Не працює звук на комп'ютері. Що робити?

Рекламний блок

Ви включили комп'ютер і не почули звичного звуку при завантаженні операційної системи? Чи зібралися подивитися фільм, а замість цього дивіться німе кіно? Так, рано чи пізно, багато стикаються з такою проблемою, як відсутність звуку на комп'ютері.

Давайте розберемося, що можна зробити в цьому випадку. Для початку необхідно зрозуміти, що звук може пропасти з-за програмних або апаратних причин. Нижче розглянемо кілька можливих причин і способи їх ліквідації.

Колонки

Найперше, що потрібно перевірити, якщо пропав звук – це колонки.

Подивіться, може вони підключені до неправильного гнізда. Також міг переломаться провід. Буває і так, що входи сильно зносилися, в результаті, штекер щільно сидить у гнізді. Поворушіть легенько штекер або висуньте його і підключіть тому. Перевірте також, щоб колонки були включені і регулятор гучності не був у крайньому положенні.

Вимкніть колонки від комп'ютера і підключення до будь-якого іншого пристрою, щоб переконатися в їх працездатності. Якщо все гаразд, йдемо далі.

Не работает звук на компьютере. Что делать?

Налаштування звуку

Для початку зверніть увагу на панель завдань. Можливо, Ви випадково вимкнули звук, натиснувши на динамік, або повзунок регулювання звуку знаходиться в самому низу. Просто перетягніть повзунок вище, при цьому гучність звуку збільшиться.

Натисніть на кнопочку «Мікшер». Тут рівень звуку настроюється окремо для кожного додатка і пристрої. Наприклад, системні звуки стоять на значенні 50%, при цьому звук з браузера може бути зовсім відключений.

Тепер подивимося налаштування аудіопараметрів. Заходимо «Пуск» – «Панель управління» – «Обладнання і звук». Клікаємо мишкою на вкладці «Звук».

Перевірте, чи варто зелена галочка, поруч із пристроєм. Якщо галочки немає, виділяємо динаміки і клікаємо по кнопці «Властивості».

У наступному вікні на вкладці «Загальні» внизу відкриваємо випадаючий список і вибираємо пункт «Використовувати цей пристрій (вкл.)», потім натискаємо «ОК».

Установка драйверів

Тепер потрібно перевірити драйвера, встановлені для звукової карти. Для цього заходимо «Пуск» – «Панель управління» – «Диспетчер пристроїв».

Далі клацаємо за пунктом «Звукові, відео та ігрові пристрої». Тут повинна відображатися звукова карта. Якщо навпроти неї горить жовтий або червоний знак оклику, значить, драйвер встановлений неправильно або взагалі не встановлений.

Натискаємо правою кнопкою миші по звуковій карті і заходимо в «Властивості».

Тут же можна і видалити драйвер, натиснувши на кнопку «Видалити». Іноді ефект досягається тільки в цьому випадку. Потім операційна система Windows 7 при перезавантаженні повинна сама знайти і встановити потрібний драйвер. Якщо цього не сталося, встановіть драйвер з завантажувального диска, який йшов в комплекті зі звуковою картою або материнською платою, або скачайте його в інтернеті на сайті виробника карти або плати

У наступному вікні дивимося на «Стан пристрою». Там повинно бути написано «Пристрій працює нормально». Потім тиснемо «ОК».

Якщо у Вас не так, то потрібно оновити або перевстановити драйвер. Для цього прочитайте наступну статтю: програма для пошуку і оновлення драйверів Driver Booster.

Налаштування BIOS

Ще однією причиною того, що немає звуку на комп'ютері, може бути виключене звуковий пристрій в налаштуваннях BIOS. Таке зустрічається дуже рідко, так як за замовчуванням у налаштуваннях BIOS звукова карта включена.

Щоб зайти у налаштування BIOS – при включенні або перезавантаженні комп'ютера натисніть кнопку F2 або Del, це залежить від Вашого ПК. В BIOS на вкладці «Advanced» шукаємо рядок «Onboard Devices Configuration», або рядок зі словом «Integrated» – натискаємо на неї «Enter» – в списку шукаємо своє аудіо пристрій. Тепер дивимося, якщо навпаки написано «Disabled» змініть значення на «Enabled» або «Auto».

Зберігаємо налаштування, праворуч у вікні BIOS написано, яку кнопку треба натиснути, і виходимо з BIOS.

Зараження вірусами

Звук може пропасти і в результаті зараження комп'ютера вірусами. Зверніть увагу на роботу комп'ютера. Якщо він почав зависати, гальмувати і частенько спрацьовує антивірус – то це воно.

Перевірте комп'ютер на віруси яким-небудь антивірусом, а краще парочкою. Якщо він що знайде, то можливо в результаті зараження були пошкоджені драйвера. Видалити вірус з комп'ютера, а потім повторно драйвера для звукової карти.

Сподіваюся, Вам допоможе один з рад, і проблема зі звуком на комп'ютері буде вирішена.Рекламний блок