Підготовка до інсталяції Windows XP

Рекламний блок

Давайте розглянемо, що потрібно мати в наявності і які дії потрібно виконати перед установкою Windows XP.

Що необхідно мати до моменту установки операційної системи:

1. Рекомендована оперативна пам'ять комп'ютера повинна бути хоча б 512 мб. Природно Windows XP стане і на комп'ютер з меншою оперативкою, але потім не дивуйтеся, якщо система почне постійно гальмувати. Особливо це буде помітно, якщо Ви збираєтеся користуватися Інтернетом, антивірусними програмами, прог типу Photoshop і т. д. адже все це вимагає певного обсягу оперативної пам'яті. Мінімальні вимоги до пам'яті – 128 мб.

2. Вільне місце на диску повинно бути хоча б 10 ГБ, а краще 20-25. Сама Windows XP звичайно влізе і на 2-3 гіга, але як тільки Ви почнете встановлювати на неї інші програми, місце швидко закінчитися і доведеться заново створювати вінчестер і інші непотрібні проблеми.

3. Сам диск з Windows XP SP3. Звичайно краще, якщо це буде ліцензійна копія. Але природно не у всіх є зайві кошти на придбання ліцензійних програм. Тому, якщо Ви взяли в когось диск, краще перепитайте, а ставив він сам цю систему і який був результат. А також необхідно переконатися, що на компакт-диску, або на обкладинці присутній ліцензійний ключ продукту. Це теж дуже важливий момент, оскільки ключ у Вас запитають, коли диск буде відформатований, а система ще не встановлена. Таким чином, можна опинитися без віндовс і з порожнім вінчестером.

Що необхідно виконати до початку установки операційної системи:

Відразу хочу сказати, що ті, хто збирається ставити Windows XP на порожній вінчестер далі можуть не читати, іншим же рекомендується прочитати решту кілька абзаців до кінця.

Я напевно зараз не відкрию Америку для багатьох, якщо скажу, що вся інформація з того розділу жорсткого диска, на який буде встановлюватися операційна система (зазвичай це диск С) буде видалена. Тобто після переустановки Windows XP всі програми, ігри і документи, які знаходилися на тому ж диску, на якому встановлена Windows, пропадуть.

Що б не втратити потрібну інформацію необхідно просто перекинути її на інший диск або флешку, а після переустановки за бажанням повернути все на місце. Бувають звичайно випадки, коли Windows доводять до такого стану, що він взагалі не запускається, тоді просто неможливо дістатися до потрібних файлів і скопіювати їх. Так ось, якщо у Вас саме такий випадок, не працює навіть безпечний режим і у Вас немає ніяких заздалегідь заготовлених завантажувальних дисків, тоді єдиним виходом залишається зняти кришку системного блоку, від'єднати вінчестер від материнської плати і блоку живлення і сходити з ним в Інтернет-кафе, де вам за певну невелику суму грошей перекинутий потрібну інформацію з вашого вінчестера на флешку.

Що стосується мене, то я намагаюся всі важливі файли не зберігати на жорсткому диску, а при перевстановлення системи копіюю тільки файли вибраного мого Інтернет браузера, а також шрифти Windows.

Шрифти потрібно скопіювати тільки в тому випадку, якщо ви їх встановлювали додатково для роботи в Word або Photoshop. Якщо ж шрифти ви не чіпали, і вони у вас стоять стандартні, то копіювати не потрібно, оскільки Windows сама все встановить назад. Для того щоб скопіювати шрифти натисніть Пуск-Панель управління-Шрифти та скопіюйте потрібні або всі шрифти з відкритого файлу, а після переустановки системи вставите їх назад.

Для того щоб скопіювати вибране Інтернет браузера Internet Explorer необхідно зайти на системний диск (зазвичай З), далі в папку Documents and Settings, далі йде папка User(назва папки може бути іншим і залежить від імені Вашого облікового запису), далі заходите в папку у вигляді зірочки під назвою «Вибране» і скопіювати від туди всі файли. Після переустановки вставите ці файли по цьому ж шляху назад.

Ну що ж, після підготовки можна переходити до наступного уроку під назвою «Початок установки Windows. Налаштування BIOS».Рекламний блок