Як відкрити файл RAR?

Рекламний блок

kak-otkryit-fayl-rar

Ті користувачі, які тільки почали пізнавати інтернет для себе, можуть не знати про те, що для передачі файлів для зменшення їх розмірів може використовуватися архів. Для архівації та розархівації файлів зазвичай використовується утиліта під назвою WinRAR. Саме про неї я хотів би розповісти сьогодні.

Разархивация файлу

Припустимо, що ви отримали якийсь файл поштою, який представляє з себе архів. Що з ним робити? Правильно, його потрібно разархиваровать. Якщо у вас не встановлена програма WinRAR, то ви в принципі можете скористатися архіватором, вбудованим за замовчуванням в вашу операційну систему Windows, однак вона дозволяє працювати не з усіма файлами, тому я рекомендую вам обзавестися зручною програмою WinRAR, яка обов'язково знадобиться вам в майбутньому.

Отже, йдемо на офіційний сайт компанії і викачуємо програму. В подробиці установки я вдаватися не буду, нічого складного в цьому немає. Після даного процесу в контекстному меню, яке можна викликати, якщо навести курсор мишки на файл і натиснувши на праву кнопку, ви побачите можливості програми.

Тепер приклад. У мене є заархированный файл з розширенням rar. Я наводжу на нього курсор, натискаю на праву кнопки миші і бачу наступну картину:

Необхідно натиснути на «Витягти файли...», після чого ми побачимо можливість вибору шляху для розпакування файлу. Якщо ви хочете розпакувати його в ту ж папку, де він зараз знаходиться, просто натискаєте ОК. Тобто нічого складного.

Якщо ви натиснете «Витягти в поточну папку...», то файл автоматично распакуется у цій же папці. Вибравши «Витягти в *назва архіву*...», відбудеться витяг папки з файлами в дану директорію. Можете попрактикуватися.

Ось, власне, і все. Більше ніяких дій для архівації робити не потрібно. Що стосується численних розширень, які означають архів (наприклад, 7z, zip), то більшість з них WinRAR підтримує, так що вам не доведеться використовувати якусь іншу програму. При цьому багато архівних розширення неможливо відкрити стандартними засобами Windows, не забувайте про це.

Чим відкрити файл RAR?

Якщо з тих чи інших причин вас не влаштовує зазначена вище програма WinRAR, ви можете скористатися її аналогами, яких вдосталь на просторах інтернету, причому більша частина з них поширюється безкоштовно.

Hamster Free Zip Archiver

Безкоштовний і один з найпопулярніших архіваторів, який тільки можна зустріти на просторах всесвітньої павутини. Не вимагає знань від користувача, весь процес проходить на інтуїтивному рівні.

Підтримує безліч різних форматів, включаючи ZIP, 7z, GZIP, BZIP2, TAR, ARJ, CAB, CHM, CPIO, DEB, DMG, HFS, ISO, LZH, LZMA, MSI, NSIS, RAR, RPM, UDF, WIM, XAR і так далі. Також переведений на безліч мов всього світу, включаючи російську.

Що цікаво, головною особливістю Hamster Free Zip Archiver російськомовні користувачі вважають зовсім не його зручність, а дуже красивий інтерфейс. з цим важко не погодитися, оскільки оскільки вікно програми в дійсності виглядає шикарно. Ну а відсутність плати за софт поступово підвищує успіх Free Zip Archiver.

PeaZip

Наступною програмою в нашому списку є PeaZip. Це ще один безкоштовний архіватор, що підтримує безліч всіляких форматів: 7Z, ACE, ARC/WRC, ARJ, BZ/TBZ, CAB, CHM/CHZ/HXS, CPIO, 7Z-sfx, BZ2/TBZ2, GZ/TGZ, PAQ/LPAQ, QUAD, TAR, UPX, ZIP і т. д.

За допомогою PeaZip ви можете створювати багатотомні архіви, шифрувати дані, встановлювати фільтри на вміст архівів та інше.

Розповсюджується безкоштовно. Що цікаво, ви можете завантажити як EXE-версію з офіційного сайту, так і його портативну версію. На сьогоднішній день програма доступна як для операційних систем Widnows, так і для Linux.

Популярність PeaZip зростає: відсутність оплати, невеликий розмір, а також зручність використання дають про себе знати - споживач цінує всі ці властивості.

Universal Extractor

А наостанок я хотів би розповісти про таку цікавою програмою, як Universal Extractor. Що в ній може бути цікавого, запитаєте ви? Кілька простих особливостей: по-перше, вона дуже невелика (близько 5 Мб), а по-друге, використовувати її можна лише для... Вилучення даних для архіву! Так, ви не зможете заархівувати файл даною утилітою, зате зможете його витягти з архіву.

Незважаючи на цю особливість, Universal Extractor все одно користується непоганим успіхом - деяким користувачам дійсно не потрібно упаковувати файли в архіви, їм необхідно лише їх витягувати.

Крім іншого, програма цікава тим, що здатна розпаковувати безліч форматів, які підтримуються іншими виробниками. Це, наприклад, можуть бути файли exe, bin, cue, deb і т. д. Більшість форматів архівації Universal Extractor також підтримуються.

Рекламний блок