Пропала мовна панель Windows 7. Як відновити?

Рекламний блок

propala-yazyikovaya-panel-windows-7-chto-delat

Наскільки я пам'ятаю, в операційних системах Windows проблема з зникненням мовної панелі існувала завжди. Принаймні, на ОС Windows XP і 7. Як би дивно це не звучало, але досі кардинального вирішення цього питання знайдено не було! Звичайно, ви можете скористатися порадами, які я спеціально для вас підготував сьогодні, однак немає ніякої гарантії, що вже завтра мовна панель знову пропаде.

Ну а поки що - можливі рішення, на жаль, для деяких користувачів, лише тимчасові. Традиційно, я почну з самого простого.

Налаштування мови та регіональної розкладки

Отже, саме перше і головне, що вам необхідно перевірити, це параметри мовної панелі, а саме - закріплена вона в панелі завдань.

Для цього зайдіть в панель керування, потім виберіть розділ «Мова і регіональні стандарти» (швидше за все, він буде останнім у списку).

Перед вами відкриється вікно з настройками. В верхній частині вікна знаходиться декілька вкладок, вам необхідно вибрати «Мова і клавіатури», як показано на скріншоті. На цій же вкладці натисніть на кнопці «Змінити клавіатуру...».

Відкрилося ще одне віконце. В ньому ви побачите мову вводу за промовчанням, встановлені служби і т. д. Зараз вас це не цікавить. Виберіть вкладку «Мовна панель». Переконайтеся в тому, що навпроти пункту «Закріплена в панелі завдань» стоїть галочка. Якщо вона відсутня, поставте її та натисніть «Застосувати», а потім - ОК.

Після цього панель повинна з'явитися. Якщо цього не сталося, тоді продовжуємо розбиратися у нашій проблемі.

Відновлення панелі через планувальник завдань

Оскільки за запуск мовної панелі відповідає планувальник завдань, то при відключеній службі панель ні за яких обставин не буде завантажена. Що б упевнитися, так це чи ні, необхідно буде дізнатися, чи нормально функціонує сам планувальник і завдання до нього. Зробити це нескладно.

Перейдіть на робочий стіл. На ньому ви знайдіть значок «Комп'ютер». Клацніть по ньому один раз, натисніть на праву кнопку миші і виберіть пункт «Управління». Перед вами відкриється панель керування комп'ютером.

Виберіть розділ «Служби і додатки» - «Служби». У лівій частині екрана ви побачите назви служб. Знайдіть серед них «Планувальник завдань». У рядку стан має бути встановлено «Працює», а в типі запуску - автоматично, як це показано на скріншоті.

Якщо значення відмінні від зазначених, то сменяете їх на зазначені і перезавантажте комп'ютер.

Тепер про саму мовної панелі.

Натискаємо на кнопку «Пуск» і в рядку «Знайти програми та файли» пишемо два слова «Планувальник завдань» (без лапок). Запускаємо його.

Перед вами відкрилося вікно. У його лівій частині є бібліотека. Необхідно пройти по наступному шляху: Бібліотека планувальника завдань - Microsoft - Windows - TextServicesFramework.

У центральній частині вікна ви побачите завдання під назвою MsCtfMonitor. Вкрай важливо, що б вона була включена. Якщо ж відключена, то просто включіть її через контекстне меню, викликати яке можна, натиснувши на праву кнопку миші.

Відновлення панелі через редактор реєстру

Нарешті, якщо у вас нічого не виходить, ви можете скористатися редактором реєстру. Чесно кажучи, користувачам, які нещодавно почали працювати за комп'ютером і які поки ще багато чого не знають, я б не рекомендував користуватися цим способом, тому що неправильна робота з реєстром може призвести до проблем з работоспосбностью самого комп'ютера (наприклад, він відмовиться завантажуватися). Тому перед будь-якою роботою з реєстром створюємо точку відновлення, що б згодом у випадку чого можна було відкотити систему назад.

Натискаємо на «Пуск», у рядку «Знайти програми та файли» пишемо слово regedit і запускаємо редактор реєстру.

Проходимо по шляху HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run. Цілком можливо, що в правій частині екрана у вас буде декілька параметрів, а, можливо, взагалі жодного.

Нам необхідно буде створити параметр для автозавантаження. Робиться це наступним чином: необхідно навести стрілку миші на порожню область в правій частині редактора і натиснути на праву кнопку. Потім виберіть Створити - Рядковий параметр. Привласніть йому ім'я CTFMON.EXE. Після того, як параметр буде створений, натисніть на нього правою кнопкою і виберіть «Змінити». У полі «Значення» додайте параметр C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe. Ось що у вас повинно вийде.

Після цього перезавантажуємо комп'ютер і дивимося, чи з'явилася панель завдань. Якщо цього не сталося, то цілком імовірно, що у вас відсутній сам файл ctfmon.exe, який в тому числі активує мовну панель (таке відбувається, наприклад, при наявність вірусів і троянів на комп'ютері), вам необхідно завантажити його на сайті Microsoft і помістити в папку, що знаходиться за адресою C:\WINDOWS\system32\. Таке, втім, відбувається дуже рідко на практиці.

Використовуємо Punto Switcher

Ну а наостанок я хочу розповісти про одну дуже популярну програму, яка дозволить вам забути про мовну панель. Так-так, мова йде про Punto Switcher. В принципі, я досить докладно розповідав про цю програму, тому повторюватися не буду. Коротко нагадаю, що ця невелика утиліта служить в першу чергу як автоматичний перемикач розкладки. Є можливість вивести мовну панель, причому у вигляді прапорів.

У разі, якщо ви набираєте текст не на потрібній вам розкладці, відбудеться його автоматична заміна. Якщо зміни потрібно скасувати, необхідно натиснути на заздалегідь призначену клавішу.

Крім іншого, Punto Switcher володіє масою всіляких додаткових властивостей, одним з яких є ведення щоденника. В ньому записується все, що було введено на клавіатурі.

Програма поширюється безкоштовно, нині належить компанії Яндекс. На мій погляд, це досить-таки зручна штука, яка припаде до душі багатьом з вас.

Рекламний блок