Як розмити задній фон у Фотошопі

Рекламний блок

У деяких випадках, щоб Ваша фотографія виглядала цікавіше, потрібно зробити так, щоб задній фон за людиною або об'єктом зйомки був розмитим. Використовуючи професійний фотоапарат, Ви зробите це без проблем. Але якщо у Вас звичайний об'єктив або Ви вже попрацювали над фото і замінили фонове зображення, то розмити фон можна за допомогою комп'ютера і програми Adobe Photoshop.

Про те, як можна вирізати людини в Фотошопі і замінити фон для фотографії, Ви можете прочитати, перейшовши за посиланням. У цій статті давайте розглянемо два способи, які допоможуть зробити розмитий фон на фото в Фотошопі.

У першому, будемо використовувати створення нового шару з маскою.

Відкриваємо потрібне зображення: «File» – «Open» або «Ctrl O».

Как размыть задний фон в Фотошопе

Перейдемо на палітру шарів і створимо дублікат фонового шару. Клікаємо по шару «Background» (Фон) правою кнопкою миші і вибираємо з меню «Duplicate Layer» Створити дублікат шару).

Назвемо створювану копію фонового шару Layer 1», натисніть «ОК».

У палітрі шарів шар Layer 1» повинен залишитися виділеним. Тепер застосуємо до нього розмиття за Гаусом. Клікніть по вкладці «Filter» (Фільтр) і виберіть «Blur (Розмиття) – «Gaussian Blur (Розмиття по Гаусу).

З'явиться діалогове вікно. У ньому з допомогою повзунка виберіть радіус розмиття, результат можна відразу побачити на фотографії. Якщо на основний фотографії нічого не змінюється, поставте галочку в полі «Preview (Перегляд). Натисніть «ОК».

Створимо маску шару «Layer 1». На палітрі шарів так і залиште його виділеним, натисніть на піктограму «Add layer mask» (Додати маску шару).

Шар-маска буде доданий. Працювати далі будемо на ньому. Для цього клацніть по ньому мишкою.

На панелі інструментів виберіть «Brush Tool» (Кисть). В якості основного кольору повинен бути обраний чорний колір, додаткового – білий. Підбирайте потрібний розмір і водите кистю чорного кольору на людини чи об'єкта, які повинні залишитися чіткими на фото. Якщо Ви випадково стерли не той ділянка з розмиттям, змініть колір кисті на білий і проведіть по ньому мишкою.

Дівчина на фото стає чітким, а фон за нею залишається розмитий. Щоб підкоригувати краю, наблизимо фото і пройдемося по дівчині пензлем чорного кольору маленького розміру, по фону білою кистю.

У палітрі шарів на масці ті частини, за яким ми пройшлися пензлем, будуть виділені чорним кольором.

В результаті, ми отримаємо наступне зображення: тепер фон за дівчиною трохи розмитий.

Переходимо до другого способу. Тут ми зробимо копію шару і виділимо потрібний об'єкт.

Приховаємо зображення, для якого ми зробили задній фон розмитим попереднім способом: приберіть око навпаки шару Layer 1».

Створимо копію фонового шару. Клікаємо по «Background» (Фон) правою кнопкою миші і вибираємо «Duplicate Layer» Створити дублікат шару).

Назвемо новий шар Layer 2». Залиште його виділених на палітрі шарів.

Щоб розмити фон для фотографії, застосуємо до шару «Layer 2» фільтр розмиття за Гаусом. Відкриваємо діалогове вікно, як було описано вище, вибираємо відповідний радіус і тиснемо «ОК».

Тепер потрібно розблокувати фоновий шар. Для цього клацніть по шару «Background» (Фон) два рази мишкою, в наступному вікні міняти нічого не потрібно, натисніть «ОК». Після цього, назва фонового шару зміниться на «Layer 0», а замочок навпаки пропаде.

Залишаємо на палітрі шарів виділеним «Layer 0». На ньому потрібно виділити той об'єкт, який повинен залишитися чітким на фотографії. Ми будемо виділяти дівчину.

На панелі інструментів вибираємо «Quick Selection Tool» (Швидке виділення). Налаштовуємо відповідний розмір кисті і клікаєм по дівчині мишкою, розширюючи, таким чином, виділення – вона буде виділена пунктирною лінією. Якщо помилково виділіть зайвий фрагмент, затисніть Alt і клацніть по ньому мишкою.

Існують різні способи виділення в Фотошопі. Перейшовши за посиланням, прочитайте статтю і виберіть той, який підійде для Вашого об'єкта найкраще. Тоді виділення не займе багато часу.

На розмитому тлі залишимо чіткими дівчину і пакети попереду. Після того, як ми їх виділимо, на палітрі шарів ставимо «Layer 0» перед шаром «Layer 2» –до нього ми застосовували розмиття, він і буде використовуватися в якості фонового шару.

Інвертуємо виділення: натисніть «Ctrl Shift I». Це ми робимо для того, щоб була виділена вся фотографія, крім дівчини з пакетами.

Натисніть Delete, щоб видалити все виділене на шарі «Layer 0». Зняти виділення можна комбінацією клавіш «Ctrl D».

Таким чином, ми зробили розмитий фон у Фотошопі для фотографії. Спочатку створили дублікат основного шару Layer 2» і застосували до нього фільтр. Потім розблокували фоновий шар «Background» і він став «Layer 0». Виділили на «Layer 0» дівчину і помістили шар перед шаром «Layer 2». Потім инвертировали виділений фрагмент і видалили фон на «Layer 0». В результаті розмитий фон на «Layer 2» підставився до вирізаною на прозорому тлі дівчині на шарі «Layer 0».

Зробити розмитий фон на фото в Фотошопі не так вже й складно. Багато чого буде залежати від складності виділення самого об'єкта. Використовуйте один і описаних у статті способів, і кожен раз буде виходити все краще і швидше.Рекламний блок