Як налаштувати початковий екран Windows 8

Рекламний блок

Початковий екран в операційній системі Windows 8 зазнав деякі зміни, у порівнянні з більш ранніми версіями ОС Windows. Відразу після завантаження комп'ютера або ноутбука, Ви не побачите звичний робочий стіл. Натомість, перед вами з'явиться новий плитковий інтерфейс Metro. Загалом, це та ж кнопка Пуск, тільки трохи в іншому вигляді.

А ось перейшовши на робочий стіл, панелі завдань не буде звичної для багатьох користувачів кнопки Пуск. Ця проблема вирішувана. Прочитайте статтю: як повернути Пуск в Windows 8. Причому налаштувати її можна так, щоб вона мала вигляд, як в Windows 7 або XP.

Ви також можете встановити гаджети на Windows 8 і використовувати різні комбінації гарячих клавіш, щоб мати швидкий доступ, наприклад, до настройок комп'ютера або пошуку.

Ну а тепер давайте повернемося до основного питання, і налаштуємо початковий екран так, щоб було зручно працювати з Windows 8.

Тут у нас широке поле дій: можна додавати або видаляти плитки з екрану Metro, змінювати їх розмір, переміщати, створювати групи.

Натисніть комбінацію клавіш Win I і виберіть пункт «Зміна параметрів комп'ютера». Або проведіть пальцем від правого краю до центру, якщо у Вас сенсорний екран.

Как настроить начальный экран Windows 8

Далі перейдіть в розділ «Персоналізація».

На вкладці «Екран блокування» можна вибрати заставку і налаштувати програми, інформація яких буде показуватися на заблокованому екрані.

На вкладці «Початковий екран» виберіть потрібний колір і фон для екрану.

На вкладці «Аватар» можна поставити зображення для свого облікового запису локальної або Microsoft.

Повертаємося на початковий екран Metro, натисканням клавіші Win на вашій клавіатурі. Якщо Ви хочете прибрати з екрану якісь плитки, виділіть їх правою кнопкою миші або натисніть і утримуйте плитку пальцем, потім натисніть «Відкріпити від початкового екрана».

Якщо виділити одну плитку, то в меню знизу можна буде змінити її розмір або видалити програму з комп'ютера.

Перевертати екран можна або пальцем, якщо сенсорний екран, або використовуючи коліщатко мишки. Для того щоб перемістити потрібну плитку в іншу частину екрана або групу, натисніть і утримуйте її мишкою або пальцем, і переміщайте.

Якщо на екрані є плитки, на яких змінюється зображення: погода, фото, подорожі, виділіть потрібну плитку та виберіть з меню внизу «Відключити динамічні плитки», плитка прийме статичний вид.

Тепер давайте розберемося, як працювати з групами плиток. Для цього потрібно змінити масштаб головного екрану: зведіть два пальці від верхнього і нижнього країв екрана, прокрутіть коліщатко мишки, утримуючи натиснутою клавішу Ctrl, або натисніть на знак «–» у правому нижньому куті.

Групи розділені між собою широкою смугою. Наведіть на одну з груп, і Ви побачите межі її області. Групи можна міняти місцями, для цього натисніть і утримуєте одну з них пальцем або мишкою і перетягніть її в потрібне місце. Наприклад, групу, в якій розташовані рідко використовувані програми, можна перемістити в кінець.

Для того щоб дати групі назву, виділіть її правою кнопкою миші або натисніть пальцем. Потім з меню виберіть «Назвати групу».

Щоб створити нову групу, на початковому екрані натисніть і утримуйте плитку мишкою або пальцем, потім перемістіть її за межі сірої смуги.

Якщо у Вас створено дуже багато груп, можна використовувати зменшення масштабу для екрану Metro і швидко переходити до потрібної плитці. Це щоб не крутити коліщатко або не гортати пальцем екран.

Щоб додати потрібні ярлики на початковий екран, натисніть правою кнопкою мишки на порожньому місці і перейдіть «Всі програми».

Потім виділяйте потрібне правою кнопкою миші і виберіть дію зі списку меню внизу. Наприклад, можна закріпити додаток на початковому екрані або на панелі завдань.

Щоб закріпити додаток на початковому екрані, також можна клацнути по ньому правою кнопкою миші і вибрати з контекстного меню «Закріпити на початковому екрані».

При бажанні, Ви також можете створити кнопки для швидкого вимикання або перезавантаження комп'ютера, і додати їх в потрібну групу на екрані Metro. Наприклад, у мене така кнопка називається Пора відпочивати. Натиснувши на неї, робота операційної системи завершується. Про те, як створити ярлики для швидкого вимикання комп'ютера, я вже писала. Прочитайте статтю, перейшовши за посиланням. Уточню лише: для виключення використовуйте команду shutdown /s /t 0, для перезавантаження shutdown /r /t 0.

Після того, як я закінчила писати цю статтю: налаштування початкового екрану Windows 8, мій екран Metro має наступний вигляд. Тепер у мене є швидкий доступ до всіх потрібних програм.Рекламний блок