Як дізнатися IP-адресу роутера?

Рекламний блок

kak-uznat-ip-adres-routera

Сьогодні практично у кожної людини, що використовує домашній інтернет, вдома є роутер (він же - маршуртизатор). Це, якщо говорити простими словами, невеликий пристрій, завдяки якому можна налаштувати в тому числі бездротове з'єднання, що дозволяє використовувати його в квартирі, в приміщенні або на вулиці.

На сайті я вже не один раз розповідав про цей пристрій. Наприклад, ви можете дізнатися, як зайти в налаштування роутера або хто підключений до вашого Wi-Fi (це можна зробити через налаштування роутера). Сьогодні я розповім про те, як дізнатися IP-адресу пристрою, за допомогою якого ви зможете потрапити в його налаштування.

Так, друзі, важливий момент. По суті, немає ніякої різниці, який саме маршрутизатор ви використовуєте, будь це TP-Link, D-Link, ASUS, Zyxel, Huawei або будь-який інший. А все тому, що спосіб визначення IP-адреси буде однаковим у будь-якому випадку.

Спосіб №1

Насправді нічого складного в цьому немає. Найпростіший спосіб - це знайти наклейку на пристрої, де зазвичай вказано не тільки IP-адресу, але і дані для доступу до налаштувань. А ось як, власне, вона виглядає:

Якщо наклейки не знайшлося, пошукайте її на коробці від маршрутизатора, іноді її можна виявити саме на ній.

Спосіб №2

Для другого способу ми будемо використовувати командний рядок. Як її запустити, я розповів в найдрібніших подробицях раніше. Якщо ви не знаєте як це зробити, то зайдіть в меню Пуск - Всі програми - Стандартні - Командний рядок.

Перед вами з'явилося вікно з чорним фоном. У нього вписуємо команду ipconfig (без лапок та інших символів).

Після цього натискаємо на клавішу Enter. Так ви побачите налаштування мережевих підключень. Знайдіть серед них є пункт «Основний шлюз», поруч з яким і буде вказано потрібну вам адресу.

Спосіб №3

Нарешті, ви можете скористатися інтерфейсом операційної системи. Я покажу приклад на основі Windows 7.

У нижній частині екрану ви бачите панель завдань. У правій її частині можна знайти значок комп'ютера. Наведіть на нього курсор миші, натисніть праву кнопку миші і виберіть пункт «Центр управління мережами і загальним доступом».

Відкриється панель управління мережами. Натисніть на пункт «Підключення по локальній мережі».

У вікні «Стан» натисніть на кнопку «Відомості.

У вікні «Відомості про мережевому підключенні» знайдіть пункт «Шлюз за замовчуванням IPv4» - тут ви побачите потрібний IP-адресу.

Спосіб №4

Якщо з якоїсь причини ви не можете скористатися зазначеними мною способами, то можете спробувати ввести стандартний IP роутера. Як правило, це або 192.168.0.1, або 192.168.1.1.

Рекламний блок