На екрані ноутбука з'явилися смуги, що робити?

Рекламний блок

Раптово з'явилися смуги, на екрані ноутбука, можуть викликати великі незручності. І такі неполадки вважаються досить складними, тому їх не так вже просто усувати.На экране ноутбука появились полосы

У порівнянні з настільними ПК, ноутбуках джерело таких проблем досить складно знайти і вже тим більше виправити. Це пов'язано з тим, що портативні пристрої мають більш складну конструкцію і компактні розміри.

Ці смуги можуть абсолютно по різному виражатися. В залежності від конкретного випадку, вони можуть бути вертикальними або горизонтальними, можуть бути чорного кольору, а можуть бути різнокольоровими.

Ось так виглядають вертикальні смуги:вертикальные полосы на экране ноутбука


А ось це горизонтальні:горизонтальные полосы на экране ноутбука

Буває, що проблеми з екраном виражаються у вигляді бризок, зображення може виглядати перекошеними, різні порушення передачі кольору, негативне зображення і багато іншого.

Зазвичай, брижі виглядає наступним чином.Рябь на участках экрана

Які бувають причини появи смуг на екрані ноутбука?

Існує декілька можливих причин для такої несправності як смуги.

Перегрів відеокарти

Це саме те, з чим можна найчастіше зіткнутися. Наприклад, така ситуація виникла з одним ноутбуком Dell M5110. Через погане охолодження, відеоадаптер так сильно грівся, що, дерматинове поверхню, на якій стояв комп'ютер, просто приплавилась до нього.

У результаті ми могли спостерігати яскраві, різнокольорові смуги і брижі на екрані. Таку проблему вдалося трохи підправити, купівлею охолоджуючої підставки для ноутбуків. Після цього, артефакти на екрані стали рідкістю.красочные, разноцветные полосы и рябь на экране

Поломка відеокарти

Що тут поробиш, відеокарта річ не чавунна, теж може вийти з ладу. Зазвичай причиною цього є горезвісний перегрів. У деяких випадках причинами можуть бути апаратні збої. Стрибки напруги тут майже ніколи не виникають, тому що з ними бореться блок живлення.

Коли відеокарта вийшла з ладу, на екрані можуть з'являтися смуги, а може й взагалі нічого не з'явитися, навіть зображення.

Полагодити ноутбук можна ремонтом пошкодженої картки або купівлею і установкою нової. Перший варіант дуже складний і тут потрібно бути хоча б завзятим радіоаматором, а в другому, можна справитися своїми силами, хоча наявність такого досвіду і прямих рук теж згодиться.появляются полосы на экране еще при загрузке ОС

Поломка материнської плати

Все те ж, що і в попередньому пункті. Встановити причину проблеми дуже складно, але реально.

Несправний шлейф

Від материнської плати до матриці йде спеціальний шлейф, за яким і всі дані передаються, для виводу на екран. Якщо шлейф почав відходити від плати, переломался на місці вигину і навіть перегорів, на екрані (частково або повністю) з'являються смуги.перебои в передачи сигнала на матрицу

Несправності матриці

Якщо з матрицею проблеми, то її вже не полагодити. Вихід тут один – придбати нову.матрица требует замены

Дуже рідко, рятує оновлення або установка свіжих драйверів. Але таке дійсно рідкість. Якщо матриця пошкоджена фізично, її вже нічим не виправиш.

Як встановити причину появи смуг на екрані?

Для прийняття правильних заходів, необхідно правильно встановити основну причину несправності.

Точніше всього причину виникнення смуг на екрані можуть встановити спеціальним обладнанням у сервісних центрах. Але враховуючи той факт, що ви зараз читаєте цю статтю, можна зробити висновок, що ніхто поки не поспішає до майстрів. З цього будемо намагатися розібратися самостійно.

Тим більше, в домашніх умовах, теж можна дізнатися багато інформації по несправності і можливо, самостійно їх усунути, не звертаючись до професіоналів.

