Помилка при запуску програми 0xc0000005

Рекламний блок

oshibka-pri-zapuske-prilozheniya-0xc0000005

Помилки, подібні до тієї, що ви можете бачити в заголовку цієї статті, можуть з'являтися досить часто, про що наш сайт вже розповідав (дивіться тут і тут). Що ж стосується помилки 0xc0000005, то вона є однією з найбільш поширених і може виникати при запуску будь-якого додатку, в тому числі ігри або програми. Давайте спробуємо розібратися, в чому ж справа.

13 серпня 2013 року компанія Microsoft випустила чергове оновлення для своєї операційної системи Windows 7 на базі 64-розрядних (x64) процесорів. Саме оновлення називається KB2859537. Трохи пізніше, у вересні, вийшло ще одне оновлення для системи безпеки ОС, яке іменується KB2872339. Саме після установки даних оновлень користувачі почали отримувати помилку 0xc0000005 (64-бітна версія Windows відмовляється запускати 32-бітні додатки).

Як впоратися з проблемою? Скажу відразу, що нічого встановлювати ми сьогодні не будемо. Навпаки, нам потрібно буде провести кілька дій, спрямованих на віддалені оновлень. Існує кілька можливих способів.

За допомогою командного рядка

Запускаємо командний рядок від імені адміністратора. Для цього натискаємо на кнопку «Пуск», у рядку «Знайти файли і програми» пишемо слово cmd, наводимо курсор миші на інформацію, що з'явилася програму, натискаємо на праву кнопку миші і вибираємо пункт «Запуск від імені адміністратора».

Після цього вводимо в командному рядку наступні команди:

 • wusa.exe /uninstall /kb:2859537
 • wusa.exe /uninstall /kb:2872339
 • Після введення кожної команди обов'язково натискаємо клавішу Enter!

  Навіщо все це потрібно? WUSA.EXE - це автономна утиліта, призначена для установки і видалення оновлень операційної системи Windows. C її допомогою ми видалили ті самі оновлення, з-за яких з'являється помилка.

  Видаляємо вручну

  Якщо з якихось причин у вас не виходить видалити оновлення зазначеним вище способом, тоді зробимо це таким методом: заходимо в панель управління, вибираємо «Програми та компоненти» - «Перегляд інстальованих оновлень». Тут ви побачите всі оновлення, які були завантажені з часу встановлення операційної системи. Знаходимо потрібне з них і видаляємо.

  Якщо так вийшло, що назв оновлень ви не бачите, то просто сортуємо їх за датою і видаляємо ті оновлення, які були встановлені в серпні і вересні 2013 року.

  Ще, як один з варіантів, можна спробувати зробити відновлення системи на попередню точку. Однак я цим способом в даній ситуації користуватися вкрай не раджу і на те є кілька причин. По-перше, при відновленні системи можуть бути видалені додатки і програми, які були встановлені безпосередньо після створення точки відновлення. А по-друге, ця стаття опублікована на сайті влітку 2014 року, в той час як самі оновлення з'явилося восени 2013 року. Коментарі, як кажуть, зайві.

  Ну а для тих, хто хоче відмовитися від оновлень Windows, чого я робити не раджу, оскільки всі вони спрямовані на захист вашої операційної системи, на сайті вже опубліковано статтю, як це зробити.

  P. S. Несподівано з'ясувалося, що помилка 0xc0000005 з'являється і після установки оновлення KB2882822, яке вийшло вже в жовтні 2013 року. Його видаляємо тими ж способами, що вказані в статті.

  Рекламний блок