Чорний екран при завантаженні Windows 7


chernyiy-ekran-pri-zagruzke-windows-7

На щастя для більшості користувачів, з проблемою, яку я хочу описати сьогодні, стикаються лише одиниці. Мова йде про так званий чорний екран, коли при завантаженні комп'ютера зображення залишається чорним і ви при цьому нічого зробити не можете.

Найголовніше при цьому - не впадати в паніку, як роблять деякі особи, тому що дану проблему в 99% випадків можна виправити і зробити це зовсім не так складно, як вам може здатися. Слідуйте моїм простим радам і, будемо сподіватися, у вас все вийде.

Перше рішення

Почну я самого простого і логічного рішення - перезавантаження комп'ютера. Та, як не дивно, але саме ця вкрай проста операція часто допомагає виправити більшість помилок.

Якщо не допомогло, то спробуйте після завантаження системи натиснути ALT CTRL DELETE або CTRL SHIFT ESC. Тим самим ви зможете викликати диспетчер пристроїв. У ньому виконайте «Файл» - «Нова задача» - explorer.exe. Якщо після цього буде запущено робочий стіл, значить, проблема софтова, яку необхідно спробувати вирішити. Поки ж доведеться використовувати ПК тільки таким чином.

Переустановка драйверів відеоадаптера

Скажу відразу, що переустановка драйверів для відеокарти можлива лише в тому випадку, якщо сама операційна система завантажується і крім чорного екрану у вас є можливість користуватися нею.

Теоретично, проблема з драйверами може мати місце (вони застаріли і просто повноцінно не функціонують), тому зайдіть на офіційний сайт виробника вашої відеокарти і скачайте останні драйвера для пристрою, після чого запустіть файл і дотримуйтесь інструкції.

Оновити драйвера ви можете і іншим способом. Для цього зайдіть в диспетчер завдань («Комп'ютер» - «Властивості» - «Диспетчер пристроїв»), знайдіть свій відеоадаптер, наведіть на нього курсор миші, натисніть праву кнопку і виберіть «Оновити драйвери». Потім виконайте інструкції в системі.

Редагування реєстру

Наступний можливий варіант - проблеми в роботі реєстру, в результаті чого необхідно буде виправити деякі файли. Зробити це не так складно, як здається.

Отже, завантажуємо комп'ютер і бачимо чорний екран. Знову запускаємо диспетчер завдань і вводимо explorer.exe в пункт «Нова задача». Таким чином робочий стіл з'явився перед вашими очима. Чудово.

Тепер необхідно запустити редактор реєстру. Для цього натисніть на кнопку «Пуск» і в графі «Знайти програми та файли» введіть regedit.

Потім натисніть Enter і відбудеться запуск редактора. Необхідно перейти за наступним шляхом: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon. Тут ви побачите назви параметрів. Знайдіть серед них параметр під назвою Shell. Його значення повинно бути таким: explorer.exe.

Якщо слово explorer.exe вже прописано, рекомендується його прописати заново, тому що вірус, який напевно є причиною проблеми, міг прописати частина букв російською мовою, в результаті чого explorer.exe не запускається при старті ПК.

Використаємо утиліту AVZ

А зараз я розповім про один з найбільш простих і разом з тим дієвих способів, який вам напевно допоможе впоратися з труднощами.

Існує така утиліта під назвою AVZ. Не можна сказати, що б з вірусами вона відмінно боролася, зате з різними SpyWare, AdWare, Trojan, Dialer і іншими троянами справляється чудово. А ще вона володіє масою різних додаткових властивостей, які можуть вам знадобитися в будь-яку хвилину.

Вам необхідно завантажити AVZ з офіційного сайту і запустити.

Виберіть «Файл» - «Відновлення системи».

Потім поставте галку поруч з пунктом «Відновлення ключа запуску Explorer», після чого натисніть на кнопку «Виконати зазначені операції». Все, більше від вас нічого не потрібно.

Відновлення системи на більш ранню дату

Для того, що б відновити систему, рекомендується увійти в безпечний режим. Робиться це просто: при завантаженні операційної системи вам необхідно натиснути на клавішу F8 (в інших випадках можуть використовуватись інші варіанти, про що я вже писав в одній з попередніх статей). Якщо у вас встановлена одна операційна система, то відразу почнеться завантаження, якщо ж кілька, то вам буде наданий вибір для запуску потрібної осі.

Перед вами з'явиться вибір додаткових варіантів, як у мене на скріншоті. Виберіть «Безпечний режим» і натисніть Enter.

Коли операційна система завантажиться, зайдіть в «Пуск», виберіть пункт «Відновлення системи» і натисніть кнопку «Далі». Виберіть точку відновлення, на дату створення якої ваша система нормально функціонувала і натисніть «Готово».

Сканування системи на наявність вірусів

Так, саме віруси і трояни можуть стати головною причиною неполадок, тому не забуваємо просканувати систему на предмет шкідливих файлів, як я розповідав буквально вчора.

*****

Будь-які питання, пов'язані з даною проблемою, ви можете задавати за допомогою коментарів.