Скористаємося зовнішнім монітором

Перевіримо працездатність відеокарти. Практично у всіх ноутбуків є спеціальний роз'єм VGA, через нього можна підключати зовнішні монітори.разъем VGA

Що ми можемо побачити:

 • Цілком нормальне зображення на моніторі.
 • Все ті ж смуги, що були видні на екрані ноутбука.
 • Залежно від побаченого можна зробити такі висновки:

 • Якщо ми спостерігали перший випадок, то відеокарта працює як треба і цілком справна. Несправність може бути в матриці або шлейфі.
 • Другий варіант, говорить про несправності, яка криється на відеокарті або навіть материнській платі ноутбука.
 • Як у першому, так і в другому випадках, доведеться робити далеко не простий ремонт.

  Перевірка матриці

  Так, таку перевірку можна зробити, і виглядає вона досить примітивно.

 • Легко натисніть пальцем на екран там, де розташоване найбільше смуг.
 • Зовсім трошки, з допомогою двох рук, спробуйте вигнути екран по горизонталі, а потім по вертикалі.
 • Уважно спостерігайте за смугами, при виконанні двох попередніх кроків. Смуги можуть редагувати свою кількість, яскравість, інтенсивність.
 • Якщо такі зміни дійсно відбувалися, то дійсно є проблеми саме у матриці або пов'язані зі шлейфом.
 • У яких випадках необхідна заміна матриці?

 • Якщо зовнішній монітор показував нормальне зображення. При цьому, під час деформації екрану і надавливаниях смуги змінюють свій колір, пропадають, або з'являються нові. Смуги відображаються у всіх випадках, навіть якщо зайти в BIOS.
 • По всій площині спостерігається брижі, частина екрану закрила широка біла смуга або все ті ж смуги.видна широкая белая или разноцветные полосы
 • Некоректно відображаються кольору. Картинка виводиться в негативі, або кольору підміняються іншими.
 • Як перевірити шлейф?

  Шлейф постійно піддається деформації. Звичайно, саме для цього він і призначений. Але будь-який матеріал, при такій роботі, одного разу може переломаться. Що іноді і відбувається зі шлейфами.

  Спробуйте плавно, неквапливо, відкривати і закривати ноутбук. Поспостерігайте за смугами на екрані, якщо вони під час цих дій як-то змінюються, то винуватцем є шлейф.

  А ось і сам шлейф, витягнутий з ноутбука Asus X51RL.шлейф матрицы для ноутбука Asus X51RL

  В яких випадках міняємо шлейф?

  Основна умова, це нормальне зображення на зовнішньому моніторі.

 • Якщо зображення дуже поганої якості, мерехтить і пропадає, видно білі і кольорові лінії.
 • При включенні, або постійно при роботі ноутбука, видно стовпці з окремих пікселів.
 • При зміні положення кришки, всі лінії і брижі може зникати і знову з'являтися.
 • Проблеми з відеокартою

  Якщо під час попередніх тестів, підключений зовнішній монітор повністю копіював всі дефекти зображення, то проблема може бути пов'язана саме з відеокартою. Основні ознаки:

 • При включенні комп'ютера дефекти не спостерігаються, але коли починає завантажуватися операційна система, на екрані виступають смуги.
 • Коли починає завантажуватися Windows. Повністю зникає зображення з екрану.
 • Ноутбук серйозно перегрівається в тому місці, де знаходиться відеоадаптер (перегріватися можуть і інші частини ноутбука).
 • Ось такий вигляд має дискретна відеокарта.дискретная видеокарта ноутбука

  Проблеми з материнською платою

  Звертаємо на неї увагу у тому ж випадку, та з відеокартою — на зовнішньому моніторі повторюється спотворене зображення.

  Крім того, вона може виступати винуватцем несправності, якщо після заміни шлейфу, відеоадаптера та матриці не відбулося жодних позитивних змін. Приблизно так виглядають більшість материнських плат в ноутбуках.Системная плата ноутбука

  Як усунути проблему з несправністю комплектуючих

  Якщо справа в шлейфі

  Часто шлейфи переламуються і виходять з ладу саме старих ноутбуках. По-перше вони пережили дуже багато відкриттів і закриття кришки. По-друге, в сучасних пристроях застосовуються більш досконалі технології, що дозволяють набагато довше служити своєму господареві.

  А ось тут можна зіткнутися з невеликою проблемою. Для старих моделей набагато важче знайти запасні деталі. І дуже пощастить, якщо модель ноутбука була популярною у свій час.

  Вирушаючи на пошуки шлейфу, не забудьте записати і модель матриці, для якої потрібен шлейф, інакше можете купити зовсім не те що потрібно.

