Що краще iOS або Android?

Рекламний блок

chto-luchshe-ios-ili-android

В даний час самими популярними мобільними операційними системами є Android і iOS. Можна ще згадати мобільну версію Windows 8, яка, як стверджують аналітики, скоро залишить далеко позаду iOS, однак поки цього не сталося, так що не будемо приймати її до уваги.

Android куди популярніше головного свого конкурента. Чому? Хоча б тому, що цю вісь можна використовувати практично в будь-якому смартфоні, в той час як iOS призначена виключно для пристроїв компанії Apple. Можливо, остання коли-небудь дозволить стороннім компаніям встановлювати цю операційну систему на свої смартфони, але в найближчому майбутньому це навряд чи станеться.

Чи означає все це, що Android, в силу своєї популярності, є більш кращою і зручною «операційкою», ніж iOS? Ні, продажу ні про що не говорять. Насправді обидві операційні системи по-своєму гарні і було б неправильно говорити, що одна з них, безумовно, краще, ніж друга. Ні, у кожної з них є свої плюси і мінуси, про які я хочу розповісти вам сьогодні. До речі, на даний момент я використовую смартфони на обох «операционках», так що знаю, про що кажу.

Чим краще iOS?

 • Почати варто з того, що, смартфони в тому вигляді, в якому ми бачимо їх зараз, можливо, не були такими, якби не компанія Apple, представила в 2007 році свій перший телефон під назвою iPhone 2G. Що в ньому було незвичайного? Так абсолютно все! Всі ті люди, які колись користувалися КПК зі стилусом, напевно, мене зрозуміють - у гаджета був екран, який працював від легкого дотику пальця. І це не кажучи вже масі всіляких функцій, якими колишні КПК не могли похвалитися. Можливо, якби не з'явився iPhone на арені, Google б не став вигадувати свій Android...
 • Купертіновци (так називають працівників Apple, що працюють у головному офісі Apple, який знаходиться в американському містечку Купертіно) роблять акцент на функціональність і простоту. У чому це виражається? Користувачеві банально не потрібно мучитися з купою налаштувань, намагаючись підібрати, наприклад, оптимальне значення тактової частоти процесора. Звичайно, налаштувань тут маса, але не так багато як в Android. C одного боку, це спрощує використання того ж iPhone, з іншого - не завжди є можливість налаштувати саме те, що вам потрібно.
 • До плюсів можна віднести і дизайн операційної системи. Він простий, лаконічний і навіть гарний. Правда, мова йде про ранніх версіях прошивок. iOS 7 мені не сподобалася ні дизайном, ні функціоналом.
 • Apple постійно працює над оптимізацією своїх пристроїв і компонентів. Це виражається в першу чергу в характеристиках пристроїв. Наприклад, експерти порівнювали між собою iPhone і топовий смартфон однієї іншої відомої марки, який, по суті, був приблизно у два рази могутніше. І що ви думаєте? iPhone переміг саме за рахунок правильної оптимізації пристрою!
 • Продовжуючи тему оптимізації, не можна не згадати про те, що розробники ігор і додатків для iOS тестують їх фактично тільки на двох пристроях - iPad і iPhone. Це величезний плюс, оскільки завжди є можливість виправити який-небудь недолік. А тепер візьмемо розробників додатків для Android - гра, яку вони пропонують, може використовуватися на сотні смартфонів і планшетів, на багатьох з яких можуть з'явитися різні баги. Відчуваєте різницю?
 • І ще трохи про програми. Як ви знаєте, у Apple є свій магазин ігор і додатків для iOS - називається він App Store. В ньому таку величезну кількість додатків, що очі розбігаються. Правда, в гугловський додатків Google Play не менше. Різниця в тому, що в App Store всі додатки проходять премодерацію, тому натрапити там на «ліві» ігри куди важче, ніж в Google Play, де відверто багато додатків, які прагнуть надіслати платне СМС без твого відома.
 • До безумовних плюсів слід віднести час роботи гаджетів Apple. Ви помітили, що з виходом кожного нового покоління смартфонів або планшетів вони працюють довше? Ви напевно здивуєтеся, але купертіновци не прагнуть ставити в пристрій більш «довгі», а значить, більш великі акумулятори. Ні, вони працюють над поточними акумуляторами, роблячи щоразу їх ще більш тонкими без втрати потужності. Крім того, Apple зараз активно працює над можливістю бездротової зарядки, що дозволить заряджатися девайсу, коли той банально буде знаходиться в кімнаті або в квартирі.
 • Чим краще Android?

 • В першу чергу хотів би сказати про вартість. Звичайно, це не зовсім правильно в контексті нашої розмови, адже вартість пристроїв призначає їх фірма-виробник. Проте давно помічено, що пристрої на «Андроїд» дешевше своїх конкурентів на iOS, при цьому найчастіше могутніше останніх. А смартфони китайських майстрів можна придбати за двісті-триста доларів проти 800 за iPhone. Повторюся, порівняння не зовсім правильне, але все одно дуже цікаве.
 • Широкий вибір пристроїв. Ви тільки подивіться, яка величезна кількість пристроїв виходить сьогодні на «Андроїд» - тисячі і навіть десятки тисяч всіляких гаджетів на будь-який смак і гаманець. А що у Apple? Фактично тільки три девайса: iPhone, iPad і iPod Touch.
 • Другим пунктом можна розповісти про відкритість платформи, а значить, величезна кількість функцій, яких просто немає в iOS. Правда, тут не все так просто. У випадку з Android часто необхідно робити так званий корінь, що в свою чергу знімає гарантію з пристрою. У випадку з iOS є так званий " джейлбрейк, який також дозволяє змінювати різні налаштування за допомогою доповнень і теж позбавляє пристрій гарантії. Тим не менш, «Андроїд» все ж більш відкритий і більш функціональний.
 • Може здатися дивним, але до його плюсів можна віднести наявність додаткових кнопок на телефоні. Як ви знаєте, у iPhone їх всього дві - Home і Power, а смартфонів на базі Android їх більше - «Назад» і «Налаштування». Дуже зручно, треба помітити. Втім, найчастіше кнопки розташовані таким чином, що швидше заважають використання гаджета, ніж допомагають - це залежить від конкретної моделі девайса.
 • Телефони на Android OS дозволяють використовувати додаткову флеш-пам'ять і зміну батареї, в той час як iOS флеш-пам'ять не підтримує взагалі, а заміна акумулятора можлива тільки в сервісі за зовсім чималі гроші.
 • Панель швидкого доступу. Ви, звичайно, можете сміятися, але для мене ця панель дійсно є дуже важливим моментом, адже з її допомогою можна одним тапом по екрану включати Wi-Fi, GPS, BlueTooth, 3G і так далі. У iOS7 нарешті з'явилася схожа панель, але її функціонал не вражає.
 • Що ж краще?

  А нічого, обидві наших операційних системи по-своєму цікаві і кожна з них володіє як перевагами, так і недоліками. Що вибрати? Пробуйте, тестуйте, набирайтеся вражень... Що ж стосується мого вибору, то останнім часом я віддав свою перевагу смартфона на базі Android, оскільки ця операційна система мені ближче.

  Рекламний блок