Як дізнатися пароль від свого Wi-Fi на комп'ютері?

Рекламний блок

kak-uznat-parol-ot-svoego-wi-fi

Сьогодні я хотів би поговорити про паролі від Wi-Fi. Ви напевно чудово його пам'ятайте або ж він записаний у вас десь на папірці. Навряд чи ви взагалі про нього замислюєтеся, поки не настає той нещасливий день, коли ви-таки втрачаєте або просто забуваєте ті кілька символів. Втім, бувають і інші ситуації.

Ось вам приклад: багато користувачів не вміють налаштувати Wi-Fi-роутери (маршрутизатори). І це навіть незважаючи на те, що для багатьох інтернет-провайдерів існують автоматичні налаштування: все, що потрібно від користувача - вибрати свого провайдера і всі налаштування будуть прописані автоматично. Само собою, я нікого не звинувачую, навпаки, з розумінням ставлюся до таких речей, оскільки ще кілька років тому сам взагалі нічого не розумів в налаштуваннях роутера. Так от, для налаштування пристрою нерідко викликають спеціаліста, який виконує свою роботу за пару десятків хвилин. Але чомусь часто так трапляється, що майстер-налагоджувальник то спеціально, то зовсім випадково забуває сказати пароль від мережі. І якщо вам захочеться вийти в інтернет через Wi-Fi вдома з телефону або планшета, ви просто не зможете це зробити, так як не знаєте найголовнішого - пароля.

Одвічне питання - що робити? Багато хто чомусь відразу радять скидати настройки роутера. Почасти рішення вірне, але не саме розумне. Чому? А тому, що після скидання налаштувань вам доведеться заново все налаштовувати. І добре, якщо ви вмієте це робити, а якщо ні? Доведеться знову викликати майстра... Тому я пропоную для початку спробувати з'ясувати пароль з допомогою відомих способів.

Якщо комп'ютер підключений до бездротової мережі

Отже, якщо ваш комп'ютер або ноутбук в даний момент підключений до бездротової мережі, то з'ясувати заповітні символи буде зовсім неважко.

Першим ділом наводимо наводимо курсор миші на значок підключення, який знаходиться в правій нижній частині екрана, і натискаємо на праву кнопку миші, тим самим викликавши меню. Вибираємо пункт «Центр управління мережами і загальним доступом» і натискаємо на нього.

Після цього ви перейдете на сторінку перегляду основних відомостей про мережі і налаштування підключень. У лівій частині сторінки є такий підрозділ «Управління бездротовими мережами», на який необхідно клікнути мишкою.

Тепер у вікні ви побачите список всіх бездротових мереж, якими ви користуєтеся або користувалися. Виберіть потрібну, наведіть на неї курсор і натисніть праву кнопку. З'явиться меню, в ньому виберіть перший пункт «Властивості».

Перед вами відкриється невелике віконце з властивостями даної бездротової мережі. Виберіть вкладку «Безпека» і поставте галочку поруч із «Відображати символи», як у мене на скріншоті. У вікні «Ключ безпеки мережі» ви побачите пароль від Wi-Fi, який можете використовувати на будь-якому пристрої (за винятком тих випадків, коли є обмеження по mac-адресою девайсів).

У деяких випадках при наведенні на значок підключення і натисканні на праву кнопку миші відсутній пункт «Центр управління мережами і загальним доступом». Якщо це ваш випадок, не переживайте. Замість правої кнопки натисніть на ліву і побачите список всіх доступних мереж. Виберіть ту, до якої ви підключені в дану секунду і натисніть на праву кнопку, викликавши меню. В ньому виберіть пункт «Властивості».

А далі з'явиться вікно, в якому потрібно поставити галку поруч із «Відображати символи», як це було описано в попередньому випадку.

Загалом, нічого складного.

Дивимося пароль через налаштування роутера

У разі, якщо в дану секунду ваш комп'ютер чи ноутбук не підключений до бездротової мережі, попереднім способом скористатися ви ніяк не зможете. Що ж робити тоді? Я пропоную вам подивитися дані через налаштування маршрутизатора, благо, це зовсім не так складно, як здається.

Перше і, мабуть, найголовніше, що вам необхідно знати логін і пароль для доступу до налаштувань роутера. Де їх знайти? Найчастіше ці дані можна побачити на наклейці, яка зазвичай знаходиться на нижньої або бічної сторони пристрою. При цьому на неї ви можете побачити також і адресу для входу виду http://192.168.1.1/ (залежить від конкретної моделі маршрутизатора).

Отже, вводимо в браузерну рядок адресу http://192.168.1.1/ (не забувайте, що у вас він може бути іншим). Натискаємо клавішу Enter, чекаємо, поки завантажиться сторінка, а потім вводимо логін і пароль, який ви знайшли.

Якщо дані не підходять, тоді, швидше за все, доведеться скидати настройки роутера. При цьому вам доведеться заново налаштовувати пристрій, зате ви зможете самі прописати той пароль, який хочете. Втім, трохи нижче ви можете прочитати про те, як дізнатися дані з допомогою спеціальної програми.

Якщо дані підійшли і ви спокійно увійшли в панель, то це просто чудово. Я показую приклад на основі моделі D-Link Dir-300. Вибираємо розділ Wi-Fi, підрозділ «Налаштування безпеки». Тут у графі «Ключ шифрування» бачимо той самий пароль (показаний стрілкою).

До речі, ви можете змінити його на той, який вам хочеться. Тільки не забудьте записати його де-небудь і обов'язково збережіть налаштування. Більше нічого тут не чіпайте.

Використовуємо спеціальні програми

Якщо нічого не допомагає, а скидати настройки роутера ви просто не хочете, то можна спробувати скористатися програмою WirelessKeyView. Вона дозволяє відновити всі ключі бездротових мереж, які зберігаються службами на комп'ютері користувача. Так, чужі паролі від Wi-Fi за допомогою даного ПЗ ви знайти не зможете, зате свої - цілком.

Для цього знайдіть програму в мережі (поширюється безкоштовно), скачайте її і встановіть на свій ПК. Потім запустіть і чекайте. Через деякий час програма просканує комп'ютер і знайде всі збережені колись паролі від мереж, як це показано на скріншоті.

Ось така корисна програмка.

Як дізнатися пароль від Wi-Fi на Android?

Як не дивно, але ви можете з'ясувати пароль, якщо підключені до мережі Wi-Fi за допомогою свого смартфона або планшета на базі операційної системи Android. Правда, тут є одна особливість - підключений до мережі пристрій повинен мати root-правами, бо інакше нічого не вийде.

Отже, пристрій у нас в руках. Нам також знадобиться файловий менеджер. Їм може виступити, наприклад, ES провідник. Відкриваємо його, заходимо в кореневу директорію, а звідти - в папці data.

Тут шукаємо папку misc, відкриваємо її, потім переходимо в папку wifi і вибираємо файл wpa_supplicant.conf.

У ньому зібрані абсолютно всі мережі і паролі до них, до яких коли-небудь підключався пристрій. Цей файл можна відкрити через той же самий файловий менеджер.

*****

На сьогодні це все. Якщо у вас з'явилися які-небудь питання за статтею, обов'язково задавайте їх.

P. S. Всі дії проводилися на Windows 7.

Рекламний блок