєте на найпопулярніший інтернет ресурс. Причому сам цей ресурс бачить у відвідувачів не ваш IP адреса, а айпішнік проксі сервера. Якось так...

Кілька способів змінити IP-адресу комп'ютера

Але є і більш «правильний» в плані надійності і безпеки спосіб зміни IP адреси – це технологія використання VPN сервера. Все відбувається так, як ніби ви працюєте від іншого провайдера, ваш комп'ютер підключається до такого «віртуального провайдеру» (VPN в перекладі розшифровується як віртуальна приватна мережа) і всі з'єднання здійснюються через нього. Само собою зрозуміло, що в цьому випадку змінюється і IP адресу. Варіанти використання такого задоволення можуть бути платними і безкоштовними, про це я ще розповім.

Порівняно з використанням проксі серверів VPN сервера наділені лише достоїнствами: ви позбавлені від необхідності пошуку свіжої і робочої проксі, що зазвичай пов'язано з блуканням по варезних сайтів, де повно шкідливих скриптів – це раз, по-друге, новий ваш IP адреса буде видно не тільки для браузера, але і для інших програм, так або інакше пов'язаних з підключенням до мережі інтернет – менеджери закачувань, поштові клієнти, месенджери, торрент – гойдалки і інші. Також не може не тішити те, що немає необхідності змінювати налаштування в браузері і те, що весь процес роботи з VPN налаштовується за кілька хвилин.


Оскільки ця технологія зміни IP адреси спирається на використання VPN сервера, пропоную розглянути приклад такої установки з однозначно безпроблемним ресурсом – hideme.ru. Відразу обмовлюся – сервіс не безкоштовний, але він і недорогий, зате швидкий і надійний, ніж ви маєте можливість переконатися на власному досвіді, випробувавши всі можливості цього сервісу протягом перших діб абсолютно безкоштовно!

Варіант роботи з проксі сервер майже завжди припускає низьку швидкість передачі даних, у випадку з сервісом hideme.ru все йде по-іншому – на сайті заявлена швидкість до 10 Мбіт/с і я можу сказати з особистого досвіду, що це дуже схоже на правду. В плані приналежності IP адреси пропонуються на вибір багато країн, серед яких Великобританія, США, Німеччина, Іспанія, Франція та багато інших, список яких продовжує зростати. Для початку роботи з сервісом потрібно зареєструватися в стандартній формі і придбати будь-який тарифний план (підписку), таким чином підключившись до послуги, після чого вам треба буде завантажити спеціальну програму і запустити її на своєму комп'ютері. При першому запуску ця простенька програма запросить введення коду, він буде виданий в процесі оформлення підписки.

kak-smenit-ip-kompyutera-1Тут ви також маєте можливість вибрати країну, до зоні якої буде належати IP адреса, з якого ви будете працювати в мережі. Під час першого запуску вам буде запропоновано зробити деякі налаштування і встановити тип вашої мережі, який потрібно вибрати як «Громадська мережа».

kak-smenit-ip-kompyutera-2Ось, власне, і всі премудрості. Якщо ви все зробили вірно, то на сайті 2ip.ru можете перевірити свій IP адреса – як бачите, він змінився і належить тепер Сполученим Штатам Америки і, що важливо – проксі не використовується!

kak-smenit-ip-kompyutera-3Тепер проведемо тест швидкості нашого з'єднання – обіцяні 10 Мбіт в секунду! Працює як браузер, так і торрент, і поштовий клієнт The Bat. До речі, даний сервіс може працювати в режимі анонімайзера, що допоможе виправити ситуацію з заблокованим доступом ВКонтакте.

Тепер, як і обіцяв, уявляю подібний VPN сервіс, тільки безкоштовний – TunnelBear.

Для використання сервісу tunnelbear.com теж потрібно завантажити на комп'ютер програму з сайту, інсталювати її і зареєструватися на сервісі. За умовами сайту встановлений ліміт трафіку на безкоштовне використання розміром в 500 Мб кожен місяць, правда, є можливість збільшити цей обсяг вдвічі. Як зазвичай трапляється, безкоштовне рідко буває краще того, за що просять розщедритися, також і тут в плані швидкості – вона часто буває нестабільна, до того ж помітно менше, ніж в інших платних варіантах.
Англомовна програма, під час першого запуску створить нове підключення до мережі, з чим вам буде запропоновано погодитися. В цілому використання сервісу дуже просте: маємо два перемикача, той що зліва включає і вимикає сервіс, а той що праворуч – дозволяє вибрати країну, під IP адресою якою будемо працювати. От і все.

kak-smenit-ip-kompyutera-4Ну і наостанок хочу розповісти про досить неординарний підхід до анонімності в мережі – використання Tor Browser.

Це певним чином змінений браузер Mozilla Firefox, який працює, використовуючи всі принади цибулевої маршрутизації, що повинно гарантувати повну анонімність в мережі і доступ до заблокованим провайдерами інтернет-ресурсів. Однозначних думок на рахунок цієї технології не існує – одні хвалять, інші критикують, але ніщо не заважає вам випробувати і цей метод (всі рано ви нічим не ризикуєте, крім витрати свого часу). Все що потрібно – це з сайту tor-browser.ru завантажити архів з програмою, розпакувати її і відкрити, при цьому автоматично почнеться установка з'єднання. Для зміни IP адреси потрібно натиснути на клавішу «Змінити особистість». Як бачите, і тут нічого надскладного.

kak-smenit-ip-kompyutera-5Сьогодні ми з вами познайомилися з кількома способами, що дозволяють змінити IP-адресу комп'ютера, забезпечити анонімність в інтернет серфінгу, а заодно налагодити доступ до заблокованих сайтів. Про те, як приховати IP-адресу комп'ютера читайте в цій статті.

Буду дуже вам вдячний за репост цього матеріалу на своїх сторінках у соцмережах – корисною інформацією варто поділитися! Підписуйтесь на мої оновлення, щоб не пропустити чогось цікавенького.

Рекламний блок