Повільно працює інтернет. Що робити в такому випадку?

Рекламний блок

Сьогодні ми не можемо уявити себе без інтернету. І дійсно, навіть вийти з дому ми не можемо, поки не побачимо прогноз погоди або пробки на однойменному сервісі Яндекса. Для багатьох інших всесвітня павутина - величезний і головне джерело інформації, посперечатися з яким не зможе жодна енциклопедія. А адже на світі існують люди, які за допомогою інтернету навіть заробляють собі на життя...

Загалом, не нам розповідати вам про це. А ось про що б ми хотіли поговорити з вами сьогодні, так це про проблеми, що виникають з інтернетом. Зокрема, ми хотіли б вам розповісти, чому він несподівано для вас став повільно працювати. Про причини ви дізнаєтеся прямо зараз.

Ви забули оплатити інтернет

Дійсно, багато людей просто забувають покласти кошти на свій особовий рахунок, особливо якщо їх потрібно класти не до першого числа кожного місяця, а посередині неї. У деяких провайдерів існує така особливість - якщо користувач забув про оплату, його не будуть повністю відключати від системи, а просто обмежать максимальну швидкість. Часто така ж функція присутня на лімітних тарифах. Якщо ви завантажуєте і трафіку вам не вистачає, то рекомендує змінити свій тарифний план на безлімітний, якщо така можливість присутня.

Проблеми на стороні провайдера

Провайдери можуть змінювати устаткування. Далеко не завжди це супроводжується повним відключенням інтернету, найчастіше його швидкість просто занижують, якщо є така можливість. Нерідко це відбувається через виникнення поломок, про яких, до речі, ваш провайдер може бути зовсім не в курсі, поки ви не повідомте йому про це.

Якщо проблема не вирішується протягом одного-двох днів, то ви сміливо можете писати скаргу, хоча більш дієвим чином може стати зміна постачальника інтернету в вашу квартиру. Але не варто вдаватися до цього відразу ж - у всіх трапляються форс-мажорні обставини.

До речі, якщо у провайдера слабке обладнання, а кількість абонентів велика, то в години пік може створюватися велика навантаження на систему, в результаті чого користувачі стикаються з проблемами. У таких випадках потрібно або чекати, доки постачальник інтернету не замінить обладнання, або ж просто поміняти його на іншого.

Запущені програми на комп'ютери

Отже, ми з'ясували, що з провайдером ніяких проблем немає і зв'язок працює як їй і належить. Тоді в першу чергу необхідно уважно досліджувати запущені програми на вашому ПК або ноутбуці, які приймають або ж відправляють інформацію. Наприклад, всім відома «аська», яка використовується для спілкування. Ви не повірите, але навіть одна така програма може повністю забивати канал, тим самим значним зменшуючи швидкість з'єднання!

Втім, на практиці таке відбувається рідко. А ось торрент-клієнти в такому були помічені далеко не раз. Як боротися? Виходу два: або закривати програму, або ж зменшувати максимальну швидкість скачування в самому клієнті, однак навіть це допомагає далеко не у всіх випадках.

Варто також звернути увагу на всілякі приховані оновлення. Так-так, саме так - поки ви нічого не підозрюєте, на ваш комп'ютер завантажується чергове оновлення для операційної системи Windows або для інтернет-браузера. Саме в ці моменти швидкість може дуже сильно падати. До речі, якщо говорити про інтернет-браузерах, то вони часто також впливають на швидкість завантаження сторінок або файлів, причому в цьому винен може бути не стільки сам браузер, скільки встановлені для нього розширення.

Шкідливі файли

Віруси і трояни - бич сучасного інтернету. Вони є на кожному другому сайті, причому власник ресурсу про це може навіть не здогадуватися. Віруси бувають самі різні: деякі лише підміняють файл hosts для перенаправлення користувача на різні веб-сайти, інші крадуть логін і паролі від соціальних мереж або банківських карт, а треті влаштовують ddos-атаки на сторонній комп'ютер. Ну а користувач навіть не в курсі, що у нього твориться на ПК, оскільки помітити активність без наявності антивірусного ПЗ практично неможливо. Вся ця гидота може настільки сильно забивати канал, що інтернет працює з дуже низькою швидкістю.

Як бути в ситуації, якщо у вас виникла підозра на наявність вірусу? Все дуже просто - скористайтеся антивірусом, встановленими на ПК. Що, у вас немає? Як ви виходите у всесвітню павутину?! Запам'ятайте раз і назавжди - антивірус обов'язково повинен бути встановлений на вашому комп'ютері. Нехай навіть він безкоштовний, в будь-якому випадку велику частину шкідливих файлів він зможе відсіяти. А безкоштовні антивіруси пропонують практично всі імениті виробники.

Отже, встановлений антивірус. Що далі? Далі необхідно просканувати свою систему. Крім цього, скористайтеся спеціальною утилітою від Kaspersy або Dr.Web Cureit. Остання являє собою потужне антивірусне ПЗ, яке здатне легко і без зайвих зусиль знайти троян або вірус. Утиліта розповсюджується безкоштовно, правда, за це розробники вимагають відправлення автоматичних звітів після перевірки. Страшного в цьому нічого немає.

Блокування з боку Firewall

Якщо у вас не відкривається якийсь певний сайт або швидкість його завантаження дуже низька, хоча з іншого ПК він завантажується миттєво, то справа може критися в наявності брандмауера. Він може бути як вбудованим в операційну систему, так і антивірус. Спробуйте дістатися до налаштувань брандмауера і подивитися, чи не потрапив даний сайт в список заблокованих. Якщо це так, його потрібно буде видалити звідти або перенести в список виключень.

Таке відбувається досить рідко, проте все ж таки зустрічається, тому цей випадок теж не можна скидати з рахунків.

Видалення тимчасових і непотрібних файлів

В даному випадку мова йде про кеші в браузерах, а також про записи в реєстрі, які чомусь залишаються після видалення тієї чи іншої програми. В обох випадках ви можете видаляти файли руками, однак найчастіше робити це незручно і довго. Тому ми радимо вам використовувати спеціальні утиліти для видалення, які розповсюджуються безкоштовно. Однією з таких утиліт є CCleaner. Про неї ми розповімо в одній з наших наступних статей, а поки що радимо прочитати про її можливості на офіційному сайті.

Проблеми з роутером

Якщо ви використовуєте роутер для отримання зв'язку, то труднощі можуть бути пов'язані як раз-таки з цим невеликим приладом. Справа в тому, що роутери часто дуже сильно «ріжуть» швидкість. Це відбувається, наприклад, у випадку збою або перегріву пристрою. Спробуйте перевстановити налаштування на пристрої наново. Це може допомогти.

Ви зіткнулися з подібною проблемою і вже вирішили її? Не забудьте розповісти нам про це!

Рекламний блок