Який браузер найкращий і швидкий

Рекламний блок

Кожен користувач комп'ютера, ноутбука, смартфона, планшета і будь-якого іншого пристрою, що має вихід в Інтернет, знає, що таке браузер, і користується ним щодня. А коли з браузером виникають які-небудь проблеми: гальмує, довго завантажується, зависає, ми починаємо задаватися питанням: а може, є щось краще?

Природно, об'єктивно відповісти на питання, який браузер найкращий і швидкий, не вийде. Адже, як відомо: скільки людей, стільки й думок. Кожен буде вибирати те, що підійде йому, тим більше, що робота браузера ще в чималому ступені залежить від характеристик Вашого пристрою.

На сьогоднішній день, актуальна наступна статистика браузерів по популярності серед користувачів:

– Google Chrome – 40.1%;
– Яндекс.Браузер – 15.5%;
– Mozilla Firefox – 14%;
– Internet Explorer – 10.8%;
– Opera – 9.7%;
– інші браузери – 9.9%.

Google Chrome

Google Chrome безперечно вважається самим популярним і використовуваним серед користувачів. Друком він вийшов наприкінці 2008 року, працює на движку Chromiume. Так як він є встановленим для всіх пристроїв, що працюють на базі Android, його використання з кожним роком тільки збільшується.

У Хрому дуже простий інтерфейс, в якому немає нічого зайвого. Завантажується за лічені секунди. Якщо при перегляді сторінок виникне помилка, це не стане причиною закриття всіх вкладок браузера, тому що кожна запускається як окремий процес.

Є можливість синхронізувати всі пристрої, на яких використовується Хром, через акаунт Google. Вам не доведеться заново заповнювати форми на сайтах і вводити паролі, синхронізуються також закладки та історія.

За допомогою браузера Google Chrome Ви також зможете перевести сторінку в Інтернеті, переглянути збережені паролі, відкривати вкладки в режимі Інкогніто (при цьому інформація не залишається на комп'ютері і не відправляється в мережу).

Пошукові запити можна вводити прямо в адресний рядок браузера. Оновлюється автоматично у фоновому режимі.

Мінуси Google Chrome: з 2014 року припинилася підтримка плагіна NPAPI, деякі розширення для браузера не руссифицированы, при установці великої кількості розширень і додатків починає підвішувати, використовує багато оперативної пам'яті комп'ютера.

Яндекс.Браузер

Яндекс.Браузер – наймолодший браузер з даного списку, побачив світло тільки в 2012 році. Працює на тому ж движку, що і Google Chrome – Chromiume, і може бути встановлений на різні пристрої: ПК, смартфон, планшет.

За зовнішнім виглядом дещо нагадує Хром, такий же стриманий і лаконічний стиль. Браузер повністю інтегрується з пошуковою системою Яндекс. Якщо Вам доведеться перевстановити операційну систему, то всі налаштування і закладки будуть автоматично синхронізовані.

Також є панель швидкого запуску, на якій Ви можете розмістити до 20 плиток. Розумна рядок запропонує варіанти для пошуку. Є можливість управляти переглядом сторінок за допомогою комп'ютерної мишки.

Для комфортного перегляду сторінок, можна заблокувати рекламу і відтворення відео – це дозволить прискорити швидкість завантаження. Прямо в браузері Ви зможете переглянути документи з наступними розширеннями: pdf, doc, rtf, fb2, ePub, ppt.

В Яндекс.Браузер є режим Турбо. При цьому збільшується швидкість завантаження деяких сторінок і відтворення відео.

До мінусів можна віднести: новий і незвичний інтерфейс, немає можливості синхронізувати акаунти. Більше підходить для тих користувачів, хто звик використовувати в якості пошукової системи Яндекс, так як без неї зменшуються можливості браузера.

Mozilla Firefox

Mozilla Firefox – дітище працівників компанії Mozilla Corporation, яке побачило світ у 2004 році. Працює на движку Gecko. Браузер дуже популярний за кордоном, особливо в Європі.

Mozilla Firefox відмінно підійде тим, хто любить все налаштувати "під себе". Зручна робота з панеллю закладок, на якій відображаються часто відвідувані сторінки або сторінки, налаштовані користувачем. Можна самостійно налаштувати панель закладок і панель інструментів, змінити меню браузера і шапку.

Швидке завантаження файлів і перемикання між вкладками, нормальна швидкість роботи при відкритті великої кількості вкладок. Якщо Ви не встановите в Mozilla Firefox різне безліч розширень, то і швидкість роботи самого браузера Вас приємно здивує.

Є синхронізація між різними пристроями. Велика кількість розширень дає користувачеві можливість вибрати і налаштувати браузер так, щоб усе необхідне було під рукою.

Mozilla Firefox забезпечить Вам безпечний серфінг по просторах Інтернету. Є можливість відкрити вкладку в приватному режимі, функція Батьківського контролю та Майстер-пароля.

В мінусах зазначимо: довге завантаження самого браузера, пристойно використовує оперативну пам'ять комп'ютера, при установці великої кількості розширень починає гальмувати.

Internet Explorer

Internet Explorer – з'явився в 1995 році. З часом став значно втрачати популярність і довіру користувачів. Але після виходу версії IE 9, ситуація стала поліпшуватися.

Даний браузер, встановлений за умовчанням всі продукти, на яких встановлена операційна система Windows. Тому скористатися хоч раз їм все-таки доведеться, наприклад, для того, щоб встановити більш звичний браузер.

Нова версія IE 11 вийшла разом з операційною системою Windows 8.1, вона ж буде й останньою. В операційну систему Windows 10 вже буде встановлений інший браузер Microsoft Edge. Говорити про нього поки рано. Природно він трохи "сируватий" і працює не завжди коректно. Але якщо розробники трохи постараються, то можливо Microsoft Edge складе гідну конкуренцію іншим браузерам.

Opera

Opera – досить старий браузер, який вийшов у світ ще в 1994 році. З 2013 року працює на движку Webkit V8. Є також мобільні версії: Opera Mini і Opera Mobile, які користуються гарною популярністю.

Хороша швидкість роботи, панель вкладок, зрозумілий інтерфейс, можливість вибору пошукової системи.

Швидкість браузера мало залежить від кількості відкритих вкладок, так як для кожної вкладки запускається як окремий процес. В Opera також є режим Турбо, який дозволить прискорити завантаження сторінок, що переглядаються.

Різні розширення для браузера, дозволять налаштувати його для зручної роботи, а забезпечення непоганий безпеки, зробить Ваш Інтернет-серфінг трохи приємніше. При всьому цьому Opera не вимагає великого об'єму оперативної пам'яті.

Мінуси: іноді може підвішувати, власне уявлення закладок – Скарбничка (не для всіх це зручно), не завжди правильно відображаються деякі скрипти і форми.

Як бачите, сказати однозначно, який браузер можна вважати самим кращим і швидким – не можна. Кожен знаходить для себе щось цікаве і віддає перевагу тому чи іншому браузеру. І, природно, багато що буде залежати від того, як Ви налаштуєте. В ідеалі, встановити на комп'ютер парочку, і якщо один не впорається з поставленим завданням, подивитися, як при цьому буде працювати інший.Рекламний блок