Флешка не відкривається, що робити

Рекламний блок

Все більше і більше користувачів для зберігання і передачі інформації використовують не CD і DVD диски, а маленькі і зручні флешки. Переваги очевидні: компактність, можливість багаторазового запису, не бояться подряпин, як оптичні носії. Але з іншого боку – це просто пристрій, який не може служити вічно.

Отже, якщо Ви підключили флешку до комп'ютера, а вона не читається, спробуйте використовувати такі способи, для того, щоб її реанімувати.

Для початку перевірте, чи нормально прикріплений до корпусу флешки USB-інтерфейс. Якщо він відходить з одного боку більше, ніж з іншого, швидше за все, це проблема з контактами. Якщо вмієте, їх можна припаяти самостійно, але краще віднести флешку в ремонт. Також перевірте пристрій на наявність механічних пошкоджень: тріщини, глибокі подряпини, вм'ятини. З-за них могли пошкодитися елементи плати, тоді відновлення даних буде неможливо. Якщо у флешку потрапила вода або волога, дочекайтеся, поки вона просохне, а потім підключайте до комп'ютера.

Флешка не открывается, что делать

Ще одна причина, чому не відкривається флешка на комп'ютері – це USB-порти комп'ютера. Він може бути просто несправний – підключіть до іншого порту. Якщо Ви підключаєте флешку в порти, розташовані на передній частині системного блоку, спробуйте зробити це з тильного боку. Справа в тому, що при збірці системного блоку передні USB-порти могли просто не підключити до материнської плати.

Можливий і такий варіант – для роботи флешці не вистачає живлення від USB-порту. Відключіть від комп'ютера всі підключені USB-пристрої, які Ви не використовуєте: web-камеру, принтер, сканер та інше. Це може бути із-за того, що в системному блоці встановлений блок живлення малої потужності. Для подальшого використання флешки краще придбати USB-розгалужувач з додатковим харчуванням.

Якщо флешка все ще не читається на комп'ютері, то заходимо в меню «Пуск». Там натискаємо правою кнопкою миші по пункту «Комп'ютер» і з контекстного меню вибираємо «Управління».

У віконці управління комп'ютером з лівої сторони натискаємо «Запам'ятовуючі пристрої» – «Керування дисками». Тут шукаємо флешку, якщо вона не визначилася, то її можна викидати.

Якщо у Вас були створені віртуальні диски раніше, то можливо флешці присвоилась вже використовувана буква. Натисніть на флешці правою кнопкою миші і виберіть пункт «Змінити букву диска або шлях до диска», в наступному вікні натисніть кнопку «Змінити» і виберіть букву, яка ще не використовується.

Проблеми з відкриттям флешки також можуть виникнути з-за драйверів. Перейдіть на вкладку «Диспетчер пристроїв» і подвійним натисненням мишки розгорніть список «Контролери USB». Тут знайдіть флешку і натисніть на неї правою кнопкою мишки. У списку можете вибрати або «Оновити драйвери» або «Видалити». Вийміть флешку і вставити її назад в комп'ютер – драйвера встановляться автоматично.

Якщо автоматичної установки драйверів не сталося, то можна самостійно знайти драйвер по коду екземпляра пристрою. Якщо у вас встановлена операційна система Windows 7, то у списку шукайте «ІД обладнання».

Ще один спосіб, який можна використовувати, якщо не відкривається флешка на комп'ютері – це форматування. Для цього зайдіть в папку «Мій комп'ютер» і клацнете правою кнопкою миші по флешці. З контекстного меню оберіть «Форматувати...».

У вікні форматування натисніть на кнопку «Відновити параметри за замовчуванням». Потім відзначте галочкою «Швидке» і натисніть «Почати». Врахуйте, що після цієї процедури всі дані з флешки будуть стерті. Але після швидкого форматування їх можна спробувати відновити, наприклад, за допомогою програми Recuva.

Якщо все пройшло успішно, то флешка повинна працювати. Якщо Форматування не було завершено, спробуйте виконати низькорівневе форматування флешки за допомогою програми hard disk low lewel format tool.

Не читатися на комп'ютері флешка також може з-за вірусів. Перевірте її за допомогою антивірусної програми. Якщо після видалення всіх шкідливих файлів, флешка все одно не відкривається, відкрийте «Пуск» – «Панель управління» – «Параметри папок».

На вкладці «Вид» відзначте маркером «Показувати приховані файли, папки і диски», натисніть «ОК».

Тепер в папці «Мій комп'ютер» відкрити флешку, знайдіть там файл «autorun.exe» і видаліть його.

Це всі відомі мені способи, з-за чого флешка може не відкриватися на комп'ютері. Думаю хоч один з них Вам допоможе.Рекламний блок