  Якщо шлейф зламався в досить старому ноутбуці, то в сервісах можуть тільки розвести руками. Не багатьом майстрам хочеться займатися пошуками рідкісної деталі. Так що шукати треба на радіоринках і барахолках.

  Якщо не вдалося відшукати відповідний шлейф, але руки ростуть з потрібного місця, то можете спробувати власноруч виготовити.

  Тут багато не потрібно, тільки трохи навичок в радіоелектроніці, паяльник, припій, будь тестер і моток дроту МГТФ.МГТФ

  Для початку потрібно продзвонити шлейф, і визначити де стався злам. Тут потрібні обидва кінці шлейфу. Все просто, послідовно продзвонюємо всі контакти і знаходимо пошкоджені (які між собою не пропускають струм).

  Замість проводка, який переламався, паралельно упаюємо додатковий, з шматка заготовленого дроти.

  У разі, якщо обрив не вдалося виявити і шлейф повністю продзвонюється, шукаємо несправність в інших частинах ноутбука. шлейф прозванивается

  Коли зламалася материнська плата

  Ця деталь може ламатися тільки частково. Наприклад, з-за перегріву вийшов з ладу ділянку, або навіть окремі елементи, що відповідають за взаємодію з відеоадаптером.выйшли из строя микрочип или шина

  Варто поглянути і на слот PCMCIA, який встановлюється відеокарта. Там можуть знаходитися контакти, які підгоріли, або окислилися. Вони можуть покритися іржею при попаданні вологи. Згадайте, може одного разу вже хтось розливав на нього чай.

  Якою б не була поломка, материнську плату на коліні не полагодиш. Та й лагодити її не завжди вигідно. Якщо в сервісі запропонують замінити яку-небудь маленьку детальку, надутий конденсатор, або почистити контакти, то ще можна на таке погодитися. Але якщо ремонт занадто складний, то простіше купити нову плату.

  Якщо відеокарта несправна

  Відеокарти мають свою процесор, який через погане охолодження може перегоріти. Вступити можна по різному, ми по черзі розглянемо три основних варіанти, від самих надійних але, дорогих до дешевих але, небезпечних.

 • Заміна перегорілого чіпа для відеокарти (це непомильний спосіб, але доведеться викласти певну суму за новий).
 • Витягти, а потім знову встановити той самий чіп (часто це допомагає).
 • Прогрівання деталей відеокарти (частенько допомагає, але через час знову виникне проблема).
 • Який з цих способів краще вибирати, кожен вирішує для себе самостійно.

  Відеочіпи виглядають наступним чином:видео чипы

  Цей явно згорів:Сгоревшая видеокарта

  Коли будете віддавати ноутбук в який-небудь сервісний центр, обов'язково дізнайтеся всю вартість проведених робіт заздалегідь, до їх початку, бажано вказати в договорі.

  Коли будете забирати відремонтований комп'ютер з сервісу, візьміть акт виконаних робіт, де повинна бути вказана дата ремонту, виконані роботи, деталі які замінили та гарантійний талон.

  І наостанок, з приводу смуг на моніторі

  Зрозуміло, що в цій одній статті важко передбачити всі випадки появи смуг на екрані і пов'язані з ними поломками. Ця проблема відрізняється своєю специфічністю, в різних випадках можуть бути різні, непередбачені причини.

  Багато чого залежить від самого ноутбука, хто виробник, яка модель, які технології застосовуються, характерні проблеми для цієї моделі.

  Ось приблизна статистика, які деталі вимагали заміни або ремонту при появі на екрані смуг:

 • 40% - матриця;
 • 20% - шлейф;
 • 20% - відеокарта;
 • 20% - материнська плата (сюди входять і випадки з інтегрованою відеокартою).polosy-na-ekrane-noutbuka-20
 • Як показав досвід, найчастіше несправності пов'язані саме з матрицею ноутбука. Необхідно враховувати, що така процедура досить дорого коштує. По цьому, якщо нова матриця обходиться в 50% ціни ноутбука, або навіть більше, то простіше придбати новий.

  Але все ж, тут вибір стоїть за самим власником ноутбука. Тому лагодити, або купувати – кожен вирішує для себе сам.

  На цьому все, якщо з'явилися питання, обов'язково озвучуйте їх в коментарях, і ми разом будемо шукати на них відповідь.

  Рекламний блок