Як дізнатися пароль від роутера?

Рекламний блок

kak-uznat-parol-ot-marshrutizatora-esli-zabyil-ego

Якщо ви є постійним читачем даного сайту, то напевно пам'ятаєте, що я вже встиг розповісти, як дізнатися пароль від свого Wi-FI, якщо, наприклад, забув його. Сьогодні я хочу поговорити тільки про пароль для входу в інтерфейс роутера його користувачі забувати нітрохи не рідше, ніж пароль від Wi-Fi.

А навіщо, власне, звичайному користувачеві знадобиться заходити в інтерфейс роутера? Причин може бути безліч. Наприклад, змінити ДНС-провайдера, якщо вони статичні, або додати кілька мак-адрес в список обраних. Як би там не було, якщо ви хочете зайти в меню маршрутизатора, без логіна і пароля ви цього не зробите.

Цікаво, що часто пароль для входу змінює не власник пристрою, а фахівець компанії, який проводить первинне налаштування роутера для підключення до мережі інтернеті. Саме він може поміняти пароль зі стандартного на такий, що одному тільки йому відомий. Зрозуміло, сказати пароль власнику роутера він нерідко забуває. Звинувачувати людину не варто, оскільки насправді він правильно вчинив, змінивши стандартний пароль, - в іншому випадку їм можуть скористатися зловмисники.

Отже, як же дізнатися потрібну інформацію? Ви здивуєтеся, але зробити це простіше простого. Практично на кожній моделі роутера є наклейка, зазвичай вона знаходиться на нижній частині корпусу. На ній ви можете перевірити, в тому числі IP-адреса, логін і пароль для входу в інтерфейс пристрою.

Ось, подивіться як виглядає наклейка на відомому роутері D-Link DIR-300:

Тут ми бачимо IP-адресу для входу в інтерфейс, а також логін і пароль, причому в обох випадках використовується одне і теж слово: admin. Які саме дані використовуються для вашого маршрутизатора, ви можете дізнатися на сайті виробника.

Припустимо, що ви дізналися логін і пароль, що далі? Далі пишемо вказаний IP-адресу в адресному рядку браузера, натискаємо клавішу Enter, чекаємо завантаження сторінки, вводимо дані і потрапляємо в інтерфейс. Всі.

Зовсім інша справа, коли ви втратили пароль або забули його. Що робити тоді? Підібрати його навряд чи вийде, оскільки на це можуть піти роки, особливо якщо мова йде про складний пароль. Тому єдиний вихід - програмний скидання або так званий Hard Reset. Для цього знайдіть невелику кнопочку на задній частині корпусу - вона буде втоплена і дістатися до неї можна тільки за допомогою ручки або олівця. Натисніть і тримайте 15-20 секунд, поки лампочки не заблимають, тим самим повідомивши про скидання. Тепер використовуйте стандартні логін і пароль для входу в інтерфейс маршрутизатора.

ВАЖЛИВО!!! Пам'ятайте про те, що при скиданні роутера необхідно буде заново перевстановити всі налаштування, тому що доступ в інтернет буде відсутній. Якщо ви цього робити не вмієте, я не рекомендую робити скидання налаштувань роутера без фахівця, інакше залишитеся без зв'язку.

Рекламний блок