Auslogics Disk Defrag - дефрагментація прискорить роботу комп'ютера

Рекламний блок

Якщо ви не знаєте, що таке дефрагментація і як вона може допомогти зробити роботу вашого комп'ютера швидше, то саме час звернути увагу на цю статтю.

Вся інформація, всі дані, системні файли зберігаються на жорсткому диску (HDD). Роботу операційної системи можна коротко представити як нескінченну низку циклів читання даних (файлів) з жорсткого диска і циклів запису. Файлова система на диску складається з кластерів – таких собі осередків, в які і відбувається процес запису даних. Кожен кластер має певний обсяг дискового простору і розташування на жорсткому диску. У переважній більшості випадків розмір записуваного файлу перевищує розмір кластера і в цій ситуації процес запису триває в найближчий вільний кластер.

Коли операційна система тільки що встановлена і системний розділ відформатований, всі її файли, записані на диску «по порядку». Але от у процесі роботи якийсь файл видаляється, якийсь записується, вільних кластерів по сусідству не знаходиться і наступна частина (фрагмент) файлу записується в іншій «за географічним розташуванням» район диска. Через деякий час фрагменти дуже багатьох файлів виявляються безладно розкиданими по всьому жорсткому диску, а зчитує голівці доводиться робити набагато більше переміщень для зчитування всього файлу. Все це призводить до суттєвого сповільнення завантаження та роботи операційної системи (уявіть собі, як швидко ви зможете одягнутися, коли один носок на нижній полиці в шафі, інший – у взуттєвому ящику в коридорі, одна штанина джинсів лежить в холодильнику, а друга за пралка у ванній кімнаті – як-то так виглядає великий фрагментований файл на жорсткому диску). До того ж зайві переміщення магнітної голівки і зменшують термін служби жорсткого диска, починаються потріскування, шуми, так недалеко і до появи перших бед секторів...

Якщо ви помітили пригальмовування в роботі системи – саме час запустити процес дефрагментації – коли фрагментовані файли перезаписуються таким чином, щоб максимально зменшити відстань між використовуваними кластерами. В інструментарії Windows на цей рахунок є штатна утиліта, але досвід показує, що із завданням дефрагментації набагато краще справляються додатки від сторонніх виробників, до того ж деякі з них виконують додаткові корисні дії.


Одна з кращих програм для дефрагментування жорсткого диска - Auslogics Disk Defrag. Дана програма має невеликий розмір, поширюється за принципом Free Ware (тобто абсолютно безкоштовно, що не може не радувати!) і має більш ніж всім необхідним для її прямого призначення. На відміну від стандартного засоби дефрагментації Windows та інших подібних утиліт Auslogics Disk Defrag має ряд таких переваг як:

 • Можливість оптимального розміщення системних файлів ОС на диску;
 • При необхідності можна дефрагментувати певний заданий каталог, файл;
 • Програма в автоматичному режимі робить аналіз і запускає дефрагментацію необхідних ділянок жорсткого диска, коли комп'ютер простоює;
 • Можливість зробити досить гнучкі налаштування завдання, оптимізувати вільний дисковий простір, так і просто дружній і зручний інтерфейс.
 • Ще одним безперечним плюсом Auslogics Disk Defrag є portable – версія, яку можна записати на флешку і з неї ж запустити на іншому комп'ютері. Також відчувається постійна турбота виробника про своє дітище, що виражається в регулярних виходів у світ оновлень з постійним поліпшенням функціоналу. Під цією статтею можна безкоштовно завантажити інсталяційний файл Auslogics Disk Defrag. Сам процес інсталяції програми є «стандартним» і не викликає яких-небудь питань, так що обійдуся без його опису.

  Auslogics Disk Defrag - дефрагментация ускорит работу компьютера

  Для початку запустимо програму і перейдемо в «Налаштування». Далі в «Налаштуваннях програми» відкриваємо вкладку «Алгоритм» і відзначимо пункти:

 • Видаляти тимчасові файли перед дефрагментацией – це додатковий бонус, сенс якого у швидкій очищення жорсткого диска від тимчасових файлів, які створюються в процесі роботи операційної системи і додатків і є по суті сміттям, підлягає знищенню.
 • Пропускати фрагменти більше 10 Мб – тут все просто – час на пошук такого фрагмента набагато менше, ніж час, витрачений на його зчитування і подальшу перезапис. Така обставина робить дефрагментацію цього фрагмента недоцільною.
 • Переміщення в початок диска системних файлів – корисна опція, помітно підвищує загальну продуктивність роботи, т. к. процеси читання – запису в області, що знаходиться на початку диска відбувається найбільш швидко.
 • Дефрагментація VSS – сумісному режимі – цей пункт пов'язаний зі службою тіньового копіювання та оптимізацією розташування знімків, теж корисний.
 • Auslogics Disk Defrag - дефрагментация ускорит работу компьютера

  В основному вікні програми відзначаємо розділи, які збираємося дефрагментувати і вибираємо в меню «Дія» пункт «Аналіз вибраного».

  Auslogics Disk Defrag - дефрагментация ускорит работу компьютера

  Через деякий час програма проаналізує ступінь фрагментації даних у розділі і підкаже пораду щодо необхідності процедури. Трохи нижче побудованої карти розділу є легенда – умовне колірне позначення кластерів розділу, залежно від стану, за якою фрагментовані блоки виділяються червоним кольором. Таким чином, за ступенем «червоності» вашого розділу ви зможете самі зробити висновок про необхідність провести дефрагментацію.

  Auslogics Disk Defrag - дефрагментация ускорит работу компьютера

  Також ви маєте можливість вибрати просто дефрагментацію, спільну дефрагментацію з оптимізацією і швидку дефрагментацію. Правіше є чекбокс, в якому можна поставити галочку – і по завершенню процесу дефрагментації ваш комп'ютер буде вимкнено автоматично – зручна можливість, враховуючи той факт, що багато запускають цей процес на ніч або плануючи зайнятися чимось іншим.

  Варто мати на увазі, що:

 • Необґрунтовано часте дефрагментирование жорсткого диска зменшує його ресурс;
 • Вкрай бажано під час дефрагментації не займати комп'ютер іншими завданнями;
 • Для того щоб програма могла швидко і в оптимальному режимі зробити дефрагментацію, бажано мати не менш як 10 відсотків вільного від загального дискового простору.
 • Auslogics Disk Defrag - дефрагментация ускорит работу компьютера

  Ще програма Auslogics Disk Defrag зручна наявністю планувальника, який може запускати процес дефрагментації за розкладом і без вашої присутності, звичайно ж за умови, що комп'ютер залишається включеним. Налаштувати планувальник можна у відповідному розділі налаштувань програми. Виберіть із запропонованих варіантів найбільш відповідний вам і встановіть автозапуск програми разом із завантаженням комп'ютера. Можна також відключити дефрагментацію, якщо ноутбук працює від акумулятора.

  Дуже корисна опція є в закладці «Загальні» (там же, де включається автозавантаження програми) – «Не показувати твердотільні накопичувачі» (SSD).

  Auslogics Disk Defrag - дефрагментация ускорит работу компьютера

  Для таких дефрагментація дисків не потрібно, скоріше навпаки – вона для них протипоказана, а для їх оптимізації існує ось цей метод.

  У цій статті ми з вами познайомилися з полезнейшей утилітою Auslogics Disk Defrag і взяли її на озброєння. Не забувайте про підписку на оновлення мого блогу – тут завжди є чого почерпнути нового і корисного для себе. Якщо виникають питання – не соромтесь, запитуйте!

  Завантажити Auslogics Disk Defrag

  Рекламний блок