Табуляція в Ворді

Рекламний блок

Для того, щоб красиво оформити текст абзацу в документі, наприклад, в одному рядку вирівняти текст по правому і лівому краю, і поставити роздільник між ним у вигляді точок, правильніше використовувати не йдуть підряд прогалини, а символ табуляції. Крім того, якщо Вам потрібно буде додати або змінити слова, текст, вирівняний з використанням табуляції, не "попливе". Прогалини ж змістяться, і потрібно буде вирівнювати все заново.

Табуляція в тексті використовується для того, щоб вирівняти текст у потрібних рядками в середині абзацу. З її допомогою зручно складати список літератури, робити колонки, можливо навіть зміст.

Якщо Вам потрібно зробити абзац у Ворді, то використовувати табуляцію, в цьому випадку, не слід. Для цього можна скористатися іншими функціями MS Word. Перейшовши за посиланням, Ви зможете прочитати статтю на дану тему.

Зробити утримання в Ворді, також можна, використовуючи можливості програми. В цьому випадку, під час видалення або додавання тексту, сторінки для пунктів в ньому будуть змінюватись автоматично.

Для початку, відобразимо символи табуляції в документі. На вкладці «Головна» в групі «Абзац», натискаємо на кнопочку «Відобразити всі символи». Тепер в документі видно всі приховані символи форматування.

Символ табуляції має вигляд стрілки, і ставиться відповідною кнопкою на клавіатурі – на ній намальовані дві стрілки, спрямовані вправо і вліво.

Табуляция в Ворде

Зробити вкладку в Ворді можна двома способами. Перший – за допомогою лінійки. На горизонтальній лінійці з правого боку, можна вибрати тип табуляції. Клікайте по цій кнопочці лівою кнопкою миші, поки не підберете потрібний.

Потім встановіть курсор у потрібному рядку документа і клікніть по верхній лінійці в тому місці, де хочете поставити знак табуляції. Натисніть Tab на клавіатурі і набирайте потрібний текст. Він буде вирівняно відповідно до обраної позиції табуляції.

«По лівому краю»

«По центру»

«По правому краю»

«За роздільником»

«За межею»

Якщо Вам потрібно змінити позицію табуляції у Ворді, встановіть курсор на текст і перемістіть символ табуляції на лінійці з допомогою миші.

Щоб змістити табуляцію відразу для декількох рядків, попередньо виділіть їх мишкою.

Для того щоб прибрати табуляцію у Ворді, поставте курсор на потрібний рядок, або виділіть відразу кілька рядків, потім клікніть мишкою на лінійці з того табулятору, яку потрібно видалити, і перетягніть його в пусте місце під лінійкою або на аркуші.

У мене текст змістився наступним чином.

Другий спосіб, з допомогою якого можна зробити вкладку в MS Word – через діалогове вікно.

Для цього, встановлюємо курсор на потрібний рядок, на вкладці «Головна» в групі «Абзац» клікаємо по маленькій чорній стрілочці.

У наступному вікні натисніть кнопочку «Табуляція».

Після цього відкриється діалогове вікно «Табуляція», в якому потрібно налаштувати табуляцію у Ворді, задавши потрібні параметри.

Спочатку задамо позицію табуляції і виберемо тип вирівнювання на аркуші. У полі «Заповнювач», зазначивши маркером потрібний пункт, можна зробити вкладку точками, дефісами, підкресленням. Натисніть «ОК».

Після цього, на лінійці, відразу буде встановлено відповідний значок табуляції.

Почніть писати текст, а потім натисніть Tab, щоб перейти до налаштованої позиції табуляції. Можна відразу натиснути «Tab».

Щоб встановити кілька позицій табуляції, використовуючи діалогове вікно, виберіть у ньому позицію табуляції, вирівнювання і затирання, потім натисніть «Встановити». Зробіть так потрібну кількість разів і натисніть «ОК».

Тепер у прикладі задано дві позиції, одна на 8 см, друга на 12 см, з різним вирівнюванням і заповнювачем.

Думаю, тепер Вам зрозуміло, що таке табуляція в Ворді. І Ви зможете без проблем зробити, налаштувати і прибрати табуляцію.Рекламний блок