Як відкрити реєстр у Windows 7 і 8?

Рекламний блок

kak-otkryit-reestr-v-windows

Реєстр операційної системи Windows або системний реєстр - це ієрархічно побудована база даних параметрів і налаштувань в більшості ОС Microsoft Windows. У ньому міститься різна інформація і налаштування для апаратного та програмного забезпечення, передустановки, профілі користувачів і т. д.

Більшість користувачів ніколи не чуло про реєстр і в цьому немає нічого дивного, оскільки користуватися їм не зовсім просто - потрібно знати, що саме ви хочете зробити. До того ж дуже великий ризик того, що користувач може змінити зовсім не той параметр, який йому потрібен, в результаті чого система просто відмовиться запускатися. Тому при роботі з реєстром потрібно бути гранично уважним і заздалегідь створювати точки відновлення, що б у разі виникнення проблем можна було відкотитися на більш ранню дату.

Коли ж звичайному користувачеві може знадобитися редагування реєстру? Ось приклад: ви напевно могли чути про різного роду банери, які блокують робочий стіл? Для того, що б банер можна було розблокувати, потрібно відправити платне СМС-повідомлення на короткий номер. Скільки коштує таке повідомлення, ви можете дізнатися лише після його відправлення. Одне відомо точно - дешевим воно не буде. Крім того, далеко не факт, що робочий стіл буде розблоковано, так і вірус з комп'ютера нікуди не дінеться... Що б не відправляти СМС-повідомлень і деактивувати банер, можна скористатися редактором реєстром. Про те, як це правильно зробити, я ще розповім в недалекому майбутньому, а поки ж ви дізнаєтеся, як зайти в редактор в різних операційних системах Windows.

Як зайти в реєстр Windows 7, 8 і Vista?

У цих трьох операційних системах процес відкриття редактора буде абсолютно ідентичним, тому використовуйте одну і ту ж інструкцію. Запам'ятовуйте, нічого складного тут немає.

 • Першим ділом натискаємо на кнопку «Пуск».
 • Після натискання перед вами з'явиться невелике віконце, в нижній частині якого є рядок з написом «Знайти програми та файли».
 • Набираємо слово regedit (без лапок і іншого подібного). Після цього з'явиться значок редактора і відповідний напис на ньому. Вам залишається лише клікнути на нього.
 • А ось як виглядає вже запущений редактор реєстру:
 • Що робити, якщо з якихось причин редактор відмовляється запускатися? Головне - не хвилюватися, так як це можна виправити. А зробити треба ось що.

 • Зайдіть в папку Windows, що знаходиться на вашому комп'ютері (зазвичай вона розташовується за адресою C:\Windows).
 • Один з файлів буде називатися regedit.exe - це і є потрібний нам редактор. Клікніть по ньому два рази лівою кнопкою миші і редактор запуститься.
 • Як зайти в реєстр Windows XP?

  У разі, якщо ви використовуєте Windows XP, порядок дій буде дещо іншим.

  У першу чергу вам необхідно відкрити вікно введення команд. Існує кілька способів це зробити:

 • Натисніть кнопку Пуск, а потім клацніть по слову «Виконати...».
 • Викличте диспетчер завдання, натиснувши на комбінацію Ctrl Alt Del і натисніть Файл - Нове завдання (Виконати...).
 • Натисніть на поєднання кнопок Windows R.
 • Після того, як вікно введення команди відкриється, вам залишається лише написати в ньому regedit і натиснути на кнопку ОК (або клавішу Enter), редактор реєстру буде запущений.

  До речі, незалежно від операційної системи, ви можете скористатися спеціальними програмами, які працюють з реєстром. Більшість з них доступні для скачування абсолютно безкоштовно, так і користуватися ними нескладно, так що вони можуть стати гідною альтернативою ручного редагування реєстру.

  Наостанок

  Наприкінці хотілося б ще раз попередити всіх користувачів про те, що реєстр - це не іграшка і користуватися ним потрібно вміти. Якщо у вас щось не виходить або ви банально боїтеся, що відредагуйте не той параметр, краще зверніться за допомогою до друзів, які розуміють, що до чого.

  Рекламний блок