Як виділити комірки в Excel

Рекламний блок

Якщо Вам необхідно проводити різні маніпуляції в документі Ексель: створювати або редагувати таблиці, будувати графіки, то без виділення клітинок у цьому випадку, як і у багатьох інших, просто не обійтися.

Виділити комірки в Excel можна різними способами: за допомогою мишки або використовуючи гарячі клавіші. Великі області можна виділяти, вводячи потрібний діапазон клітинок в певні поля. Також є можливість виділити весь рядок або стовпець. Тепер про все по порядку.

Після того, як Ви відкрили документ Excel, відразу виділяється клітинка А1. Виділити будь-яку іншу комірку можна, просто клацнувши по ній мишкою. Для переміщення між комірками також можна використовувати клавіші «Вгору», «Вниз», «Вправо», «Вліво» на клавіатурі.

Для виділення діапазону клітинок, наприклад, B2:D5, клацніть мишкою по першій комірці В2, щоб виділити її. Знову клацніть лівою кнопкою миші по цій комірці, і, не відпускаючи її, перемістіть курсор в комірку D5.

Как выделить ячейки в Excel

Виділяти діапазони побільше, зручно наступним способом. Виділимо A1:I6. Клікаємо мишкою на комірці А1, потім затискаємо клавішу «Shift» і натискаємо мишею по клітинці I6.

Виділяти можна і за допомогою стрілок на клавіатурі. Виділимо В1:Е3. З допомогою стрілок, переміщаємося в комірку В1, потім затискаємо клавішу «Shift», натискаємо стрілку Вправо» три рази і стрілку Вниз два рази.

Для виділення групи комірок в Excel можна скористатися клавішею F8. Виділимо А2:С6. Клікаємо мишкою по комірці А2 і натискаємо клавішу «F8». У рядку стану з'явиться напис «Розширити виділений фрагмент».

Клікаємо мишкою по комірці С6. Тепер, за якою б клітинці Ви не кликнули, виділений діапазон буде постійно змінюватися. Для відключення режиму, знову натисніть клавішу F8.

Якщо Вам треба виділити великий діапазон клітинок, наприклад, А2:АD6, натисніть комбінацію клавіш Ctrl G» або клавішу «F5». Відкриється вікно «Перехід». У полі «Посилання» введіть потрібний діапазон клітинок і натисніть «ОК».

Комірки будуть виділені.

Для виділення, також можна ввести діапазон А2:АD6 в полі «Ім'я», потім натисніть «Enter».

Зверніть увагу, що при виділенні, в полі «Ім'я» завжди написана адреса верхньої лівої клітинки, вона також зафарбований в інший колір. Якщо виділивши діапазон, ви почнете вводити дані, вони будуть записані саме в цю комірку.

Для того щоб об'єднати декілька комірок в одну, потрібно використовувати інші способи. Перейшовши за посиланням, Ви можете прочитати про них.

Щоб виділити всі комірки в Excel, використовуйте комбінацію клавіш «Ctrl A». Тільки врахуйте, якщо виділена клітинка, в якій є якісь дані, то перше натискання цієї комбінації, виділить весь діапазон, заповнений даними, а друге натискання – виділить весь аркуш. Якщо спочатку буде виділена порожня клітинка, то після першого натискання Ctrl A» буде виділено весь аркуш.

Виділити всі клітинки можна також, натиснувши на стрілочку в лівому верхньому кутку – там, де перетинаються назви рядків і стовпців.

Якщо Вам треба виділити несуміжні клітинки в Excel, тобто ті, які розташовані не поруч, виділіть першу потрібну комірку або діапазон, потім затисніть клавішу Ctrl і продовжуйте виділяти потрібні комірки або діапазони комірок.

Для того щоб виділити весь стовпець або всю рядок, натисніть на заголовок стовпця – «А, В, С...», або рядка– «1, 2, 3...». При цьому курсор прийме вигляд чорної стрілки, що вказує або вниз, або вправо.

Якщо потрібно виділити декілька стовпців, клацніть мишкою на першому і, не відпускаючи лівої клавіші, виділіть потрібну кількість. Точно також чинимо з рядками.

Також можна виділити перший стовпець – В, натиснути Shift і виділити останній стовпець – Е.

Для виділення рядків та стовпців, які знаходяться поруч, затискаємо «Ctrl» і виділяємо потрібні.

Ось ще кілька корисних комбінацій, які допоможуть швидко переміщатися по клітинках і виділяти їх:

Ctrl Home» – виділить першу клітинку А1);
Ctrl End» – виділить останню клітинку з даними на аркуші;
Ctrl стрілка вправо» – виділить останню клітинку рядка;
Ctrl стрілка вниз» – виділить останню комірку стовпця.

Якщо використовувати в усіх наведених комбінаціях ще і клавішу «Shift» – це дозволить виділяти відповідні діапазони клітинок.

З допомогою цих рекомендацій, Ви зможете виділити діапазон або групу комірок, всі клітинки на аркуші Excel, потрібні рядки або стовпці, або навіть ті осередки, які розташовані не поруч.Рекламний блок