Як вибрати монітор для комп'ютера

Рекламний блок

Как выбрать мониторЯк не дивно це звучить, але при покупці комп'ютера особливу увагу потрібно приділяти вибору монітора, оскільки саме він безпосередньо впливає на ваше здоров'я, особливо на зір. Тому, якщо ви відклали певну суму грошей на покупку комп'ютера, то спочатку оберіть для себе оптимальний монітор, а вже потім підбирайте системник, оскільки його ви завжди зможете апгрейдити, а хороший монітор прослужить вам довгі роки.

Безглуздо приводити в даній статті якісь цифри в характеристиках моніторів, оскільки вони постійно вдосконалюються, і стаття може втратити свою актуальність вже дуже скоро.

Ера ЕПТ (електронно-променева трубка) моніторів вже давно пройшла, вже ні в одному магазині не знайти в продажу ЕПТ монітори, однак в окремих випадках у дрібних комп'ютерних магазинах ще виставляються такі «динозаври». Такі монітори варто купувати тільки в екстрених випадках і не надовго, оскільки вони просто випалюють очі, якщо ви постійно працюєте за комп'ютером. Різі в очах і головний біль вам просто не уникнути після роботи за таким монітором.

РК монітори від відомих брендів не шкодять вашому здоров'ю (однак нічого корисного в сидінні перед монітором цілодобово немає, які б пісні не співали в магазинах електроніки), оскільки фахівці борються і досить успішно борються з цією проблемою. Тому, я сподіваюся, що ваш вибір впаде саме на них, і інформація далі буде стосуватися саме цього типу моніторів.

По-перше, перед покупкою потрібно визначиться з діагоналлю монітора. Для чого більше вам потрібен монітор: для перегляду фільмів, ігор, або для роботи в офісних програмах. Для перегляду фільмів відмінно підійде увійшов до популярність з недавнього часу широкоформатний монітор, саме на ньому я і зупинив свій вибір. Широкоформатний монітор підійде як для ігор, якісного перегляду фільмів, так і для роботи.

По-друге, я б не купував монітор від невідомих мені брендів, які китайці, або ще хтось «з опери» придумують кожен день. Особисто у мене подібна техніка від фірми Samsung і я нею дуже задоволений.

Далі при покупці монітора зверніть увагу на показник його яскравості. Яскравість впливає на якість зображення на моніторі при попаданні на неї сонячних променів променів або штучного освітлення. Чим вище яскравість, тим краще.

Зверніть увагу на діапазон контрастності, всі відтінки повинні чітко регулюватися.

Важливим параметром, особливо для любителів подивитися фільми, є кут огляду монітора. Цей параметр визначає, під яким кутом, відмінним від прямого, зображення на моніторі не втрачає свою чіткість.

Час відгуку матриці. Вимірюється в мілісекундах. Зараз цей параметр вже не актуальне, оскільки він відрегульований у всіх моделях рк моніторів. Однак, якщо ви зібралися купувати б.у. монітор, то врахуйте, що чим вище час відгуку, тим гірше. На моніторі з великим відгуком матриці при швидкій зміні подій залишається слід, подібний до сліду від літака на небі.

Не завадять на моніторі і додаткові порти підключення пристроїв, наприклад USB або HDMI (High-Definition Multimedia Interface) – роз'єм, що забезпечує найвищу чіткість зображень і якість промальовування всіх деталей.

Можна взяти монітор з покриттям антивідблиску, що забезпечить вам комфортну роботу в приміщеннях з яскравим освітленням.

Зображення на моніторі з глянцевим покриттям виглядає більш яскравим, однак «глянцеві» монітори відображають навколишні предмети, як дзеркало, тому цей момент теж необхідно враховувати.

У деяких моніторах використовується LED підсвічування, що робить картинку більш реалістичною.

Існують також монітори з підтримкою 3D, всі дії на такому моніторі відбуваються більш реалістично. Для 3D моніторів вам знадобляться відповідні окуляри і відеокарта.

Природно, наявність в моніторі тієї чи іншої технології або функції робить його дорожче. Я сподіваюся, коротко ознайомившись з усіма параметрами рк моніторів, ви тепер зможете тепер вибрати монітор для комп'ютера самостійно.Рекламний блок